verze pro tisk

Krbová kamna - efektivní a úsporné vytápění rodinných domů

26. září 2011

Mnoho moderních domů dnes využívá krbová kamna. Jedná se o velmi dobrý způsob vytápění, který má několik zásadních předností. Krby a krbová kamna, která mají kvalitní krbové vložky, jsou pro rodinné domy, chaty a chalupy přímo ideálním produktem.

foto: eshop.krbyolomouc.czfoto: eshop.krbyolomouc.cz

Proč zvolit krbová kamna

Pokud se podrobněji podíváme na důvody, proč bychom si krbová kamna měli do našeho rodinného domu pořídit, pak začněme cenou. Krbová kamna mají relativně nízké pořizovací náklady, které se navíc rychle navrátí tím, že při vytápění objektu nebude potřeba příliš velkého množství paliva. Moderní krbová kamna totiž dokáží vytápět místnosti s vysokou efektivitou a účinností. Výhodná jsou v tomto směru zejména krbová kamna s výměníkem na kusové dřevo, kdy lze oproti klasickému vytápění černým uhlím ušetřit až téměř polovinu nákladů. Samotná účinnost kamen je pak až 80%, což je v porovnání s jinými druhy vytápění velmi vysoké procento. Je to mimo jiné způsobeno tzv. terciárním spalováním.

Krbová kamna dokáží efektivně vytápět kompletně celý rodinný dům. Pokud nainstalujeme ke kamnům výměník, pak lze ohřívat vodu, která je pak rozváděna do radiátorů, které vyhřívají jednotlivé místnosti v domě.

Výhodná investice

Krbová kamna jsou dnes využívána i v nízkoenergetických domech, které jsou v současné době stavěny po celém území ČR a poptávka po nich je stále výraznější. I pokud máte starší dům, investice do krbových kamen se rozhodně vyplatí.

Krbové vložky, krby a krbová kamna lze pořídit u společnosti STAVEP. Více informací naleznete na jejím webu ( krbyolomouc.cz), produkty firmy si lze na vlastní oči prohlédnout ve vzorkovně v Olomouci.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

vasek

pondělí, 8. říjen 2018
13:05

Dobrý den
Potrebuji mit kamna s vymenikem aby mi to vyhralo celou chatu?
Narazil jsem na to az ted tuhttps://www.levnekrby.cz/zajimavosti/poridit-si-krbova-kamna-s-vymenikem-ci-bez-vymeniku/
ze je v tom nejaky rozdill
a mam v planu si porizovat kamna
děkuji


posted by: vasek [Odpovědět]

Čtěte také...

Krbová kamna: Levné a výkonné vytápění v moderním bytě

Krbová kamna: Levné a výkonné vytápění v moderním bytě

Potřebujete levné a výkonné vytápění vaší chalupy, domu nebo bytu? Pak je na čase začít přemýšlet o možnosti pořídit si krbová kamna. Dnes je nabídka krbových kamen poměrně široká, a to jak z hlediska designu, tak z hlediska funkčnosti a ceny.

Plynové vytápění pomocí kotle je úsporné a efektivní

Plynové vytápění pomocí kotle je úsporné a efektivní

Jedním ze způsobů, jak vytápět domácnost, je použití plynového kotle. Tato možnost je vhodná zejména ve chvíli, kdy nejste napojeni na centrální vytápění. Existuje několik důvodů, proč vytápět právě pomocí kotle.


Akumulační krby: Úsporné vytápění pro váš dům

Akumulační krby: Úsporné vytápění pro váš dům

Existuje mnoho způsobů vytápění a vybrat ten pravý může být opravdu dřina. Pokud jste někdy stavěli domek, tak víte, co to obnáší. Pokud mají lidé přívod plynu, tak často volí právě plynový kotel. Možné je i elektrické vytápění a samozřejmě použití v dnešní době tolik populárních solárních panelů. Z…

Radiátory do podlahy - efektivní a levné vytápění

Radiátory do podlahy - efektivní a levné vytápění

Výbornou alternativou ke klasickým radiátorům se mohou stát radiátory do podlahy, někdy také nazývané konvektory. Radiátory do podlahy jsou už jen z hlediska designu pro mnohé majitele domů příjemnější. Daleko podstatnějším faktem však je to, že radiátory do podlahy jsou také úspornější a efektivněj…
Odkazy