verze pro tisk

Ocel je důležitým materiálem při stavbě domu

2. květen 2011

Při stavbě domu se jako jeden z hlavních materiálů již dlouhá léta používá ocel. Tento velmi odolný materiál se hodí jak při budování konstrukcí domu, tak i jako doplněk ve formě například různých plechů, výztuží a tyčí.

Ocel je důležitým materiálem při stavbě domuOcel je důležitým materiálem při stavbě domu

Přednosti ocele

Mezi hlavní přednosti oceli ve stavebnictví patří zejména kvalita a odolnost tohoto materiálu. Ocel je velmi pevná, tudíž pro konstrukce domů přímo ideální. Zároveň se jedná o relativně levný materiál. Je mnohdy až nepochopitelné, že ocel bývá v poslední době v českém stavebnictví často nahrazována různými železobetonovými konstrukcemi, které jsou dražší a na výstavbu mnohem náročnější. Naopak při použití ocele může být stavba domu provedena mnohem rychleji.

Kde sehnat hutní materiál

Česká společnost Kondor s.r.o. poskytuje již od roku 1991 komplexní služby v oblasti prodeje oceli a dalšího hutního materiálu. Za hutní materiál se považují například různé spojovací materiály, plechy, trubky, ocelové profily, závitové tyče a další produkty.

Společnost Kondor s.r.o. je schopna nabídnout svým zákazníkům v této oblasti veškeré práce týkající se například dělení a tvarování plechu, dělení tyčového materiálu či také ohýbání betonářské výztuže.

Využití oceli

Ocel jako hutní materiál má i do budoucna velký potenciál. Její využití ve stavebnictví ( ať už při stavbě rodinných domů či průmyslových objektů) je velmi široké. Její pozitivní vlastnosti ve vztahu k výstavbě se dají shrnout v několika zásadních bodech. Jedná se například o velmi dobrou schopnost spojování s jinými stavebními materiály, relativně nízkou hmotnost oproti jiným stavebninám ( železobeton a další), vysokou odolnost vůči přírodním živlům či zemětřesením a také celkovou dlouhou životnost oceli. Při použití oceli při stavbě domu je tak jisté, že dům přežije více jak jednu generaci.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Lucinda

středa, 8. prosinec 2021
21:27

What a stuff of un-ambiguity and preserveness of valuable familiarity concerning
unexpected emotions.


posted by: Lucinda [Odpovědět]

Belen

úterý, 16. srpen 2022
00:29

We're a group of volunteers and opening a brand new scheme in our community.
Your site provided us with useful information to work on. You have done an impressive activity and our entire community can be thankful to you.


posted by: Belen [Odpovědět]

Čtěte také...

Chemická kotva a její využití při stavbě domů

Chemická kotva a její využití při stavbě domů

Na stavbách musejí pracovníci často řešit problém, jak k sobě co nejpevněji připevnit dva různé materiály. Pakliže má být spoj těchto materiálů skutečně kvalitní a dostatečně pevný tak, aby vydržel i velkou zátěž, musí se použít speciální materiály.jedním z nejčastěji využívaných je chemická kotva.

Jaké pracovní prostředky musíte mít při stavbě či rekonstrukci domu?

Jaké pracovní prostředky musíte mít při stavbě či rekonstrukci domu?

Před tím, než se pustíte do stavebních prací na domě, je třeba si uvědomit, že musíte mít k dispozici kvalitní pracovní prostředky. Ty vás ochrání před případným zraněním, ale i před ušpiněním. Jaké věci byste si měli připravit, než se pustíte do práce?


Půjčovna stavebních strojů: Kvalitní technika, která se hodí při stavbě domu

Půjčovna stavebních strojů: Kvalitní technika, která se hodí při stavbě domu

Chystáte-li stavět rodinný dům, chatu či chalupu, počítejte s tím, že se neobejdete bez stavební techniky. Jen těžko si představit, že například vykopání základů domu provedete pomocí lopaty a kolečka. To by vám zabralo spoustu času, nemluvě o námaze. Stavební stroje, které se hodí při výstavbě domu…

Bednicí desky KRONOSPAN PROFORM jsou určeny pro opakované použití na stavbě

Bednicí desky KRONOSPAN PROFORM jsou určeny pro opakované použití na stavbě

Bednicí desky KRONOSPAN PROFORM, které jsou potaženy speciální fólií, umožňují zjednodušit a zlevnit výstavbu. Díky potažení speciální fólií je lze použít opakovaně, takže není nutné řešit po každé dokončené stavbě jejich likvidaci. Spolu s tím nabízejí i velmi příznivou cenu.
Odkazy