verze pro tisk

Sdružení EPS ČR podpořilo Designblok 2011

1. říjen 2011

Sdružení EPS ČR, národní organizace sdružující výrobce a zpracovatele pěnového polystyrenu, podpoří letošní výstavu designu a umění Designblok. Hlavním tématem letošního ročníku je město a jeho vztah k ekologii.

Sdružení EPS ČR podpořilo Designblok 2011Sdružení EPS ČR podpořilo Designblok 2011

Pěnový polystyren jako nejčastěji používaný ekologicky nezávadný materiál pro zateplování budov s městem úzce souvisí.

Polystyren je nadto vhodný i pro oblast designu a umění, neboť je velmi pevný, zároveň však lehký a dobře tvarovatelný. Sdružení EPS ČR tak pro instalaci v Křižíkově paláci na Smíchově poskytlo právě materiál v podobě pěnového polystyrenu.

Optimální technické vlastnosti pro zateplení

Přestože pěnový polystyren slouží především k zateplování, jeho optimální technické vlastnosti umožňují jeho využití také v oblasti architektury a designu. Pěnový polystyren je velmi lehký, protože obsahuje 98 % vzduchu. Přitom má však vynikající mechanické vlastnosti.

„Pěnový polystyren známe jako nejpoužívanější materiál pro zateplování, uplatňuje se ale i v dalších oborech, jako například v designu. Je totiž velice pevný, zároveň však lehký a lze ho snadno řezat a tvarovat. Jsem proto nesmírně rád, že jsme sem mohli zapojit do prezentace na Designbloku a ukázat tak návštěvníkům jeho široké použití,“ uvedl předseda Sdružení EPS ČR Pavel Zemene. Jeho slova potvrzuje i Radim Babák ze studia Hippos design: „Jak se říká, v jednoduchosti je krása. Pěnový polystyren je sice tvrdý, ale zároveň velmi dobře manipulovatelný plast, který se dá i libovolně barvit. Proto se s ním jednoduše pracuje.“

Výstava Designblok

Výstava Designblok se koná 4. – 9. října v Praze. Expozice obsadí téměř celé město, především Holešovice, Karlín a Staré i Nové Město, a zahrne přes dvě stě instalací. Ústředními místy je studio Futurama v Karlíně a Šporkovský palác v Hybernské ulici. Loňský Designblok navštívilo více než 38 000 diváků. Pražské dny designu se tak stávají jednou z nejvýznamnějších kulturních akcí u nás.

Sdružení EPS ČR

Sdružení EPS ČR je národní organizace založená v roce 1998 s cílem podporovat a koordinovat společný vývoj aplikací z pěnového polystyrenu (EPS), podílet se na tvorbě norem, kontrolovat kvalitu výrobků z EPS, poskytovat konzultace v oblasti výroby a použití výrobků a aplikací z EPS, zvyšovat bezpečnost výrobků z EPS a podílet se na úsporách energie.

Sdružení EPS ČR má 12 řádných členů, včetně zástupce Plastics Europe Brusel (www.plasticseurope.org). Dva výrobci tvarovek pro obalový průmysl jsou přidruženými členy a dále má sdružení 4 čestné členy. Sdružení pokrývá z 90% český trh EPS. Roční obrat se pohybuje kolem 4,5 miliardy Kč při zpracování více než 50 tis. tun EPS. V posledních letech společnosti investovali téměř 4 miliardy Kč do rozvoje a inovací. Zaměstnávají přes 1000 pracovníků.

Členy sdružení jsou výrobci suroviny, výrobci EPS a další společnosti a odborníci z oblasti EPS působící v České a Slovenské republice. Sdružení úzce spolupracuje s příbuznými profesními organizacemi, školami, výzkumnými pracovišti, státními institucemi a s mnoha odborníky z různých oborů.

Sdružení EPS ČR je také členem EUMEPS, Evropského sdružení výrobců EPS.

Více informací naleznete na www.epscr.cz.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Dřevěná stavba roku 2011 s KRONOSPANEM

Dřevěná stavba roku 2011 s KRONOSPANEM

Počet dřevostaveb rok od roku roste. Za zvyšujícím se zájmem stavebníků přitom stojí jak nárůst projektů tohoto typu staveb, stoupající počet zkušených realizačních firem i nové technologie, které umožní realizaci dřevostavby zjednodušit a zlevnit.

Cena elektřiny 2011: Připlatíme si stovky korun

Cena elektřiny 2011: Připlatíme si stovky korun

Cena elektřiny v roce 2011 opět naroste. Ačkoli zdražení proudu není tak výrazné, jak se očekávalo, domácnosti si v závislosti na spotřebě připlatí několik stokorun ročně. Zdražení elektřiny ale nemusíte akceptovat. Řešením je změna dodavatele elektřiny!


Významné zakázky společnosti Hörmann v průběhu a závěrem roku 2011

Významné zakázky společnosti Hörmann v průběhu a závěrem roku 2011

Společnost Hörmann, významný dodavatel a výrobce vratových a dveřních systémů, se v letošním roce podílí na realizaci několika důležitých zakázek. Mezi ně se řadí například dodávky pro firmu FM Logistic Tuchoměřice, společnost VGP, hobby market Hornbach v Plzni, firmu AlcaPlast Břeclav a DF Partner …

Pěnový polystyren v designu a umění

Pěnový polystyren v designu a umění

Ačkoliv známe pěnový polystyren především jako nejčastěji využívaný materiál pro zateplování, své uplatnění nachází také v oblasti designu a umění. Setkat se s ním můžeme například v pražské pasáži Lucerna, kde visí provokativní socha Svatého Václava klečícího na břichu chcíplého koně od Davida Čern…
Odkazy