verze pro tisk

Venkovní dlažba pro prostransví před domem

17. prosinec 2012

Prostranství před domem je vhodné nějakým způsobem upravit. Kromě trávníku se dá využít také venkovní dlažba. Existuje přitom několik typů venkovní dlažby, které se liší vzhledem i materiály, z nichž jsou vyrobeny.

foto: presbeton.czfoto: presbeton.cz

Materiály, z nichž se vyrábí venkovní dlažba

Co se týče materiálů, je v případě venkovních dlažeb využíván zejména beton. Kromě betonu jsou pro prostranství před domem i na veřejných místech vhodné také cihlové dlažby, dále se k jejich výrobě používá také kámen a v menším množství lze spatřit i keramické či dřevěné dlažby, které jsou však pro exteriéry méně vhodné. Právě správný výběr materiálu je pro venkovní dlažby mimořádně důležitý. Je zapotřebí dbát na to, aby dlažba byla dostatečně pevná a odolná vůči vnějším klimatickým podmínkám, ohled musíme brát i na to, zda bude sloužit jen pro chůzi, nebo zda po ní budeme například projíždět automobilem.

Betonová a keramická dlažba

Mezi nejpoužívanější materiály pro venkovní dlažby patří beton a keramika. Tyto materiály jsou velmi odolné vůči nízkým teplotám, jejich struktura tak není narušována ani velkými mrazy. Zároveň dobře odolávají dešťovým kapkám. Betonové a keramické dlažby lze dnes pořídit v mnoha barevných variantách a s různými vzory, v různých velikostech. Betonové i keramické dlažby mají velmi dobré vlastnosti i proti otěru, oproti jiným materiálům jsou dobře otěruvzdorné.

Zámková dlažba

Oblíbeným typem venkovní dlažby je takzvaná zámková dlažba. Jedná se speciální typ betonové dlažby, která se mimořádně hodí třeba na příjezdové komunikace, tedy pro vjezdy do garáží apod. Velkou předností zámkové dlažby je snadná údržba a hlavně i možnost kdykoliv snadno opravit poškozené části, kdy stačí vyjmout její části, aniž bychom museli předělávat celou dlažbu. Zámková dlažba se vyrábí v mnoha vzorech a se spoustou motivů. V neposlední řadě je vhodné vyzdvihnout její poměrně snadnou a finančně nenákladnou pokládku.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Dlažba

středa, 28. květen 2014
13:12

Dobrý den,
co je odolnější klasická betonová dlažba nebo dlažba z přírodního kamene? Co se před dům, verandu a příjezdovou cestu vyplatí více?


posted by: Dlažba [Odpovědět]

Čtěte také...

Dětská hřiště a skluzavky mohou stát přímo před Vaším domem

Dětská hřiště a skluzavky mohou stát přímo před Vaším domem

Veřejná dětská hřiště jsou často zanedbaná a hodně rodičů na ně svoje děti raději ani nechce pouštět z obavy, že se zde zraní. Naštěstí dnes již není problémem, pokud máte rodinný dům se zahradou, postavit dětem vlastní privátní skluzavky a dětská hřiště.

Venkovní dřevěné terasy před dům

Venkovní dřevěné terasy před dům

Není nad to, když se za pěkného počasí můžeme v klidu posadit na terasu našeho domu, dát si drink a v klidu se slunit. Terasy u domu jsou, podobně jako většina teras před restauracemi, nejčastěji vyráběny ze dřeva. Je přitom potřeba používat kvalitní a trvanlivé dřevo, které bude zároveň dostatečně …


Venkovní schodiště před dům: Na co nezapomenout při realizaci venkovních schodů

Venkovní schodiště před dům: Na co nezapomenout při realizaci venkovních schodů

Některé rodinné domy mají vstup do objektu vyřešen tak, že jsou dveře nad úrovní země. Aby byl přístup k nim pohodlný a člověk se nemusel při každém příchodu škrábat několik desítek centimetrů na vstupní práh, je samozřejmě potřeba u dveří postavit schodiště. Pakliže i vy počítáte s výstavbou venkov…

Venkovní dřevěné terasy a jejich údržba

Venkovní dřevěné terasy a jejich údržba

Na nadarmo se říká, že na zahradu patří dřevo. Pakliže by prostor před domem byl jen betonovým prostranstvím, asi nikdo by zde nechtěl trávit svůj volný čas. V případě, že však dům obohatí venkovní dřevěné terasy, altány či pergoly, hned zahrada vypadá mnohem přirozeněji a zároveň také útulněji.
Odkazy