verze pro tisk

Technologie řezání hliníku a hliníkových slitin vodním paprskem

15. březen 2011

Zpracování hliníku a hliníkových slitin je poměrně náročnou záležitostí a je potřeba zde využívat moderních technologií. Hliník a hliníkové slitiny se zpracovávají například pomocí vodního paprsku. Technologii řezání vodním paprskem provádí specializované firmy, které jsou na tuto činnost řádně vybaveny. Jednou z nich je také společnost Alcom Alval s.r.o., která provádí řezy vodním paprskem nejen u hliníku a jeho sloučenin, ale také například u oceli, titanu či kamene.

Technologie řezání hliníku a hliníkových slitin vodním paprskemTechnologie řezání hliníku a hliníkových slitin vodním paprskem

Výhody řezání hliníku vodním paprskem

Řezání hliníkových plechů vodním paprskem má několik zásadních výhod. Tou zřejmě největší je to, že je prováděn řez za studena, čímž nedochází k tepelnému ovlivňování řezaného materiálu a tudíž hliník není znehodnocován. Obráběný materiál tak nezaznamená žádné fyzikální, chemické či mechanické změny. Nedochází zde ani ke vzniku mikrotrhlin.

Šetří životní prostředí

Tím, že je použita technologie řezání hliníku a hliníkových sloučenin pomocí vodního paprsku, nedochází ke vzniku žádných zplodin, jež by následně ničily životní prostředí. Dá se tedy říci, že řezání vodním paprskem je ekologické a šetrné. Při samotné aplikaci nedochází ani k nijak velké spotřebě vody.

Technologie řezání vodním paprskem pro úpravu hliníku, hliníkových slitin, případně pak dalších materiálů, přímo ideální.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Řezání trubek pomocí pásových pil

Řezání trubek pomocí pásových pil

Domácí kutilové si často ve své dílničce či garáži vyrábějí různý nábytek či doplňky do domácnosti, stejně tak zde provádějí drobné úpravy na stavbě domu. Někdy přitom pracují také s kovy. Jejich opracování a úprava je však poměrně náročná, neboť se jedná o velmi tvrdé materiály, které nelze jen tak…

Hliník a jeho využití ve stavebnictví

Hliník a jeho využití ve stavebnictví

Již desítky let se ve stavebnictví ( a samozřejmě nejen v něm) využívá hliník. Tento lehký kov byl objeven již v první polovině devatenáctého století. Má charakteristickou stříbřitě šedou barvu a svoje uplatnění právě například ve stavebnictví nalézá nejčastěji v podobě různých sloučenin.


Výroba plastových oken

Výroba plastových oken

Rozhodli jste se v létě rekonstruovat Váš dům a rádi byste si nechali vyměnit okna? Se službami Plastikov budete v tomto ohledu více než spokojeni. Plastová okna sebou přináší řadu výhod. Výroba plastových okenvyvinula vlastní IQ okna, která nabízí jedinečný cenový poměr mezi kvalitou a cenou.

Žaluzie ochrání nejen před slunečními paprsky

Žaluzie ochrání nejen před slunečními paprsky

V dnešní době jsou okenní doplňky v podobě žaluzií standardní záležitostí téměř každé domácnosti. Díky širokému sortimentu je z čeho vybírat, při pořizování nových žaluzií se tak není nutné jakkoliv omezovat. Budete-li správně postupovat, zajistíte žaluziemi nejen ochranu před ostrými slunečními pap…
Odkazy