verze pro tisk

Vybíráme stolní vrtačky

28. březen 2011

Nejen v práci, ale i doma se nám hodí pomocníci, jako jsou vrtačky . Vybrat si správnou vrtačku dnes může být nesnadný úkol, neboť máme hned několik druhů tohoto zboží.

Vybíráme stolní vrtačkyVybíráme stolní vrtačky

Druhy vrtaček

Jedná se v první řadě o ruční vrtačky, které jsou hlavně u amatérských kutilů velmi oblíbené, dále pak sloupové vrtačky určené především pro dílenské využití, převodové vrtačky, radiální vrtačky či také stolní vrtačky.

Kdo by si měl stolní vrtačku zcela jistě pořídit

Právě stolní vrtačky jsou vhodné jak pro dílenské využití, tedy do firem, které se zabývají zejména různými montážemi apod., tak do domácích dílen. Je potřeba říci, že v případě firemní výběru bychom doporučovali pořídit spíše výkonnější stolní vrtačku, neboť standardně prodávané stolní vrtačky, které nalezneme na pultech všech specializovaných obchodů a supermarketů, jsou co se týče přesnosti spíše vhodnější jen pro lehčí vrtací operace.

Využití stolní vrtačky

Pojďme si nyní alespoň ve stručnosti nastínit, nač se také dá stolní vrtačka využívat. Její využití je prakticky stejné, jako je tomu třeba u sloupové vrtačky. Je určena především pro vrtání dřevěných a kovových materiálů. Již podle názvu je patrné, že je pevně spjata se stolem. Tento pracovní stůl je možné otáčet až o 360 stupňů, čemuž napomáhá otočný čep, zároveň se dá naklánět o 45 stupňů, a to oběma směry od základní roviny.

Jak vybírat stolní vrtačky

Stolní vrtačky jsou nejčastěji poháněny elektromotorem. Pokud si vybíráme stolní vrtačku, je vhodné si ji vyzkoušet tak, abychom poznali, zda není nadměrně hlučná. Díky elektromotoru by stolní vrtačka měla být tichá. Zároveň se kvalitní stolní vrtačka, což ostatně platí například i pro sloupové vrtačky a další druhy, pozná dle plynulého řízení otáček.

Nyní máte alespoň základní přehled o tom, jak si vybrat správnou vrtačku ať už do profesionální či amatérské dílny. Stolní vrtačka je výtečným a užitečným přístrojem, který se hodí do každé dílny.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Vrtačky, brusky a další nářadí, které se nám hodí do domácí dílny

Vrtačky, brusky a další nářadí, které se nám hodí do domácí dílny

Nejen v profesionálních dílnách, ale i v běžné domácnosti se čas od času hodí akumulátorové či elektrické nářadí, které poslouží při různých drobných i větších opravách či při rekonstrukci a stavbě domu.

Vybíráme garážová vrata

Vybíráme garážová vrata

Prakticky každý dům má svoji garáž. Majitelé domů, kteří do garáže každý večer staví svůj automobil, chtějí, aby jejich vůz byl co nejlépe chráněn proti případnému odcizení či poškození. Garáž by tak měla mít dostatečně kvalitní garážová vrata, která zamezí přístupu cizím osobám a zároveň dostatečně…


Vybíráme podlahu do domu

Vybíráme podlahu do domu

Výběr podlahové krytiny do domu bychom neměli podceňovat. Špatná volba podlahy může značně a snížit komfort bydlení. Pokud například do kuchyně zvolíme podlahu, která bude špatně omyvatelná a snadno se znečistí, pak ji po několika měsících či málo letech budeme muset předělávat, čímž se nám bydlení …

Vybíráme dětský nábytek

Vybíráme dětský nábytek

Pokud máme dostatečně prostorný rodinný dům, pak se jistě najde i pokoj, který můžeme zařídit jen pro naše dítě. Dětské pokoje by měly být tvořeny tak, aby hrály oblíbenými barvami našich ratolestí. Podstatnou složkou je pak dětský nábytek.
Odkazy