verze pro tisk

Plastová okna: levné a kvalitní řešení pro váš dům

23. prosinec 2012

Při rekonstrukci rodinného domu, případně jeho výstavbě nebo modernizaci, jistě přijde na řadu problematika oken. Okna jsou velmi důležitou součástí zařízení každého domu. Podcenit jejich výběr a montáž se nevyplácí. Nejenže vás mohou případné brzké opravy stát nemalé finanční prostředky, ale zároveň můžete přicházet o peníze kvůli tomu, že okna dobře netěsní. Poznáte to zvláště během chladnějšího období, kdy skrz okna uniká zbytečně mnoho tepla, prodražuje se vám tak vytápění místností, což vzhledem k tomu, že energie jsou dnes každým rokem dražší, není nic příjemného. Kvalitním a zároveň i levným řešením pro váš dům mohou být plastová okna a případně také plastové vchodové dveře.

foto: bohemiaplast.czfoto: bohemiaplast.cz

Lehká a přitom stabilní okna z plastu

Plastová okna dnes stále častěji nahrazují tradiční okna s dřevěnými rámy. Důvodů lze najít hned několik. Velmi významným argumentem, proč zvolit právě plastová okna, je cena. Moderní plastová okna stojí v průměru jen polovinu toho, co dáte za kvalitní dřevěná okna. Přitom jsou okna z plastu v lecčems možná i lepší nežli okna dřevěná. Ocenit je lze už při samotné montáži. Plastová okna jsou lehká, takže jejich instalace je daleko méně náročná. Plast je stabilní, je odolný vůči poškození. Moderní plastová okna tak dokáží “přežít” i několik desítek let bez viditelných vad, výrobci je navíc opatřují také speciální ochranou vůči UV záření, které má na stálost okenních rámů značně negativní vliv.

Hlukový i tepelný izolant

Plastová okna jsou velmi dobrým izolantem. To znamená, že skrz ně neuniká teplo. Kromě zadržování tepla však dobře slouží i jako hlukový izolant. Pakliže máte dům u rušné komunikace či někde ve středu města, pak jistě dobře pamatujete, že dřevěná okna nebyla schopna tomuto hluku zvenčí příliš dobře zabránit. U plastových oken tomu tak není, pakliže jsou důkladně uzavřena, neslyšíte uvnitř domu prakticky žádný ruch zvenčí.

Bezpečnostní plastová okna

Plastová okna lze pořídit v mnoha variantách, velikostech a tvarech. V určitých případech se jistě hodí i speciální bezpečnostní provedení, kdy je mezi okenní tabule umístěna bezpečnostní fólie, která zvyšuje odolnost okna vůči poškození. Charakteristickým jevem u bezpečnostních oken z plastu bývá to, že když už se rozbijí, zůstává sklo v celku, neroztříští se na stovky malých částic. V bezpečnostním provedení se kromě oken provádějí také plastové dveře.

Okna a vchodové dveře od Bohemia Plast

Plastová okna a vchodové dveře vysoké kvality si můžete objednat u společnosti Bohemia Plast. Jedná se o tradičního výrobce těchto druhů produktů. Bohemia Plast - plastová okna Praha - vyrábí kvalitní okna, které plní náročné požadavky na tepelnou i zvukovou izolaci.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Plastová okna jsou v mnohém lepší nežli dřevěná

Plastová okna jsou v mnohém lepší nežli dřevěná

Při výběru nových oken do domu je potřeba zvážit několik hledisek. Nejzásadnějším rozhodováním bude výběr materiálu, z něhož mají nová okna být. Pakliže nevlastníte dřevostavbu, u které se předpokládá, že využijete dřevěná okna, lze spíše doporučit moderní plastová okna, která mají oproti dřevěným m…

Zimní zahrady a plastová okna od českého výrobce

Zimní zahrady a plastová okna od českého výrobce

Moderní dům zcela jistě potřebuje mít také kvalitní okna, která budou dobře utěsněná a nebude tak skrz ně unikat zbytečně mnoho tepla. Ideální je volba plastových oken. Plastová okna totiž splňují všechny parametry, které se od produktů tohoto typu dají očekávat. Moderní plastová okna lze vyrobit v …


Střešní okna VELUX: Vybíráme kvalitní střešní okna

Střešní okna VELUX: Vybíráme kvalitní střešní okna

Výběr střešního okna vyžaduje pečlivá zvážení všech vnějších faktorů. I když je proces výběru i instalace složitější, výsledek stojí za to, navíc se střešním oknem můžete i ušetřit. Stačí vědět, jak správně vybrat.

Stavební pouzdra Eclisse: Kvalitní řešení pro posuvné dveře

Stavební pouzdra Eclisse: Kvalitní řešení pro posuvné dveře

V malých bytech, například těch panelových, musíte jako majitelé často řešit nedostatek prostoru. Byty v panelácích, ale i mnoha jiných bytových domech, mají poměrně malé místnosti. O to horší je, pokud je nutné mít volný prostor také u dveří, které místnosti uvnitř bytu oddělují. Pakliže by zde byl…
Odkazy