verze pro tisk

Rekonstrukce ploché střechy: Hlavní roli hraje kvalita hydroizolace

11. únor 2015

Panelové domy, ale také některé rodinné domy a komerční budovy, mají namísto klasických šikmých střech ploché. Ty jsou poměrně specifické. Při jejich realizaci a rekonstrukci je tak třeba tato specifika brát v potaz.

Zdroj: ahf.czZdroj: ahf.cz

Základní charakteristika plochých střech

U ploché střechy je zásadní problém v tom, že má nulový, potažmo jen minimální sklon.

Obecně se plochými střechami rozumí všechny konstrukce se sklonem do 5 stupňů. To může přinášet problém z hlediska odvodu vody. Proto je důležité se zaměřit především na kvalitní provedení hydroizolace.

Výstavba či rekonstrukce ploché střechy je celkem náročnou záležitostí, na kterou je potřeba mít dostatečné zkušenosti. Proto bych rozhodně doporučil najmout si na tuto činnost specializovanou firmu, která je schopna dodržet všechny potřebné normy. Dobré recenze má v této oblasti firma AHF Stavby s.r.o. - Stavební práce Praha.

Zmíněná firma působí nejen v Praze, práce provádí až do vzdálenosti 150 kilometrů od hlavního města. Využít ji mohou ti z vás, kteří potřebují provést výstavbu či rekonstrukci ploché střechy, případně pak její zateplení.

Možnosti při realizaci hydroizolace ploché střechy

Firma samozřejmě v rámci prací provádí také montáž hydroizolace. Na ploché střechy se využívají buď klasické asfaltové pásy, nebo také fóliové hydroizolace a stěrky.

V případě asfaltové hydroizolace se pokládají celkem 3 vrstvy – horní krycí, nosná vložka a spodní krycí vrstva. Ty zajistí, že voda neproniká skrz střechu do vnitřních prostor objektu. Kromě kvalitní hydroizolace je samozřejmě potřeba zajistit také odvod vody.

Kompletní rekonstrukce ploché střechy zahrnuje daleko více prací. O tom, v jakém sledu probíhají jednotlivé činnosti, vás firma AHF Stavby s.r.o. bude informovat na základě vaší poptávky, respektive v závislosti na osobní prohlídce objektu. Poté vám bezplatně vyhotoví cenovou kalkulaci. V případě, že ji odsouhlasíte, dojde k podpisu Smlouvy o díle a práce mohou započít. Více informací naleznete na webu ahf.cz.

Komerční sdělení

-pla-

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Ploché střechy na rodinné domy a další objekty

Ploché střechy na rodinné domy a další objekty

Při stavbě domu je potřeba si důkladně rozmyslet, jaký tvar bude mít střecha domu, případně pak také to, jaký zastřešovací materiál použijeme. Většina rodinných domů má klasické střechy do špičky ( pultové, sedlové či stanové). Někdy je však vhodnější zvolit ploché střechy, které jsou navíc i mén…

Stavbu a rekonstrukci střechy se vyplatí nechat si provést na klíč

Stavbu a rekonstrukci střechy se vyplatí nechat si provést na klíč

Klíčovou roli ve kvalitě bydlení v rodinných domech hraje to, v jakém jsou jsou jejich střechy. Pokud je konstrukce střechy vašeho domu ve špatném stavu, případně má jiné závažné nedostatky, je potřeba věc urychleně řešit. Může se snadno stát, že přijde větší vítr či silný déšť a pak hrozí zborcení …


Rekonstrukce bytu krok za krokem

Rekonstrukce bytu krok za krokem

Blíží se chvíle, kdy už konečně přistoupíte k rekonstrukci vašeho bytu? Pak vás možná bude zajímat, jak celá akce probíhá, pokud si na tuto činnost pozvete odbornou firmu.

Rekonstrukce domu a pásová pila

Rekonstrukce domu a pásová pila

Rekonstrukce domu je poměrně dlouhodobá a nákladná záležitost. Většina lidí preferuje si objednat firmu či zedníky, aby danou rekonstrukci či opravu provedli. Existují však jedinci, kteří si chtějí své obydlí zrenovovat sami. V tom případě budou potřebovat vybavenou dílničku a nářadí. Své místo si u…
Odkazy