verze pro tisk

Vrtačky, brusky a další nářadí, které se nám hodí do domácí dílny

11. únor 2012

Nejen v profesionálních dílnách, ale i v běžné domácnosti se čas od času hodí akumulátorové či elektrické nářadí, které poslouží při různých drobných i větších opravách či při rekonstrukci a stavbě domu.

Foto: manutan.czFoto: manutan.cz

Vrtačka- základní vybavení každého kutila

Mezi základní elektrické nářadí, které bychom měli najít snad v každé domácnosti a dílně, patří vrtačka. Klasickou elektrickou vrtačku dnes často nahrazuje moderní akumulátorová vrtačka, která má zabudované baterie. Ta vydrží až několik desítek hodin práce. Akumulátorová vrtačka by měla být vybírána právě mimo jiné na základě toho, jak kvalitní obsahuje baterii. Dalším kritériem jsou pak samozřejmě i celkové parametry vrtačky a její výkon. Akumulátorová vrtačka nám může pomoci nejen při vrtání, ale také například při šroubování, což se skvěle hodí třeba při montování jednotlivých kusů nábytku.

Excentrická bruska

V domácí dílně mají mnozí kutilové kromě klasické vrtačky také i jiné druhy nářadí. Často se využívají například příklepová vrtačka, úhlová bruska či takzvaná excentrická bruska, která slouží hlavně k broušení menších rovných ploch. Název excentrická bruska je odvozen od toho, že její pohyblivá část je uchycena mimo střed, což ji odlišuje od klasické brusky. Při broušení pak excentrická bruska využívá celé plochy brusného kotouče.

Nářadí pro stavby, opravy, montáže a rekonstrukce

Akumulátorová vrtačka, excentrická či úhlová bruska - to jsou jen příklady nářadí, které se nám budou hodit v případě, že si chceme vytvořit nějaký kus nábytku či něco opravit nebo smontovat. Ruční nářadí se dnes dá pořídit v mnoha obchodech, vyrábí je i poměrně značné množství tuzemských či zahraničních firem.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

3 hlavní zásady, na které dbát při výběru pracovního stolu do dílny

3 hlavní zásady, na které dbát při výběru pracovního stolu do dílny

V rodinném domku si jistě mnozí z vás najdou prostory pro zařízení malé dílny, v níž budete moci realizovat své kutilské nápady. Můžete jí vytvořit třeba v nevyužívané kůlně či namísto garáže. Základním nábytkem, bez kterého se neobejdete, je pracovní stůl, lidově nazývaný ponk. Při jeho pořizování …

Vybíráme stolní vrtačky

Vybíráme stolní vrtačky

Nejen v práci, ale i doma se nám hodí pomocníci, jako jsou vrtačky . Vybrat si správnou vrtačku dnes může být nesnadný úkol, neboť máme hned několik druhů tohoto zboží.


Pásové brusky a brusné pásy

Pásové brusky a brusné pásy

Pokud jste manuálně zruční a doma si rádi vyrábíte věci sami, nebo jste zaměstnáni v nějakém oboru, při němž je potřeba pracovat s kovy, plastem či dřevem, pak jste již jistě narazili na pojem pásová bruska. Jedná se o velmi šikovný stroj, který dokáže tyto tvrdé materiály skvěle a rychle obrousit.

Brusné a řezací kotouče pro brusky

Brusné a řezací kotouče pro brusky

Praktickým ručním nářadím, které běžně využívají domácí kutilové, hobbíci i profesionálové v dílnách, patří brusky. Nejčastěji se přitom jedná o úhlové brusky, které se používají na rozbrušování tvrdých materiálů. Proto se jim také někdy obecně říká rozbrušovačky. Kromě úhlových brusek však existují…
Odkazy