verze pro tisk

Kovaný plot: Pozor na povrchovou úpravu

18. červen 2013

Kované ploty ohraničují poměrně výrazné množství pozemků. Mohou mít spoustu podob, na zakázku vyráběné kované ploty a brány jsou prakticky už uměleckým dílem. Ani z hlediska designu skvěle propracovaný kovaný plot však nebude po čase vypadat dobře, pokud u něj není provedena kvalitní povrchová úprava.

foto: kovarstvikacovsky.czfoto: kovarstvikacovsky.cz

Žárové zinkování

Kované brány a ploty by měly být pokud možno bezúdržbové. To znamená, že jejich majitel se o ně nemusí neustále starat, čistit je, často natírat a provádět další činnosti.

Kvalitní kované ploty, které zhotovuje solidní umělecké kovářství, jsou z těchto důvodů obvykle upraveny žárovým zinkováním. To je osvědčená technika, díky níž pak ploty vydrží v původním vzhledu i několik let, aniž by bylo zapotřebí je nějakým způsobem natírat apod.

Nátěr kovářskou barvou

Kromě základní úpravy povrchu zmíněným žárovým zinkováním se občas používají také speciální kovářské barvy, které vylepší celkový vzhled plotu či brány. Ty pak vypadají mnohem efektněji.

Na povrchovou úpravu si dejte velký pozor

Při realizaci kovaných bran a plotů si tak vždy zjistěte, jakým způsobem výrobce či dané konkrétní umělecké kovářství přistupuje k povrchové úpravě. Určitě se to vyplatí, o svůj nový kovový plot či bránu před domem se pak nebudete muset starat a bát se, že se z nich po pár měsících stanou spíše obludná monstra, které budou kazit celkový dojem z exteriéru domu.

Realizace kovaných plotů a bran

Kvalitní kované ploty a brány, které mají výše uvedenou povrchovou úpravu, realizuje Kovářství Kacovský, které má sídlo nedaleko Prahy. Její produkty jsou ručně zpracovávány, což zvyšuje jejich uměleckou hodnotu a působí originálně. Více informací o možnostech objednání kovových plotů z tohoto uměleckého kovářství naleznete na webu kovarstvikacovsky.cz.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 2xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Michal

pondělí, 24. červen 2013
16:44

Perfektní článek a poměrně vyčerpávající..


posted by: Michal [Odpovědět]

Čtěte také...

Pronájem nemovitosti: Na co si dát pozor z hlediska nájemce

Pronájem nemovitosti: Na co si dát pozor z hlediska nájemce

Pronájem bytu nebo jiné nemovitosti dává nájemci právo užívat byt. Také však přináší několik povinností, které každý nájemce musí bezpodmínečně plnit, jinak může dostat výpověď z nájmu.

Vybavení novostaveb - na co si dát pozor

Vybavení novostaveb - na co si dát pozor

Pokud se zrovna nechystáte stavět vlastní dům a nehledáte tak pozemky Praha, nýbrž již hotové novostavby, pak si před jejich pořízením dejte pozor na několik faktorů. Někdy se totiž stane, že prodejci nových bytů Vás ohromí tím, jak je byt moderní a že takový už jinde neseženete, nicméně brzy zjistí…


Pronájem nemovitosti: Na co si dát pozor z hlediska pronajímatele

Pronájem nemovitosti: Na co si dát pozor z hlediska pronajímatele

Pronájem nemovitostí patří k tradičním způsobům, jak získat bydlení. Nájemci i pronajímateli v souvislosti s podpisem nájemní smlouvy vznikají různá práva a povinnosti, které přímo stanovuje zákon, konkrétně Obchodní zákoník. Pronajímatel, který se rozhodně svoji nemovitost na základě smlouvy přenec…

Pronájem bytu v Praze? Pozor na zbytečné provize zprostředkovatelům

Pronájem bytu v Praze? Pozor na zbytečné provize zprostředkovatelům

Pronájem bytu v Praze hledají každý rok tisíce lidí. Často jde o pracující, kteří získali v hlavním městě novou práci a nechtějí dojíždět, dále pak také o studenty, kteří se nehodlají spokojit s ubytováním na kolejích, nebo na něj nemají nárok. A poslední skupinou jsou samozřejmě i stálí obyvatelé P…
Odkazy