verze pro tisk

Jak topit plynem co nejúsporněji?

8. červen 2014

Topení plynem je rok od roku dražší. Stále více majitelů domácností tak přechází spíše na elektřinu. Plynové vytápění však nemusí být nutně tak nákladné, jak se na první pohled zdá. Uspořit se dá tím, že si pořídíte kondenzační kotel.

Zdroj: topenivodaplyn.czZdroj: topenivodaplyn.cz

Co jsou kondenzační kotle

Plynové kotle se využívají nejen k ohřevu vody, ale mnozí z vás je jistě používají také k vytápění domácností. V případě, že chcete minimalizovat spotřebu plynu, je vhodné si pořídit kondenzační kotel.

Kondenzační plynový kotel je zařízením, které se oproti klasickým plynovým kotlům liší v tom, že má vyšší účinnost. Je to dáno využíváním spalin, které vznikají při prvotním ohřevu vody. Nejsou totiž ihned odváděny do komína a následně mimo objekt, ale opět putují do zařízení, kde se v kondenzačním výměníku ochladí, zkondenzují a následně předají teplo vodě. Díky tomu se účinnost kondenzačního plynového kotle zvyšuje až ke 100 %.

Úspora při využití kondenzačního kotle

Pakliže zvolíte kondenzační plynový kotel, očekávejte vyšší prvotní náklady. Jeho pořízení je přeci jen dražší nežli v případě, že zvolíte normální plynové kotle. Úspora se však projeví zejména ve sníženém množství spotřebovaného plynu. A vzhledem k tomu, že ceny plynu neustále rostou, mohou jít roční úspory při vytápění pomocí kondenzačního kotle až do tisíců korun.

Účinné plynové kotle Junkers

Pokud tedy chcete topit plynem co nejúsporněji, zamyslete se nad tím, zda nenastal ten pravý čas pro pořízení kondenzačního kotle. Nabídku těchto moderních zařízení pro domácnosti naleznete na portálu topenivodaplyn.cz. Prodávají se zde také špičkové kotle značky Junkers, která má již více než stoletou tradici. Plynové kotle Junkers mají vysokou účinnost. Navíc nejsou ani nijak drahé, návratnost investice pocítíte během několika měsíců.

-sad-

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Pět důvodů, proč se vyplatí topit palivovým dřevem

Pět důvodů, proč se vyplatí topit palivovým dřevem

Během topné sezony se v poslední době nejvíce vyplatí používat palivové dřevo. V tomto článku se dozvíte několik důvodů, proč je vhodné pro domácí použití.

Moderní trend ve vytápění místností přináší podlahové topení

Moderní trend ve vytápění místností přináší podlahové topení

Při rekonstrukcích nebo výstavbách bytů či rodinných domů se v posledních letech projevuje nový trend - majitelé začínají investovat do kvalitního způsobu vytápění, neboť chtějí topit efektivně a zároveň i levněji nežli doposud. Velký zájem je především o podlahové vytápění.


Chcete mít levnější plyn? Změňte dodavatele!

Chcete mít levnější plyn? Změňte dodavatele!

Ceny energií stabilně rostou. Ovšem i přesto lze najít způsob, jak se výraznému zdražování vyhnout. Využijte liberalizaci trhu s plynem a změňte dodavatele. Je to jednoduché a ušetří to nemalé částky.

Možná je na čase změnit dodavatele plynu

Možná je na čase změnit dodavatele plynu

Vytápění domu plynem nepatří zrovna k těm nejlevnějším způsobům. Pokud nehodláme v nejbližší době pořizovat nové vytápění, kdy bychom plyn vyměnili za jiný způsob či jinou energii, pak musíme počítat s vyššími náklady.
Odkazy