verze pro tisk

Hornbach poradí, jak ušetřit - zateplete!

11. srpen 2012

I když jsou venkovní teploty stále ještě relativně příznivé, je čas připravit se na zimu. Jak ušetřit výdaje za vytápění, které se každoročně zvyšují? Jednou z funkčních metod je za-teplení fasád, s jehož realizací vám poradí Hornbach.

Hornbach poradí, jak ušetřit - zateplete!Hornbach poradí, jak ušetřit - zateplete!

Ať už provádíte rekonstrukci nebo novou výstavbu, dobře izolovaná venkovní fasáda doká-že vytvořit zdravé klima v místnosti a uspořit náklady při spotřebě energie. Výhodou přitom je, že izolaci fasády můžete provést sami pomocí tepelně izolačního systému.

Proč je za-teplení to správné řešení pro úsporu energií? Skrze homogenní stěny totiž ztratíme zhruba 50 % tepla. Pokud je zaizolujeme, úbytek se několikanásobně sníží jen na 10 - 15 %. Tento rozdíl názorně ukazuje, proč je důležité zateplovat. Izolaci fasády pomocí tepelně izolačního systému lze provádět nejen na starém zdivu či omítce, ale i na fasádě novostaveb.

„U samostatně stojících rodinných domů z poválečného období do počátku 80. let minulého století při komplexním zateplení mohou úspory činit dokonce až 80 %. Lidé nejčastěji za-teplují pěnovým polystyrenem, kterého se v minulém roce spotřebovalo na 62 tisíc tun. Přesto v Česku stále zůstává přes 200 milionů m2 obvodových stěn nezateplených. Přitom kvalitní zateplení napomáhá chránit nejen životní prostředí, ale i lidské zdraví, což prokázaly nedávné studie ředitelky programu výzkumu bydlení a zdravotnictví Philipa Howden-Chapmanová z univerzity v Otagu na Novém Zélandě a také profesora Marmota z oddělení epidemiologie a veřejného zdraví na University College London. Tepelné izolace budov mají vliv zejména na snížení respiračních onemocnění až o 50 %, pozitivně se podílejí i na snížení úmrtnosti v zimě,“ jak vyplývá z tiskových prohlášení Sdružení EPS ČR.

Jak aplikovat zateplení fasády?

Při zateplování fasády, ať už ve starém domě nebo v novostavbě, je potřebné zajistit rovný, suchý a nosný podklad vhodný pro nános fasády. Před začátkem izolačních prací odstraňte uvolněné části podkladů a zakryjte okenní parapety, zábradlí atp. Následně vyrovnejte ne-rovnosti. Pokud izolujete starší venkovní prostory, doporučuje se před aplikací starou omítku zdrsnit. Novostavby většinou umožňují provést izolace bez větších příprav.

Dalším krokem je umístění soklových profilů v závislosti na tloušťce izolačních desek. Ná-sleduje namíchání lepidla a jeho nanesení po obvodu izolačních desek a do několika bodů uprostřed ve chvíli, kdy je lepící stěrka (směs hotové malty a vody) umíchána do homogenní hmoty bez hrudek.

Po nanesení lepicí stěrky postupujte u všech desek stejným způsobem. Začněte u libovolného rohu domu a nasaďte první desku do soklové lišty. Pozor byste si měli dát v oblasti oken a dveří, kde je nutné vyvarovat se vytvoření spár. Následuje aplikace další vrstvy lepící stěrky, vtlačení armovací tkaniny a síťoviny, utěsnění okenních parapetů a spojů desek. Poté provedeme vyplnění případných spár montážní pěnou. Na závěr omítneme různými druhy omítky a natřeme plochy fasády barvou.

Nepropásněte předváděcí akci Hornbachu "Zateplení fasády"

Veškeré kroky od perfektního plánování skrze snadnou přípravu, lepení, začištění i nanesení fasády, si budete moci na vlastní kůži prohlédnout živě v Hornbachu. Na předváděcí akci "Zateplení fasády", která probíhá v Hornbachu od 2. 8. do 1. 9. 2012 vám odborníci poradí, jak realizovat zateplení fasád. Více informací o termínech předváděcích akcí v jednotlivých hobbymarketech a zateplovací manuál krok po kroku naleznou zájemci na http://www.hornbach.cz/zateplenifasady.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

TZ: Jak určit tržní cenu nemovitosti? Poradí vám Realitní společnost České spořitelny

Se stanovením správné prodejní ceny se potýká takřka každý, kdo chce svou nemovitost nabízet na realitním trhu. Aby majitel neprodělal a zároveň prodal svou nemovitost v přiměřeném čase, je správné určení počáteční nabídkové ceny zásadní. Nejlepší cestou je obrátit se na zkušeného realitního makléře…

Jak ušetřit za plynové topení?

Jak ušetřit za plynové topení?

Velké množství českých domácností je vytápěno plynem. Jedná se hlavně o starší bytové zástavby, plynové topení je tradičnější spíše ve městech. V mnoha obcích totiž prakticky ani není možné, neboť tamní domácnosti nejsou napojeny na plynové přípojky. Topení plynem však v dnešní době není zrovna levn…


Tipy, jak ušetřit za teplo

Tipy, jak ušetřit za teplo

Letošní zima si s námi zahrává. Zatímco jeden den jsou teploty nad nulou, druhý den padají i 15 stupňů pod bod mrazu. Takže doma to může vypadat tak, že v pondělí topíte naplno, a v úterý všechny radiátory či kotle vypínáte. A dopředu se děsíte toho, jak bude vypadat vyúčtování za teplo. Poradíme vá…

Jak opravdu ušetřit za elektřinu změnou dodavatele

Jak opravdu ušetřit za elektřinu změnou dodavatele

Nejeden z nás se již mnohokrát setkal ve svém životě s momentem, kdy se mu jeho účet za elektřinu zdál nepřiměřený. Děje se tak čím dál častěji, a hodně lidí přemýšlí nad jediným – nebylo by lepší poohlédnout se po alternativním dodavateli? Takovéto úvahy mají samozřejmě svá pro a proti, zkusíme si …
Odkazy