verze pro tisk

Pásové brusky a brusné pásy

11. březen 2011

Pokud jste manuálně zruční a doma si rádi vyrábíte věci sami, nebo jste zaměstnáni v nějakém oboru, při němž je potřeba pracovat s kovy, plastem či dřevem, pak jste již jistě narazili na pojem pásová bruska. Jedná se o velmi šikovný stroj, který dokáže tyto tvrdé materiály skvěle a rychle obrousit.

Pásové brusky a brusné pásyPásové brusky a brusné pásy

Pásové brusky mohou mít univerzální využití, pokud však pracujeme výhradně s kovem, pak je vhodnější si pořídit přímo pásové brusky na kov značky Pilous.

Co dokáže pásová bruska

A co všechno pásové brusky dokáží? Jsou perfektní například pro broušení ploch desek a dílů uložených na pracovním stole, dobře se s nimi brousí i drobné díly, pokud sklopíme brousící jednotku o 90°. Některé typy pásových brusek lze koneckonců využít i pro ostření nožů, sekáčů či třeba zahradnického nářadí, je však nutné si při nákupu pásové brusky dát pozor, zda je opravdu těchto záležitostí schopna.

Kde je lze využít

Jak již bylo zmíněno, pásové brusky lze využít v mnoha oborech. Ocení je různé truhlárny, údržbářské dílny či třeba výrobní provozy, i domácí kutilové si s nimi pěkně pohrají. Výhodou pásových brusek je bezesporu to, že je možné je použít ručně, rovněž se však dají uchytit na ponku pomocí stacionárního zařízení.

Je možné zvolit z mnoha brusných pásů

Pásové brusky se hodí na opracování velkých ploch. Ať už vyrábíme třeba desku na kuchyňský stůl, nebo brousíme plech, vždy nám kvalitní pásová bruska dokáže celou práci velice usnadnit. Na každou pásovou brusku navíc existuje velké množství brusných pásů, takže lze libovolně volit to, jakou drsnost bude potřebný brusný pás mít.

Volba pásových brusek je jasná. Pásové brusky v kombinaci s dalšími typy brusek nesmějí chybět v žádné pořádné dílně.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Brusné a řezací kotouče pro brusky

Brusné a řezací kotouče pro brusky

Praktickým ručním nářadím, které běžně využívají domácí kutilové, hobbíci i profesionálové v dílnách, patří brusky. Nejčastěji se přitom jedná o úhlové brusky, které se používají na rozbrušování tvrdých materiálů. Proto se jim také někdy obecně říká rozbrušovačky. Kromě úhlových brusek však existují…

I v domácí dílně najdou uplatnění pásové pily

I v domácí dílně najdou uplatnění pásové pily

Pásové pily, například ty od značky Bomar, jsou vhodné jak do menších domácích dílen, opravárenských podniků či například školních učilišť, tak i do velkých průmyslových podniků, v nichž je práce s kovy či podobnými tvrdými materiály každodenní záležitostí.


Pásové pily Bomar pro kutily

Pásové pily Bomar pro kutily

Ruční pásové pily jsou stroje, které provedou dokonale přesný a čistý řez tvrdým materiálem typu dřevo, plast a kov. Žádný jiný přístroj v cenové relaci pásových pil nedokáže provést tak kvalitní práci.

Pásové pily Bomar

Pásové pily Bomar

Pásové pily lze v dnešní době koupit i v internetovém obchodě. Lze říci, že nákup takové pily je velmi jednoduchý. Těžší je vybrat si kvalitní výrobek, tak aby dobře sloužit po mnohá léta.
Odkazy