verze pro tisk

Proč si nechat vybudovat vlastní studnu?

29. červenec 2012

Jelikož cena vody rok od roku roste, mnoho domácností začíná uvažovat nad zmírněním této položky v rodinném rozpočtu. Oproti ceně za energii, se kterou toho v podstatě moc nenaděláme, můžeme cenu za vodu podstatně ovlivnit. Ptáte se jak? Řeč je o vybudování vlastní studny na svém pozemku, což se poslední dobou stává velice populární záležitostí, díky níž se investice i do dražší studny do několika let vrátí. Věřte, že cena vody jistě klesat v budoucnu nebude.

Proč si nechat vybudovat vlastní studnu?Proč si nechat vybudovat vlastní studnu?

Je dobré si uvědomit, že je mnohem snazší si nechat zhotovit studnu ještě před stavbou domu, proto se snažte nejdříve vše dobře promyslet a až poté konat. Později se totiž na pozemek mnohem hůře dostává vrtná souprava, i když v dnešní době si různé firmy dokážou poradit i s tímto problémem. Dá se vyřešit i zdánlivě náročná půda, kterou tvoří nesoudržné horniny, lze vrtat i bez postříkání okolního pozemku vrtanou horninou.

Doba už dokonce pokročila natolik, že díky kvalitním molekulárním filtračním systémům je možné získat levně zdravou pitnou vodu i ze závadné studny.

Hledáme zdroj vody

Před samotným vrtáním či kopáním studny je třeba nalézt vodu. Existují dvě metody, pomocí nichž lze vodu hledat. Buď si můžete objednat proutkaře, u kterého ovšem nastává riziko, že může geofyzikální anomálie špatně vyhodnotit. Jeho služby jsou sice levnější, ale vložené peníze mohou být vyhozeny zbytečně oknem. Proto je dobré se spolehnout na specializovanou firmu, využívající vědecké metody využívající geoelektrické měření.

Pokud máte z vybudování studny strach, nezoufejte, nic není tolik těžké, jak na první pohled vypadá. Základem je vybrat si pro vrtání studny seriózní firmu. Jen ta bude schopná zajistit všechna povolení, většina z nich navíc poskytuje zdarma hydrogeologický průzkum.

Vybudováním kvalitní studny si zajistíte nezávislý zdroj vody i v období srážkového minima. Vodu budete mít kvalitní, zdravotně nezávadnou. Dokážete ušetřit mnohem více finančních prostředků. V neposlední řadě se zamyslete nad zaléváním a napouštěním bazénu – ano, i to budete mít zadarmo.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Pádné důvody, proč si nechat zastřešit pergolu na zahradě

Pádné důvody, proč si nechat zastřešit pergolu na zahradě

Zahrada před domem je místem, které slouží k odpočinku a relaxaci po náročných pracovních dnech. Je však nepříjemné, pokud si chceme na svojí zahradě odpočinout a přitom si nemáme kam v klidu sednout do stínu. Zvláště při horkých letních dnech, kdy teploty na sluníčku dosahují tropických hodnot, se …

Proč nechat rekonstrukci bytového jádra na odborné firmě?

Proč nechat rekonstrukci bytového jádra na odborné firmě?

Rozsáhlejší rekonstrukce bytu zpravidla začíná odstraněním umakartového bytového jádra, které nevyhovuje současným nárokům, a to jak funkčně, tak i dekorativně. Rekonstrukce se nese v duchu výměny rozvodů a odpadů, změny dispozic a pořízení nového vybavení. Konkrétní stavební práce podléhají technic…


Typové domy: Kdy je vhodné nechat si postavit typový dům

Typové domy: Kdy je vhodné nechat si postavit typový dům

V nabídce společností, které se zabývají realizací rodinných domů, se objevuje také možnost zvolit si typový dům. Co jsou to typové domy a kdy je vhodné si je pořídit, o tom následující článek.

TZ: Vytvořte si doma vlastní biozahrádku

TZ: Vytvořte si doma vlastní biozahrádku

Slova jako bio, eko nebo přírodní jsou v dnešní době hojně využívaná. Setkáváme se s nimi v potravinářství, oděvním průmyslu nebo například u kosmetiky. Abychom však měli jistotu skutečně přírodního původu výrobku, nejjistější je vytvořit si jej ve vlastní produkci.
Odkazy