verze pro tisk

Zednické práce při rekonstrukcích domů a bytů

5. leden 2013

Při rekonstrukci bytu nebo rodinného domu bude zcela nepochybně potřeba provádět také zednické práce. Už jen samotná rekonstrukce bytového jádra, případně pak třeba také koupelny, toalety či dalších místností v domácnosti, je velmi náročnou záležitostí. Nedá se tudíž předpokládat, že bychom veškeré práce zvládli svépomocí, to se týká spíše jen výjimek, tedy lidí, kteří patří do kategorie takzvaných kutilů. Většina z nás si na tyto práce raději pozve odborníky. Jde sice o dražší variantu, nicméně máme zaručeno, že práce na rekonstrukci budou provedeny kvalitně a profesionálně.

foto: rekonstrukce-kvalitne.czfoto: rekonstrukce-kvalitne.cz

Na zednické práce je zapotřebí mít dostatečné zkušenosti a kvalifikaci

Firmy, které se zabývají rekonstrukcemi bytových jader a bytů kompletně, nabízejí jako samozřejmost také příslušné zednické práce. Na tuto činnost je potřeba mít dostatečné odborné zkušenosti. Jedině kvalifikovaní a zkušení řemeslníci ví, jak v daném objektu provést co nejkvalitnější zednické práce, jaký materiál zvolit tak, aby výsledek byl skutečně hodnotný a nebylo potřeba za krátkou dobu vše předělávat a znovu rekonstruovat.

Co zahrnují zednické práce

A jaké zednické práce se nejčastěji vykonávají během rekonstrukcí domů a bytů? Jedná se zejména o opravy narušeného zdiva, opravy omítek, ale také například o budování stropů, schodišť, nivelace podlah. Před těmito pracemi zedníci provádějí i bourání starých konstrukcí a stěn. Mezi zednické práce patří i pokládka dlažeb a odkladů či hydroizolace podlah. Rozsah zednických prací vždy záleží na domluvě s konkrétní firmou, která tuto činnost bude ve vašem domě či bytě provádět.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Základem stavby domu je zaměření pozemku: Geodetické práce provádí Geocentrum

Základem stavby domu je zaměření pozemku: Geodetické práce provádí Geocentrum

Stavba domu zahrnuje celou řadu prací. V samotném počátku, kdy si pořídíte stavební parcelu, na vás čeká zaměření pozemku. Na tuto činnost si vždy pozvěte odborníky na geodetické práce. Na Moravě tuto činnost poskytuje společnost GEOCENTRUM.

Instalatérské práce v Českých Budějovicích

Instalatérské práce v Českých Budějovicích

Na instalatérské práce bychom si vždy měli pozvat odborníky, kteří mají v oboru potřebné znalosti a dokáží svou práci odvést dostatečně precizně. Je jasné, že instalatéra bude dříve či později potřebovat každý majitel domácnosti, je tudíž dobré vědět, na koho se obrátit, abychom v havárie či potřeby…


Nářadí pro práce v domě i na zahradě

Nářadí pro práce v domě i na zahradě

Při mnoha pracích na domě či na zahradě je potřeba mít po ruce nářadí. V garáži či v kůlně u domu by rozhodně nemělo chybět mikro nářadí ani klasické ruční nářadí. Kutilové, kteří si veškeré práce na domě chtějí dělat sami, dobře vědí, že bez nářadí se zkrátka neobejdou. Eshop tooltip-naradi.cz pr…

Úklidové práce přenechte profesionálům

Úklidové práce přenechte profesionálům

Namáhat se s mytím a čištěním podlah je při dnešních možnostech zbytečnou dřinou a ztrátou času. Zvláště, pokud máte velké prostory, jako jsou kanceláře, komerční plochy, zdravotnická zařízení, nebo i velký obytný dům.
Odkazy