verze pro tisk

Dřevěné schodiště do rodinného domu

4. leden 2012

Při výstavbě rodinného domu v určité chvíli přijde na řadu otázka, jaké schodiště použijeme pro propojení pater domu. Vždy záleží na konkrétních dispozicích objektu. Na každý typ schodiště je univerzální a využitelný pro všechny rodinné domy. Před realizací schodiště je tak dobré vše komunikovat s odborníky, kteří nejen připraví návrh vzhledu a tvaru schodů, ale také majiteli doporučí materiál, z něhož by bylo nejlepší schodiště v daném objektu postavit.

Foto: stadler.czFoto: stadler.cz

Většina rodinných domů používá klasické dřevěné schody, méně častější jsou pak ocelové schody, které se přeci jen více hodí do exteriéru či do veřejných budov, kde se počítá s vyšší zátěží a frekvencí pohybu lidí.

Volba dřevěného schodiště

Dřevěné schody lze obecně řadit do několika skupin. Výrobci mohou majiteli rodinného domu nabídnou zadlabaná schodiště, sedlová či vřetenová. Ať už je vybrána jakákoliv varianta, je důležité, abychom zvolili kvalitní materiál. Pro schody se v tomto směru nejvíce hodí tvrdé dřeviny typu javor, dub, ořech či exotičtější mahagon. Důležité je rovněž je jejich kvalitní nalakování, jinak může snadno během relativně krátké doby dojít k jejich opotřebení, kdy schody ztratí svůj pěkný vzhled.

Realizace schodiště pro rodinný dům i veřejnou budovu

Dřevěná i ocelová schodiště pro rodinné domy i veřejné budovy vyrábí česká společnost Stadler. V její nabídce lze nalézt široké spektrum schodů, není problémem uskutečnit výstavbu jakéhokoliv typu schodiště. Před samotnou realizací firma nabízí také vytvoření návrhu dle požadavků a podmínek klienta, dále poskytuje poradenství ohledně volby typu schodiště a materiálů, z nichž bude vyrobeno. Firmu Stadler mohou zájemci kontaktovat prostřednictvím internetových stránek stadler.cz či na pobočkách v Praze, Brně a Českých Budějovicích. Na schody a schodiště se vztahuje pětiletá záruční lhůta.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Lucka

pondělí, 6. únor 2012
03:09

Dobrý den, máte někdo zkušenosti s http://www.truhlarbrabec.cz ? Chtěla bych samonosné schodiště (dřevěné zábradlí), ale nevím jak je to s pečováním o ně, jestli jako s nábytkem, či nikoli, jak často, apod.
Děkuju za každou radu.


posted by: Lucka [Odpovědět]

Čtěte také...

Architektonický návrh rodinného domu: K čemu je užitečný

Architektonický návrh rodinného domu: K čemu je užitečný

Chystáte se stavět vysněný rodinný dům? Pak si určitě nechte vypracovat detailní architektonický návrh. Ten přinese mnoho užitku. Především je architektonický návrh potřebný z toho hlediska, že máte ještě před samotnou realizací stavby jasný přehled o tom, jak bude nový rodinný dům vypadat.

TZ: Z výzkumu vyplynulo, že stavbou rodinného domu lze upevnit partnerské vztahy

TZ: Z výzkumu vyplynulo, že stavbou rodinného domu lze upevnit partnerské vztahy

Netradiční výzkum provedený ve spolupráci s blogem Ženanastavbě.cz ukazuje, že při stavbě domu jde o víc než o termíny, materiál a náklady. Do hry vstupují emoce a tedy i mezilidské vztahy, zejména pokud svoji představu o bydlení realizují společně životní partneři.


Dřevěné podlahy: Výhody dřevěné podlahové krytiny

Dřevěné podlahy: Výhody dřevěné podlahové krytiny

Přírodní materiály jsou v poslední době opět velmi vyhledávané. Majitelé domácností na nich oceňují zejména to, že mají pěkný vzhled, zároveň se dobře udržují a mají dlouhou životnost. Dřevo je příjemným materiálem, z něhož se dá vyrobit nejen nábytek a různé doplňky do bytu, ale také kvalitní podla…

Venkovní schodiště před dům: Na co nezapomenout při realizaci venkovních schodů

Venkovní schodiště před dům: Na co nezapomenout při realizaci venkovních schodů

Některé rodinné domy mají vstup do objektu vyřešen tak, že jsou dveře nad úrovní země. Aby byl přístup k nim pohodlný a člověk se nemusel při každém příchodu škrábat několik desítek centimetrů na vstupní práh, je samozřejmě potřeba u dveří postavit schodiště. Pakliže i vy počítáte s výstavbou venkov…
Odkazy