verze pro tisk

Ušetřete za energii díky přesklení oken

25. říjen 2010

Máte pocit, že vám uniká okny čím dál tím víc tepla? Musíte stále více topit? Ptáte se, jak je to možné, když jste okna měnili před několika málo lety? I okna stárnou. Eurookna starší než 5 let již pravděpodobně nemají stejné vlastnosti, jako když jste si je pořídili. Jímá vás hrůza při pomyšlení, že budete muset okna znovu měnit? Pak pro vás máme dobrou zprávu. Neměňte je, ale nechte je přesklít.

Ušetřete za energii díky přesklení okenUšetřete za energii díky přesklení oken

Přesklení plastových i dřevěných oken

Přesklením oken snížíte své náklady na energie. Oknem uniká nejvíce tepla v domácnosti. Výměnou starých skel za nová se také značně sníží rosení skel. Přesklít je možné téměř jakýkoli typ oken. Je tedy jedno, jestli máte okna hliníková, plastová, nebo dřevěná. Také nezáleží na tom, zda jsou vaše okna zasklená dvojsklem nebo trojsklem. Řešení se najde pro každého.

TIP: Máte opravdu výhodného dodavatele elektřiny? Na elektřině lze totiž také významnou měrou ušetřit právě díky změně dodavatele energie.

Přesklení oken je nejlevnějším zateplením

Skla, která jsou dnes na trhu, mají daleko větší termo-izolační parametry. Pokud už se rozhodnete okna přesklít, vybírejte pečlivě z nabídky. Jestliže vaše okenní rámy nejsou uzpůsobené pro izolační trojskla, která jsou nejkvalitnější, a izolace dvojskel je pro vás málo, existuje řešení. To se jmenuje tepelné zrcadlo Mirror. S ním docílíte maximálních úspor i na izolačních dvojsklech.

Díky přesklení oken získáte i další výhody. Kromě nižších výdajů za energie je to:

  • izolace od hluku zvenčí
  • odstranění studených zón blízko oken
  • žádné nadměrné ohřívání místnosti v létě

Žádný náročný úklid

Když jste si nechávali měnit stará okna za nová, všechno doma jste pokrývali krycí folií, zalepovali zásuvky, aby se do nich nedostal prach? Tohle vás u přesklívání oken nepotká. Vyjmutí starého skla a vložení nového nezanechá nepořádek. Takže žádné náročné uklízení. Navíc je překlení oken velmi rychlé. Výměna jedné okenní tabule trvá přibližně 15 minut.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Výroba plastových oken

Výroba plastových oken

Rozhodli jste se v létě rekonstruovat Váš dům a rádi byste si nechali vyměnit okna? Se službami Plastikov budete v tomto ohledu více než spokojeni. Plastová okna sebou přináší řadu výhod. Výroba plastových okenvyvinula vlastní IQ okna, která nabízí jedinečný cenový poměr mezi kvalitou a cenou.

Změna dodavatele plynu: Jednoduchý proces, díky kterému ušetříte

Změna dodavatele plynu: Jednoduchý proces, díky kterému ušetříte

Určitě jste si již všimli, že už několik let můžete volně přejít k jinému dodavateli plynu. Změna dodavatele plynu je velmi jednoduchým procesem, který zabere minimum času.


E-aukce energií: Možnost, jak získat dodávky plynu a elektřiny za nejvýhodnějších podmínek

E-aukce energií: Možnost, jak získat dodávky plynu a elektřiny za nejvýhodnějších podmínek

V poslední době se objevil nový fenomén v podobě aukce energií, která probíhá elektronickou formou. Zatím je převážně určena pro firmy a státní instituce, nicméně v budoucnu se počítá s tím, že elektrickou aukci energií budou moci využít i jednotlivé domácnosti.

Levný plyn a elektřina: Pomůže změna dodavatele energií?

Levný plyn a elektřina: Pomůže změna dodavatele energií?

Určitě jste zaregistrovali, že již nějakou dobu máte možnost zvolit si svého dodavatele plynu či elektřiny. U všech nabídek přitom obvykle stojí, že nejlevnější elektřina a plyn jsou právě u nich. Jak tedy postupovat a pomůže vůbec změna dodavatele energií?
Odkazy