verze pro tisk

Základem stavby domu je zaměření pozemku: Geodetické práce provádí Geocentrum

8. červenec 2015

Stavba domu zahrnuje celou řadu prací. V samotném počátku, kdy si pořídíte stavební parcelu, na vás čeká zaměření pozemku. Na tuto činnost si vždy pozvěte odborníky na geodetické práce. Na Moravě tuto činnost poskytuje společnost GEOCENTRUM.

Zdroj: geodetickeaprojekcniprace.czZdroj: geodetickeaprojekcniprace.cz

Spolupráce s geodety je důležitá hned z několika důvodů a bez ní se prakticky neobejdete, ať už v samotném počátku či v průběhu a při dokončování stavby.

Vypracování podkladů pro projekt

Geodetické práce zahrnují nejen samotné zaměření pozemku. Odborná firma vám v první řadě vypracuje podklady pro projekt, které zahrnují vytvoření situačního a výškopisného výkresu. Ten slouží jako podklad pro zhotovení domu. Využívá ho následně projektant, který je za realizaci stavby zodpovědný. Ve výkresu jsou krom jiného zobrazeny hranice pozemku a přesná poloha budoucího objektu.

Vytyčení stavby

Projekční činnost je tedy první etapou. Po ní následuje vytyčení stavby, kdy je projekt „přenesen“ do terénu. Geodetické práce v tomto okamžiku zahrnují především vytyčení, kde bude váš rodinný dům stát.

Podklady pro zapsání do katastru nemovitostí

V další fázi už se může přistoupit k samotné stavbě objektu. Spolupráce s geodety tím však nekončí. Budete je potřebovat i v okamžiku dokončení stavby, kdy dům zaměří. Na základě zaměření se pak dům zapíše do katastru nemovitostí.

GEOCENTRUM zajišťuje kompletní geodetické práce, a to nejen pro soukromé osoby, ale i instituce. Vytváří geometrické plány, zajišťuje podklady pro projektovou dokumentaci a rovněž i zmíněné podklady, které jsou potřebné pro vklad do katastru nemovitostí. Kromě toho se na firmu můžete obrátit v případě, že potřebujete podklady pro provedení protierozních a protipovodňových opatření. Firma je schopna zajistit i šikmé letecké snímkování, vytváří pasporty pro obce atd. S geodetickými pracemi má dlouholeté zkušenosti.

Komerční sdělení

-pla-

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Webmaster

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Úklid pozemku po dokončení stavby domu

Úklid pozemku po dokončení stavby domu

Po dokončení stavby rodinného domu svépomocí zjistíte, že vám na pozemku zbylo spousta materiálu, který je již nepoužitelný a bude jej potřeba zlikvidovat. Nejčastěji se jedná o různé zbytky dřevěných materiálů, ale také kabelů, kovového odpadu a dalších věcí, které se již nedají použít například př…

Zednické práce při rekonstrukcích domů a bytů

Zednické práce při rekonstrukcích domů a bytů

Rekonstrukce bytového jádra, případně pak třeba také koupelny, toalety či dalších místností v domácnosti, je velmi náročnou záležitostí. Při rekonstrukci bytu nebo rodinného domu bude zcela nepochybně potřeba provést také zednické práce.


Základem každé střechy musí být kvalitní střešní krytina

Základem každé střechy musí být kvalitní střešní krytina

Střechy ochraňují domy před zatékáním vody do interiérů a pomáhají celý objekt chránit před povětrnostními vlivy. Pakliže má dům kvalitní střechu, která je pokryta dobrou střešní krytinou, má majitel jistotu, že přes půdu nebude unikat tolik tepla a v domě se nebude hromadit voda, jakmile začně prše…

Pronájem kvalitního lešení na stavby

Pronájem kvalitního lešení na stavby

Při stavbě domu je nezbytné si zajistit kvalitní lešení. Bez pořádného lešení se dům ani nedá postavit. Vzhledem k tomu, že nákup vlastního lešení by byl velmi drahou a možná i zbytečnou investicí, zejména při stavbě jednoho rodinného domu, je mnohem lepší variantou se poohlédnout po firmě, která na…
Odkazy