verze pro tisk

Ploché střechy na rodinné domy a další objekty

26. červen 2012

Při stavbě domu je potřeba si důkladně rozmyslet, jaký tvar bude mít střecha domu, případně pak také to, jaký zastřešovací materiál použijeme.

foto: strechy-vanicek.czfoto: strechy-vanicek.cz

Většina rodinných domů má klasické střechy do špičky ( pultové či sedlové). Někdy je však vhodnější zvolit ploché střechy, které jsou navíc i méně finančně náročné. Je to dáno tím, že není potřeba investovat do náročné konstrukce krovů.

Výhody plochých střech

Mezi hlavní důvody, proč zvolit právě ploché střechy, patří dále také úspora energií. Tím, že ploché střechy nemají tak velkou plochu, není nutné tolik investovat do zateplovacích systémů. Zároveň zde dochází k minimalizaci možnosti úniku tepla skrze různé záhyby, ploché střechy jsou celistvější.

Někteří majitelé rodinných domů možná namítnou, že ploché střechy nevypadají moc hezky. Je však pravdou, že se dají postavit i velmi estetické ploché střechy, které naopak zvýrazní moderní ráz domu.

Ploché střechy se ale přeci jen více uplatňují jinde nežli u rodinných sídel či rekreačních objektů. Daleko častěji jsou vidět u panelových domů a průmyslových objektů - továren, hal atd. hodí se však také moderní stavby veřejného charakteru.

Realizace plochých střech, světlíků a opláštění hal

Plechové střechy se světlíky a také opláštění hal provádí společnost Střechy Vaníček s.r.o., která sídlí v Petrské ulici v Praze 1. Provádí výstavby a rekonstrukce střešních plášťů, kompletní dodávky plochých střech pro průmyslové haly, administrativní budovy, panelové domy i klasické rodinné domy. Při realizaci plochých střech firma dbá na vysokou kvalitu, odolnost střech, jejich dlouhou životnost a dobrou tepelnou odolnost. Více informací o činnosti společnost Střechy Vaníček s.r.o. naleznete na jejím webu na adrese strechy-vanicek.cz.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Rekonstrukce ploché střechy: Hlavní roli hraje kvalita hydroizolace

Rekonstrukce ploché střechy: Hlavní roli hraje kvalita hydroizolace

Panelové domy, ale také některé rodinné domy a komerční budovy, mají namísto klasických šikmých střech ploché. Ty jsou poměrně specifické. Při jejich realizaci a rekonstrukci je tak třeba tato specifika brát v potaz.

Plynové kotle Junkers pro rodinné domy a do bytů

Plynové kotle Junkers pro rodinné domy a do bytů

Značka Junkers patří k nejvýznamnějším výrobcům plynových kotlů pro domácnosti. Její historie přitom sahá už do devatenáctého století, kdy byla společnost založena Hugo Junkersem. První plynový kotel představila v roce 1912. V dnešní době má v nabídce mnoho variant těchto zařízení, která se používaj…


Energeticky úsporné rodinné domy vznikají kousek od Prahy

Energeticky úsporné rodinné domy vznikají kousek od Prahy

Lidé, kteří hledají nové bydlení, mají nyní možnost pořídit si nízkoenergetické domy kousek od hlavního města Prahy, v obci Sedlec u Líbeznic. V současné době probíhá výstavba druhé etapy, kdy vznikne 13 rodinných dvoupodlažních domů, které budou využívat nejmodernější technologie, jež snižují energ…

Chcete vidět realitní projekt roku 2013? Tady je - rodinné domy Na Malé Růži

Chcete vidět realitní projekt roku 2013? Tady je - rodinné domy Na Malé Růži

Rodinné domy Na Malé Růži v Drahelčicích u Prahy, které exkluzivně prodává Realitní společnost České spořitelny (RSČS)/Prodejní centrum, získaly v soutěži Realitní projekt roku 2013 Cenu odborné poroty a Cenu architektů za kvalitu architektonického zpracování a začlenění projektu do stávající zástav…
Odkazy