verze pro tisk

Povrchová úprava kovů, kamene a dalších materiálů: Účinným řešením je pískování

31. srpen 2014

Chystáte se na opravu kovového zábradlí, nebo potřebujete očistit fasádu před novým nátěrem? Pak využijte metodu tryskání povrchů, která zajistí jejich důkladné očištění.

Zdroj: wikipedia.orgZdroj: wikipedia.org

Tryskání povrchů, někdy též nazývané pískování, je účinným způsobem, jak z kovů, ale i z kamenných či betonových povrchů dostat veškeré nežádoucí nečistoty. Rychle se tak zbavíte třeba rzi, špíny, ale například i starých nátěrů.

Co je pískování povrchů?

Pískování kovů přispívá nejen k jejich očištění, ale také k odmaštění, případně jejich zdrsnění. Kovové materiály se díky této metodě oživí. Tryskání se v neposlední řadě hodí v okamžiku, kdy potřebujete nějaký povrch zdrsnit, ať už z estetického důvodu, nebo jen kvůli následné další úpravě.

Torbo systém na tryskání povrchů

Špičkovou záležitostí je tryskání povrchů pomocí systémů Torbo. Ty nabízí společnost Axiom Real, spol. s r.o.Tryskání Praha.

Systém na tryskání povrchů Torbo je vhodný prakticky na všechny druhy povrchů. Můžete s ním lehce pískovat kovy, kámen, štukové omítky, beton i dřevo. Je také výborným pomocníkem při sanaci domů.

Výhody systému Torbo

Oproti konkurenčním pískovacím systémům je Torbo odlišný v tom, že nepracuje na principu vysokotlakého vodního paprsku s přisáváním písku. V tomto zařízení je totiž směs písku s vodou nanášena na povrch silným proudem stlačeného vzduchu. Tím je dosaženo vyššího abrazivního účinku. Systém je také méně prašný, oproti běžným pískovacím systémům je prašnost snížena až o 95%. Je použitelný v exteriérech i interiérech.

Bohaté využití ve firmách i v domácnostech

Metoda pískování je osvědčená zejména v průmyslu, využívají jej například automobilky či stavební firmy. Bohaté využití ale najde i u vás doma či na zahradě. Tryskání povrchů pomocí systému Torbo je mimořádně praktickou záležitostí.

Komerční sdělení

-jan-

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 2xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Stínící zařízení: Vnější varianty rolet a žaluzií jsou praktickým řešením

Stínící zařízení: Vnější varianty rolet a žaluzií jsou praktickým řešením

Kromě klasických vnitřních žaluzií a rolet, které se instalují v interiéru bytu, můžete zvolit také řešení, kdy použijete venkovní rolety a vnější žaluzie. Tyto venkovní systému jsou v lecčems daleko praktičtější.

Přehled materiálů pro palubky a plovoucí podlahy

Při vstupu do místnosti si téměř vždy všimneme stěn a podlahy. Vymalovat pokoj můžeme téměř kdykoliv, ale výběr podlahy bude určující pro vzhled místnosti na dlouhá léta. Měli bychom si proto ujasnit co od podlahy očekáváme a jakou péči ji chceme věnovat.


Impregnace čalouněného materiálu pomocí nanotechnologie

Impregnace čalouněného materiálu pomocí nanotechnologie

Impregnace čalounění je velmi důležitá. Textil, kůže i další materiály potřebují náležitou péči, jinak rychle stárnou a ztrácejí svůj původní vzhled. Pokud bychom vůbec nepoužívali impregnaci, čalouněný nábytek by rozhodně nevydržel tak dlouho, jak se od něj očekává. Existuje celá řada impregnačních…

Z jakých materiálů se vyrábějí zdravotní matrace

Z jakých materiálů se vyrábějí zdravotní matrace

Spánek je pro lidský organismus nesmírně důležitý. Pokud se dobře nevyspíme, cítíme pak během dne únavu a ospalost. Člověk by měl spát alespoň pět hodin denně, záleží samozřejmě na individuálních potřebách. Pro dobrý spánek je však potřeba mít doma vhodnou postel a také matraci.
Odkazy