verze pro tisk

Jaké jsou výhody a nevýhody dřevostaveb? Našli jsme ty hlavní

21. prosinec 2015

Pročítáte diskuze a hledáte výhody a nevýhody dřevostaveb? Už nemusíte, posbírali jsme všechny argumenty, které se dřevostaveb týkají a vybrali z nich nejdůležitější.

Zdroj: apex-arch.czZdroj: apex-arch.cz

Máte-li maximálně dvě minuty času a plán do budoucna stavět, pusťte se do čtení a zjistěte, zda je váš projekt domu správnou volbou.

Dřevostavba je opředená řadou mýtů, které jen posilují všeobecnou nedůvěru k dřevěné konstrukci, a to i přesto, že byly již mnohokrát vyvráceny.

Zjistěte konečně, jak to je s výhodami dřevostavby!

Výhody dřevostaveb

Hned v úvodu je třeba zmínit fakt, že jde o suchou výstavbu - tudíž je celý proces stavění rychlý, technicky nenáročný a je možné pracovat i v zimním období. Dodávka materiálu je rovněž jednoduchou, jednotlivé části stavby jsou z pohledu rozměrů i hmotnosti nenáročné a po přivezení se ‘’prostě jen’’ smontují v jeden celek.

Dřevo je ekologickým materiálem, jako jediný se může pochlubit pasivní bilancí CO2, což znamená, že během užívání více skleníkového plynu absorbuje než vyprodukuje. Rovněž jde o materiál z obnovitelných zdrojů.

Obavy z technických vlastností jsou nejvíce častými, ale jejich opodstatnění byste hledali těžko.

Každá dřevostavba musí splňovat všechny technické normy - protipožární bezpečnost, tepelnou techniku, akustiku, životnost atd. Když se to tedy vezme kolem a kolem, dřevěné stavby jsou svými vlastnostmi srovnatelné s cihlovými domy.

Nevýhody dřevostaveb

Na bezproblémový chod a funkčnost dřevostavby má vliv hlavně správný návrh. Pustíte-li se do stavby svépomocí, lze očekávat problémy. Odborného přístupu je třeba hlavně v oblasti vlhkostního režimu a tepelně-technických vlastností stavby.

Kvalitní řešení zděných domů vám přináší katalog rodinných domů od firmy Apex – více na jejich webu www.apex-arch.cz.

-mot-

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Webmaster

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Rohové sedací soupravy: hlavní výhody a nevýhody

Rohové sedací soupravy: hlavní výhody a nevýhody

Rohové sedací soupravy jsou jednou z variant, které nabízejí obchody se specializací na sedací soupravy. Tyto sedačky mají oproti klasickým podélným sedacím soupravám několik předností, lze však určitě vysledovat i drobné nevýhody.

Proč zvolit bydlení v Dolních Počernicích: Našli jsme minimálně 5 důvodů

Proč zvolit bydlení v Dolních Počernicích: Našli jsme minimálně 5 důvodů

Pokud se chystáte pořídit si nový byt v Praze, pak jistě uvažujete nad tím, jaká lokalita pro vás bude nejvhodnější. Vynikající podmínky pro život a bydlení nabízí Dolní Počernice.


Jaké jsou možnosti zavlažování zahrady

Jaké jsou možnosti zavlažování zahrady

Pakliže nechceme, aby naše zahrada vypadala během letních měsíců a období, kdy je jen minimum srážek, jako vyschlá saharská poušť, kde namísto zelenající se trávy budou jen haldy zeminy a písku, pak ji musíme pravidelně a dostatečně zavlažovat.

Výběr zahradní sekačky: 4 hlavní kritéria

Výběr zahradní sekačky: 4 hlavní kritéria

Zahradní sekačky jsou nedílnou součástí vybavení většiny lidí, kteří mají na svém pozemku zahradu a pravidelně se na ní starají o trávník. Sekání kosou je dávná minulost, kterou dnes provozuje už jen minimum lidí. Je to dáno i tím, že kvalitní motorové nebo elektrické sekačky nestojí nijak horentní …
Odkazy