verze pro tisk

Dřevostavby na klíč od HP DOMY: Pořiďte si bydlení na celý život

24. říjen 2014

V posledních letech se stále více lidí zajímá o koupi takzvaných dřevostaveb. Tyto ekologické stavby jsou velmi populární hlavně ve Skandinávii. Jejich obliba a počet však postupně roste i u nás. Je to dáno hned několika faktory, které vám nastíním. Dřevostavby na klíč po celé České republice staví olomoucká společnost HP DOMY.

Zdroj: hpdomy.czZdroj: hpdomy.cz

Přednosti dřevostaveb

Dřevostavby mají několik zásadních předností oproti klasickým zděným domům. V první řadě jsou realizovány v převážné míře z přírodního materiálu, kterým je logicky dřevo. A jak známo, dřevo je stoprocentně ekologickým materiálem.

Pokud je stavba zrealizována ze dřeva, vyjde vás sice možná trochu dráž, zato vám poskytne dokonalé podmínky pro bydlení. Vyšší pořizovací cena by vás rozhodně neměla odradit, ony se vám peníze totiž v řádech několika let navrátí. A to díky tomu, že moderní dřevostavby mají minimální energetickou náročnost.

Dřevo se totiž krom jiného vyznačuje vynikajícími tepelně izolačními vlastnostmi, které jsou rozhodně lepší nežli v případě zděných staveb, jež mají stejně silné stěny. Platí zde tedy, že dřevostavba má obvykle menší tloušťku stěn. Pokud si tak zvenčí prohlédnete dva velikostně stejné domy, přičemž jeden bude dřevostavbou a druhý zděným objektem, po prohlídce interiérů zjistíte, že dům s dřevěnými zdmi má větší obytný prostor.

Nespornou výhodou je u dřevostavby také to, že se dá během zimních měsíců daleko rychleji a levněji vytápět. Je to dáno vyšším tepelným odporem použitého materiálu. Teplo se zde navíc udržuje delší dobu, nedochází k takovým tepelným ztrátám jako v případě objektů, které byly vystavěny z jiných materiálů.

Možná se domníváte, že taková dřevostavba nevydrží tolik let jako zděný dům. Ano, životnost může být opravdu kratší, ovšem záleží na způsobu provedení, zvolené dřevině a fasádních doplňcích.

Výhody realizace dřevostavby na klíč

Společnost HP DOMY staví dřevostavby na klíč. To znamená, že realizuje kompletně celý projekt, od vytvoření úvodního návrhu dle vašich představ, přes samotnou výstavbu až po dokončovací a úklidové práce. Kromě toho vám může zajistit také výhodné financování stavby.

Cena projektu zahrnuje například i výstavbu základové desky, instalaci oken s trojskly a systému vytápění či vybavení jednotlivých místností. Vy tak po několika měsících prací přijdete a máte dům rovnou připraven k užívání. Je to časově výhodný a ekonomický způsob, jak si pořídit nové bydlení na celý život. Více informací o službách společnosti HP DOMY najdete na webu hpdomy.cz.

Komerční sdělení

-pla-

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Typové dřevostavby na klíč: Nové bydlení v nízkoenergetickém standardu

Typové dřevostavby na klíč: Nové bydlení v nízkoenergetickém standardu

Novostavby, které jsou určeny k prodeji zájemcům o bydlení, vznikají v posledních letech stále častěji s nízkoenergetickým standardem. Je to dáno tím, že se neustále zvyšují ceny energií a lidé tak hledají způsob, jak snížit náklady na provoz domácností. A právě moderní nízkoenergetické stavby jsou …

Montované dřevostavby na klíč: 5 hlavních důvodů, proč se do nich vyplatí investovat

Montované dřevostavby na klíč: 5 hlavních důvodů, proč se do nich vyplatí investovat

V posledních letech se v tuzemském stavebnictví objevil nový trend. Stále více lidí má zájem o koupi takzvaných dřevostaveb. Dá se přitom předpokládat, že nejde jen o „módní“ záležitost. Jde totiž o nízkoenergetické domy, které splňují veškeré současné standardy. Jako budoucí majitelé však na nich o…


Mobilní domy: v zateplené verzi fungují jako plnohodnotné bydlení

Mobilní domy: v zateplené verzi fungují jako plnohodnotné bydlení

Alternativou ke klasickému bydlení v rodinném domě se v posledních letech staly mobilní domy, které se někdy ve zkratce označují také jako mobilheimy. Tyto na první pohled jednoduché stavby nabízejí až překvapivě kvalitní bydlení. Zároveň na nich lze ocenit to, že jsou v porovnání s běžnými nemovito…

Nechte si postavit dřevostavbu na klíč

Nechte si postavit dřevostavbu na klíč

Toužíte po vlastním domě a děláte si přehled o možných variantách budov? Nabízí se klasické zděné stavby, ale i stále oblíbenější dřevostavby. Ať už však zvolíte jeden či druhý typ, vyplatí se ho nechat postavit v nízkoenergetickém provedení ideálně na klíč.
Odkazy