verze pro tisk

Akumulační krby: Úsporné vytápění pro váš dům

10. březen 2013

Existuje mnoho způsobů vytápění a vybrat ten pravý může být opravdu dřina. Pokud jste někdy stavěli domek, tak víte, co to obnáší. Jestliže mají lidé přívod plynu, tak často volí právě plynový kotel. Možné je i elektrické vytápění a samozřejmě použití, v dnešní době tolik populárních, solárních panelů. Za zdroj tepla si však můžete vybrat i krb či krbová kamna.

Akumulační krby: Úsporné vytápění pro váš důmAkumulační krby: Úsporné vytápění pro váš dům

Krbová kamna jsou mimo jiné i designovým doplňkem interiéru. Hodí se do klasických srubů i moderních domů. Vyrábějí se totiž v mnoha vzhledech. Jaký je vůbec rozdíl mezi krbem a krbovými kamny? Jako krb je chápáno obezděné otevřené ohniště, které ústí do komína. Naopak krbová kamna jsou uzavíratelná a s ohněm přijdete do styku pouze ve chvíli, kdy přikládáte. Oba pojmy však nejsou plně rozlišovány. Kromě tohoto základního dělení existují ještě krbové vložky a ty jsou v podstatě kombinací obou. Jedná se o uzavřené ohniště, které je obezděno a více se tak může hodit do určitých interiérů.

Akumulační krby

Můžete si vybrat hned z několika druhů krbů. Máme krby teplovzdušné, akumulační, teplovodní, zahradní a otevřené. Nás zajímají právě akumulační krby. V praxi funguje tento druh krbu tak, že odvádí se zplodinami co nejmenší možné množství tepla, které je potřebné ke správnému fungování. Pracuje pomocí akumulačního prvku (např. takový systém), kterému je předávána tepelná energie.

Mezi hlavní výhody akumulačního krbu patří jeho vysoká účinnost při nízké spotřebě paliva. Vytápění dřevem je v tomto případě vysoce efektivní. Dochází k tepelné setrvačnosti a nevíří se prach. Nevýhodou jsou vyšší pořizovací náklady a velikost krbu, pokud využijete tahový systém.

Rozhodli jste se pro vytápění dřevem? Obraťte se na specialisty. Ti vám poradí a zhotoví projekt. Spolehlivou firmou v tomto oboru jsou Krby Plzeň. Kontaktujte je ještě dnes a přibližte se tak k realizaci svého krbu.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Krbová kamna - efektivní a úsporné vytápění rodinných domů

Krbová kamna - efektivní a úsporné vytápění rodinných domů

Mnoho moderních domů dnes využívá krbová kamna. Jedná se o velmi dobrý způsob vytápění, který má několik zásadních předností. Krby a krbová kamna, která mají kvalitní krbové vložky, jsou pro rodinné domy, chaty a chalupy přímo ideálním produktem.

Plynové vytápění pomocí kotle je úsporné a efektivní

Plynové vytápění pomocí kotle je úsporné a efektivní

Jedním ze způsobů, jak vytápět domácnost, je použití plynového kotle. Tato možnost je vhodná zejména ve chvíli, kdy nejste napojeni na centrální vytápění. Existuje několik důvodů, proč vytápět právě pomocí kotle.


Kondenzační plynový kotel: Úsporné řešení pro vytápění a ohřev vody

Kondenzační plynový kotel: Úsporné řešení pro vytápění a ohřev vody

Pakliže k vytápění domu a ohřevu užitkové vody používáte plynový kotel a pomalu vám dosluhuje, je na čase se zamyslet nad tím, jaký nový model si pořídíte. Doba pokročila a klasické varianty jsou dnes stále častěji nahrazovány takzvanými kondenzačními kotli. Jaké jsou jejich přednosti a proč byste s…

Moderní krby od českého prodejce

Moderní krby od českého prodejce

Krby se pro vytápění domů používají již stovky let. Zatímco starší typy krbů nebyly příliš vhodné, neboť při spalování topiva často do interiéru unikalo značné množství zplodin, dnešní moderní krby jsou v tomto ohledu již mnohem dokonalejší. Krby se tak skvěle hodí nejen k vytápění chat a dalích rek…
Odkazy