verze pro tisk

Jak bojovat s rostoucí cenou plynu

7. srpen 2012

Domácnosti, které vaří na plynovém sporáku a plyn využívají také pro ohřev vody či k vytápění místností, jsou každým rokem stále více znechucené tím, že cena plynu jde neustále nahoru. Významně ji ovlivňuje celková situace na trhu s plynem, vliv však má také například klesající kurz české měny vůči americkému dolaru.

Jak bojovat s rostoucí cenou plynuJak bojovat s rostoucí cenou plynu

Roste počet společností, které dodávají plyn

Jak se dá s drahým plynem bojovat, pokud tedy zrovna nechceme přejít na jinou energii, což by znamenalo vynaložení velkých prostředků při rekonstrukci domu? Jistá možnost tu je.

Na základě porovnání cen plynu na internetu si majitelé nemovitostí mohou zjistit, zda nenastal čas na změnu dodavatele plynu. V posledních letech zde díky uvolnění trhu došlo k nárůstu společností, které se zabývají dodávkami plynu do domácností a firem.

Mnozí z nich přitom dokáží nabídnout plyn levněji nežli konkurenti. Cena plynu se u jednotlivých dodavatelů může lišit i v jednotkách korun za metr krychlový.

Přestože aktuální průměrná cena plynu se pohybuje kolem 14 Kč/m3, dají se najít i dodavatelé, kteří plyn domácnostem nabízejí hluboko pod touto cenou. Snižují totiž své zisky, čímž dokáží do určité míry eliminovat vzrůstající cenu plynu a domácnostem tak umožňují získat plyn levněji než ostatní.

Portál, kde se dají porovnat ceny plynu

Pro srovnání cen plynu a případnou změnu dodavatele této energie lze využít kupříkladu internetový portál ušetřeno.cz.

Na tomto webu naleznete online kalkulačky, které dokáží na základě vaší spotřeby zjistit, jaká cena plynu by vás čekala u jiných dodavatelů a nasměruje vás tak k tomu, že dáte svému současnému drahému dodavateli vale.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Mezi dodavateli plynu dnes panuje velká konkurence

Mezi dodavateli plynu dnes panuje velká konkurence

Dodávkami plynu se dnes v České republice zabývá již několik desítek společností. Většina z nich vznikla v relativně nedávné době. Má to jednoznačně souvislost s tím, že došlo k uvolnění situace na trhu s energiemi. Tradiční dodavatelé plynu do domácností a firem, jakými jsou kupříkladu Eom plyn či …

Jak postupovat při změně dodavatele plynu

Jak postupovat při změně dodavatele plynu

Zdražování se výrazným způsobem dotýká mnoha českých domácností. Platí to i v případě zdražování energií. Jen za poslední rok plyn zdražil v průměru o téměř dvacet procent, což je skutečně výrazný nárůst ceny. Jak si zajistit co nejlevnější plyn? To je teď otázka, kterou si klade prakticky každý ma…


Možná je na čase změnit dodavatele plynu

Možná je na čase změnit dodavatele plynu

Vytápění domu plynem nepatří zrovna k těm nejlevnějším způsobům. Pokud nehodláme v nejbližší době pořizovat nové vytápění, kdy bychom plyn vyměnili za jiný způsob či jinou energii, pak musíme počítat s vyššími náklady.

Srovnáním cen plynu zjistíte, zda není lepší změnit dodavatele

Srovnáním cen plynu zjistíte, zda není lepší změnit dodavatele

Platby za plyn v rodinném domě je možné snížit, a to i několik tisíc korun. Porovnání cen plynu, které si uděláte například na internetovém portálu usetreno.cz, Vám totiž napoví, že existují i mnozí jiní dodavatelé plynu, než jen ten, který Vám plyn dodává v tento okamžik. A dost možná, že zjistíte,…
Odkazy