verze pro tisk

Jak vybrat vodovodní baterii?

20. srpen 2013

Při zařizování koupelny je potřeba si ujasnit nejen to, zda budete využívat sprchový kout, nebo dáte přednost spíše klasické vaně. Pohlížet je třeba i na další koupelnový nábytek, zapomenout však nesmíte ani na drobné detaily, které nejen zpříjemní pobyt v koupelně, ale s jejichž pomocí docílíte také menší spotřeby vody.

Jak vybrat vodovodní baterii?Jak vybrat vodovodní baterii?

Cena vody šla v posledních letech razantně nahoru, takže je rozhodně vhodné její spotřebu co nejvíce minimalizovat. I proto je doporučováno využívat namísto klasických koupelnových kohoutků vodovodní baterie.

Přednosti vodovodních baterií

Vodovodní baterie jsou z hlediska úspor při spotřebě vody poměrně důležité. Lze je totiž mnohem lépe ovládat nežli běžné vodovodní kohoutky. Tím, že snadněji korigujete průtok vody, lze snížit její spotřebu až o desítky litrů denně, což se pak v měsíčním či čtvrtletním součtu projeví na spotřebě opravdu výrazně.

Dalším důvodem, proč využívat pákové vodovodní baterie, je možnost lépe regulovat teplotu vody. Běžné kohoutky mají obvykle oddělený přívod teplé a studené vody, což pak při spuštění nějakou dobu trvá, než naštelujete ideální teplotu. V případě baterie je tato činnost daleko jednodušší.

Základní rady, jak vybírat vodovodní baterii

Vodovodní baterie je potřeba vybírat v první řadě podle toho, do jaké místnosti a k jakým účelům jsou určeny. Výrobci dnes nabízejí vodovodní baterie zvlášť do koupelen, kuchyňských dřezů nebo pro sprchové kouty.

Určitě si dejte pozor také na jejich kvalitu. Raději se vyhněte levným bateriím, kde výrobce šetřil na kvalitě komponentů. Zvolte raději kvalitnější a odolnější vodovodní baterie z mosazi a nerezu. Ty bez problémů vydrží po mnoho let, aniž by došlo k jejich poškození.

Vodovodní baterie lze stejně jako další vybavení nebo koupelnový nábytek pořídit v internetových obchodech. I zde si dejte pozor na kvalitu. V případě zjištění závad neváhejte a výrobek reklamujte.

Vyvarujete se tak toho, že byste po chvilce museli pořizovat novou výbavu do koupelny, což by vás stálo další peníze.

Komerční sdělení Placla.cz

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Danny

čtvrtek, 20. říjen 2016
16:51

Přesně tak, nekupovat šmejdy! Koupelnu ale i kuchyň jsem postupně vybavil značkovýma doplňkama ve výprodeji na http://www.dobracena.cz .

Občas se tam dají najít zajímavý akce.


posted by: Danny [Odpovědět]

Ladislav

čtvrtek, 19. leden 2017
16:19

Ten eshop znám! taky se mi tam podařilo koupit pár zajímavých věcí ve slevách.


posted by: Ladislav [Odpovědět]

Olivia

pátek, 20. leden 2017
15:37

Já mám dobrou zkušenost s eshopem, kde prodávají čistě dřezy Franke. Maj pěknej, přehlednej eshop a s dopravou nebyl nikdy problém... Kupoval jsem u nich dřez v setu s baterií.


posted by: Olivia [Odpovědět]

Čtěte také...

Jak vybrat dodavatele elektřiny?

Jak vybrat dodavatele elektřiny?

Konec letošního roku se blíží a spolu s ním přichází i období, kdy se mnozí z vás rozhodují, zda si pro příští rok nezvolí nového dodavatele. V současné době jich na tuzemském trhu existuje celá řada, takže je z čeho vybírat. V minulých dnech oznámila většina velkých dodavatelů, že budou pro příští …

Jak si vybrat povlečení?

Jak si vybrat povlečení?

Stalo se vám, že jste si koupili ložní povlečení, které po několika vypráních ztratilo svůj původní vzhled a bylo takřka na vyhození. Pak jste zřejmě udělali zásadní chybu v tom, že jste zvolili špatný materiál, případně jste při praní použili špatný program. Nezbývá nic jiného, než si koupit nové. …


Jaký materiál vybrat pro prostěradla?

Jaký materiál vybrat pro prostěradla?

Dosloužila vám stará prostěradla, která jsou již na vyhození? V okamžiku, kdy si budete kupovat nová, budete se muset rozhodnout, jaký typ zvolit. Výběr prostěradla by se měl řídit nejen dle jeho velikosti, ale také dle materiálu, z něhož je vyroben.

5 důvodů, proč si vybrat provázkové záclony

5 důvodů, proč si vybrat provázkové záclony

K oživení vzhledu interiéru vaší domácnosti výrazně přispějí moderní provázkové záclony. Tento typ záclon je vhodné využít zejména do obývacího pokoje, skvěle se však hodí také do ložnice, pokud jsou doplněny o závěs.
Odkazy