verze pro tisk

Vybíráme kvalitní střešní krytinu

25. únor 2011

Při výběru střešní krytiny je potřeba brát v potaz zejména vnější vlivy, které mohou působit na naši střechu. Pokud totiž zvolíme špatnou střešní krytinu, která nebude dobře odolávat počasí, pak brzy poznáme, že investice byla zcela zbytečná a tím pádem i drahá a bude potřeba celou krytinu položit znovu. Je třeba mít ohled na vliv teploty, větru, znečištění prostředí, hluk a otřesy v okolí atd.

Vybíráme kvalitní střešní krytinuVybíráme kvalitní střešní krytinu

Na výběr dnes máme z mnoha druhů střešních krytin. Lze zvolit pálené střešní tašky, betonové, plechové tašky, dále pak například přírodní břidlici, asfaltové šindele či vláknocementové střešní krytiny.

Pálené tašky

Pálené střešní tašky jsou tradiční, používají se již stovky let. Za tu dobu se samozřejmě jejich kvalita výrazně zvedla, dnes jsou precizně vyrobené pálené tašky velmi odolné, mrazuvzdorné a co je podstatné - i velmi laciné. Nevýhodou pak může být jejich křehkost. Pokud budeme pokládat na střechu pálené střešní tašky, je potřeba pokládku provést důkladně tak, aby pod ni nezatékalo a střecha působila pevně a kompaktně.

Betonové tašky

Za dobrou cenu lze pořídit i další typ střešní krytiny - betonové střešní tašky, které jsou vyráběny, stejně jako pálené tašky, z přírodních materiálů. Možnou nevýhodou této jinak kvalitní střešní krytiny může být vysoká celková hmotnost a menší odolnost v těžkých podmínkách.

Přírodní břidlice

Pokud chcete zvolit více originální střešní krytinu, která má výborné vlastnosti a atraktivní vzhled, pak je možné si pořídit krytinu z přírodní břidlice. Ta je vhodná prakticky na všechny typy střech, je však třeba počítat s vyšší cenovou kalkulací.

Asfaltová střešní krytin

a

Méně využívanými střešními krytinami jsou asfaltové šindele. Ty jsou určeny pro střechy s nižší nosností, možnou nevýhodou je pak menší odolnost vůči vnějším vlivům. Těm naopak lehce vzdoruje plechová střešní krytina, která je však poměrně náročná na finance.

Další druhy střešní krytiny

Konečně lze zvolit i vláknocementové střešní krytiny, které postupně nahradily dříve používané eternity.

Kvalitní střešní krytinu lze vybrat i v případě menších finančních možností. Vždy však dbejme na vnější vlivy tak, aby střecha vydržela pokud možno co nejdéle.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Střešní okna VELUX: Vybíráme kvalitní střešní okna

Střešní okna VELUX: Vybíráme kvalitní střešní okna

Výběr střešního okna vyžaduje pečlivá zvážení všech vnějších faktorů. I když je proces výběru i instalace složitější, výsledek stojí za to, navíc se střešním oknem můžete i ušetřit. Stačí vědět, jak správně vybrat.

Základem každé střechy musí být kvalitní střešní krytina

Základem každé střechy musí být kvalitní střešní krytina

Střechy ochraňují domy před zatékáním vody do interiérů a pomáhají celý objekt chránit před povětrnostními vlivy. Pakliže má dům kvalitní střechu, která je pokryta dobrou střešní krytinou, má majitel jistotu, že přes půdu nebude unikat tolik tepla a v domě se nebude hromadit voda, jakmile začně prše…


Plechová střešní krytina kvalitně ochrání střechu vašeho domu

Plechová střešní krytina kvalitně ochrání střechu vašeho domu

Kvalitu střechy ovlivňuje několik faktorů. Jednou z jejích nejdůležitějších částí je střešní krytina. Ta chrání dům před zatékáním ve chvíli, kdy venku prší, dále pak i před dalšími klimatickými jevy, zejména větrem. Ve chvíli, kdy provádíte rekonstrukci nebo výstavbu střechy, máte možnost vybrat si…

TZ: Střešní krytina Satjam Rombo: Originální řešení pro moderní domy

TZ: Střešní krytina Satjam Rombo: Originální řešení pro moderní domy

Stavíte nebo rekonstruujete a řešíte výběr materiálu na střechu? Plechová střešní krytina Satjam Rombo je kvalitní, lehká i zajímavá. A určitě nebude působit okoukaně jako řada střech ve vašem okolí. Čtverce položené na koso, takzvané šablony, poskytnou střešnímu plášti šmrnc a přitom budou dobře vy…
Odkazy