verze pro tisk

Jaké pracovní prostředky musíte mít při stavbě či rekonstrukci domu?

15. říjen 2014

Před tím, než se pustíte do stavebních prací na domě, je třeba si uvědomit, že musíte mít k dispozici kvalitní pracovní prostředky. Ty vás ochrání před případným zraněním, ale i před ušpiněním. Jaké věci byste si měli připravit, než se pustíte do práce?

Zdroj: obchod.bestafe.skZdroj: obchod.bestafe.sk

Zaměstnanci mají nárok na oopp zdarma

Osobní ochranné pracovní prostředky neboli oopp, jak se správně souhrnně nazývají pomůcky, které by měl mít každý, kdo se pohybuje na stavbě, dostávají zaměstnanci zdarma od svého zaměstnavatele. Mají na to nárok ze zákona.

V okamžiku, kdy ale pracujete sami na sebe, nikdo vám pomůcky zdarma neposkytne. Pak už jen zbývá najít obchod, kde je pořídíte co nejlevněji. V tomto směru lze doporučit e-shop společnosti BESTAFE s.r.o., která se přímo specializuje na prodej oopp.

Montérky jsou základem

Základní potřebou, bez níž se při stavebních, ale i mnoha jiných pracích nevyhnete, jsou montérky. Je třeba, aby byly vyrobeny z dostatečně pevného materiálu a mohly vás tak ochránit například v případě, že se omylem otřete o nějakou ostrou hranu apod. Nezapomeňte na to, že montérky musí krýt celé nohy i paže.

Kryjte si také ruce

Další důležitou potřebou jsou ochranné rukavice. Je zapotřebí, abyste v nich mohli snadno ohýbat všemi prsty. Zároveň si při jejich výběru všímejte, jak mají upravenou svrchní část. Přes kvalitní rukavice by rozhodně neměly projít žádné třísky, odštěpky, musí zabránit například i kontaktu rukou jiskrami při svařování.

Nezapomeňte na kvalitní pracovní obuv

Mezi osobní ochranné pracovní prostředky, které nesmí chybět ve vaší výbavě, patří také pracovní obuv, ideálně se zpevněnou podrážkou a kovovou špičkou. Ta zajistí ochranu v případě, že vám na chodidle přistane nějaký těžký předmět.

Společnost BESTAFE s.r.o. patří ke skutečným odborníkům, na něž se můžete obrátit v okamžiku, kdy potřebujete pořídit osobní ochranné prostředky. Rádi vám také poradí s výběrem nejvhodnějších prostředků dle toho, k jaké činnosti je hodláte využít. Záleží totiž i na tom, zda se chystáte dělat střechu, opravovat zdivo, nebo potřebujete nařezat dřevo a kovové trubky. Ke každé činnosti jsou zapotřebí trochu jiné ochranné prostředky. Při svařování kupříkladu musíte mít ochranné brýle, které zajistí, že váš zrak bude v bezpečí před jiskami.

E-shop BESTAFE s.r.o., který najdete na stránkách obchod.bestafe.sk, nabízí cenově příznivé pracovní potřeby a disponuje produkty od nejvýznamnějších výrobců. Tak například pracovní obuv v obchodě zakoupíte od značek, jako jsou Bata Industrials, Gotex, Canis, Prestige či Stone. Montérky a montérkové bundy tu pro změnu mají krom jiných od značek Sirius, Proba, Orion nebo Vision. Veškeré zboží lze v e-shopu snadno filtrovat dle ceny, barevného provedení a dalších kritérií.

Komerční sdělení

-pla-

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Ocel je důležitým materiálem při stavbě domu

Ocel je důležitým materiálem při stavbě domu

Při stavbě domu se jako jeden z hlavních materiálů již dlouhá léta používá ocel. Tento velmi odolný materiál se hodí jak při budování konstrukcí domu, tak i jako doplněk ve formě například různých plechů, výztuží a tyčí.

Chemická kotva a její využití při stavbě domů

Chemická kotva a její využití při stavbě domů

Na stavbách musejí pracovníci často řešit problém, jak k sobě co nejpevněji připevnit dva různé materiály. Pakliže má být spoj těchto materiálů skutečně kvalitní a dostatečně pevný tak, aby vydržel i velkou zátěž, musí se použít speciální materiály.jedním z nejčastěji využívaných je chemická kotva.


Půjčovna stavebních strojů: Kvalitní technika, která se hodí při stavbě domu

Půjčovna stavebních strojů: Kvalitní technika, která se hodí při stavbě domu

Chystáte-li stavět rodinný dům, chatu či chalupu, počítejte s tím, že se neobejdete bez stavební techniky. Jen těžko si představit, že například vykopání základů domu provedete pomocí lopaty a kolečka. To by vám zabralo spoustu času, nemluvě o námaze. Stavební stroje, které se hodí při výstavbě domu…

Vše, co musíte vědět o pojištění bydlení

Vše, co musíte vědět o pojištění bydlení

Jestliže vlastníte rodinný dům či byt, měli byste určitě přemýšlet o jeho pojištění. Existuje totiž mnoho neočekávaných událostí, během kterých může dojít k poškození vašeho vlastnictví. Pokud budete mít pojistku, dočkáte se odškodnění, v opačném případě vám zbudou jen oči pro pláč a přibudou staros…
Odkazy