verze pro tisk

Základová deska domu a její stavba

25. duben 2011

Aby nám náš nový dům, který jsme se rozhodli s rodinou postavit, byl kvalitní a přežil minimálně jednu dvě generace, je potřeba, aby měl dostatečně kvalitní základy. Zakládání staveb, tedy tvorba základové desky, je tím nejdůležitějším, co nás při stavbě domu očekává.

Základová deska domu a její stavbaZákladová deska domu a její stavba

Stabilní základová deska

Pokud nejsme takoví odborníci, je lepší si na zakládání staveb pozvat odbornou firmu, která dokáže vytvořit pevnou a stabilní základovou desku, která může například sloužit i jako ochrana proti radonu (díky hydroizolaci základů).

Hotové domy s.r.o.

Základová deska a celkově zakládání staveb je dominantou společnosti Hotové domy s.r.o. Tato firma dnes spolupracuje s osvědčenými dodavateli, disponuje velmi zkušeným týmem a samozřejmě využívá nejmodernější techniky. Základová deska, která je společností Hotové domy s.r.o. vytvořena, splňuje ve všech případech státem stanovaná kritéria a normy.

Jak probíhá zakládání staveb

Pojďme si říci něco o zakládání staveb. V první řadě je potřeba upozornit, že je vždy nutné dbát na to, aby byl respektován a použit správný technologický postup budování základů stavby tak, aby nedošlo k zanedbání v některé z částí realizace, což by se negativně projevilo na celkovém výsledku stavby. Zakládání staveb je možné si nechat provést u společnosti Hotové domy s.r.o. také tzv. na klíč, kdy opravdu přijdete až k hotovému dílu. Celý proces zakládání staveb přitom má několik fází. V první řadě geodet provede vytyčení a zaměření spodní stavby, dále dojde ke skrývce ornice, výkopu základové spáry její betonáži.

Finální fáze

V tuto chvíli je již vše připraveno a může začít bednění a betonáž základové desky. Po dokončení této fáze přichází na řadu už jen dokončovací práce, jejichž součástí je také izolace spodní stavby.

Přestože dle popisu zakládání staveb vypadá velmi jednoduše, není radno tuto důležitou součást stavby domu podceňovat. Kvalitní základová deska je „kostrou“ každého domu. Pozvěte si na tuto činnost schopné a zkušené odborníky ze společnosti Hotové domy s.r.o.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Chemická kotva a její využití při stavbě domů

Chemická kotva a její využití při stavbě domů

Na stavbách musejí pracovníci často řešit problém, jak k sobě co nejpevněji připevnit dva různé materiály. Pakliže má být spoj těchto materiálů skutečně kvalitní a dostatečně pevný tak, aby vydržel i velkou zátěž, musí se použít speciální materiály.jedním z nejčastěji využívaných je chemická kotva.

Jak poznat luxusní sedací soupravu? Nezáleží jen na její ceně

Jak poznat luxusní sedací soupravu? Nezáleží jen na její ceně

Spousta obchodů s nábytkem dne avizuje, že prodává luxusní sedací soupravy. Mnozí zákazníci si v domnění, že si kupují skutečně luxusní kus nábytku, vůbec nevšímají toho, z jakých materiálů je vyroben, jaké má vychytávky, kupují zkrátka jen podle ceny. Ano, i podle ceny se pozná, zda je sedačka luxu…


Dřevěná stavba roku 2011 s KRONOSPANEM

Dřevěná stavba roku 2011 s KRONOSPANEM

Počet dřevostaveb rok od roku roste. Za zvyšujícím se zájmem stavebníků přitom stojí jak nárůst projektů tohoto typu staveb, stoupající počet zkušených realizačních firem i nové technologie, které umožní realizaci dřevostavby zjednodušit a zlevnit.

Jak probíhá stavba střechy na klíč krok za krokem?

Jak probíhá stavba střechy na klíč krok za krokem?

Zjistili jste, že je nezbytně nutná oprava střechy vašeho domu a nemáte představu o tom, jak případná stavba nové vůbec probíhá? Nejjednodušší je nechat si ji zrealizovat na klíč.
Odkazy