verze pro tisk

Krbová kamna: Levné a výkonné vytápění v moderním bytě

2. únor 2011

Potřebujete levné a výkonné vytápění vaší chalupy, domu nebo bytu? Pak je na čase začít přemýšlet o možnosti pořídit si krbová kamna. Dnes je nabídka krbových kamen poměrně široká, a to jak z hlediska designu, tak z hlediska funkčnosti a ceny.

Krbová kamna: Levné a výkonné vytápění v moderním bytěKrbová kamna: Levné a výkonné vytápění v moderním bytě

Výhody krbových kamen

Krbová kamna mají z hlediska jejich uživatele spoustu výhod oproti jiným druhům vytápění objektů. Jejich velkou předností je vysoká účinnost i při nízké spotřebě paliva.

Oproti klasickým a dnes již ne zcela vyhovujícím krbům mají jen zhruba třetinové požadavky na spotřebu paliva a úspora energie je tak zaručena.. Je jen na vás, jaké nároky budete po svých kamnech vyžadovat. Pak už stačí si jen správně vybrat. Výkonnější kamna přitom dokáží rychle vytopit i několik místností naráz, a to také díky výměníku, který je možný na krbová kamna připojit. Díky němu pak můžete energii získanou spalováním dřeva využít i například k ohřevu vody.

Bezpečnost především

Krbová kamna patří mezi bezpečné produkty. Je zde výrazně sníženo riziko spálení či požáru oproti krbům, neboť jsou kryta speciálním keramickým sklem, které tak zabraňuje nejen vylétávání oharků z ohniště, ale také chrání vytápěnou místnost před škodlivým kouřem. Krbová kamna jsou tak vhodná i pro ty, které trápí dýchací potíže a nemají proto rádi klasické krby.

Velkou předností krbových kamen také je jejich jednoduchá instalace. Žádné probourávání zdí, žádné složité úpravy. Jde totiž vlastně o kus nábytku, který je zároveň vkusným doplňkem Vašeho interiéru.

Krbová kamna mají dlouhou životnost, tudíž si nebudete pro další desítky let muset dělat starosti s vytápěním. Jejich údržba je navíc velmi jednoduchá a při správném používání také bezpečná.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Nečadil

úterý, 19. únor 2013
22:29

Vytápění dřevem je dnes nejvýhodnější, více info na http://www.krby-necadil.cz/


posted by: Nečadil [Odpovědět]

Čtěte také...

Krbová kamna - efektivní a úsporné vytápění rodinných domů

Krbová kamna - efektivní a úsporné vytápění rodinných domů

Mnoho moderních domů dnes využívá krbová kamna. Jedná se o velmi dobrý způsob vytápění, který má několik zásadních předností. Krby a krbová kamna, která mají kvalitní krbové vložky, jsou pro rodinné domy, chaty a chalupy přímo ideálním produktem.

Radiátory do podlahy - efektivní a levné vytápění

Radiátory do podlahy - efektivní a levné vytápění

Výbornou alternativou ke klasickým radiátorům se mohou stát radiátory do podlahy, někdy také nazývané konvektory. Radiátory do podlahy jsou už jen z hlediska designu pro mnohé majitele domů příjemnější. Daleko podstatnějším faktem však je to, že radiátory do podlahy jsou také úspornější a efektivněj…


Také kamna a krby potřebují údržbu i péči

Léto je již definitivně za námi, a proto je čas připravit svá kamna a krby na zimní provoz. Většina kutilů se na začátek topné sezony chystala po celé léto a s celou rodinou štípala dříví, aby se zásobila na zimu. Mnozí z nás to však nechali až na poslední chvíli. Jak dát kamna včas do provozu a zaj…

V moderním domě nesmí chybět kvalitní a stylové dveře

V moderním domě nesmí chybět kvalitní a stylové dveře

Dveře jsou standardní součástí snad všech bytových, ale i nebytových prostorů. V dnešní době není při jejich výběru zapotřebí naprosto žádných limit. Nejdůležitějším kritériem by měla být vždy kvalita, která jde ruku k ruce s životností. Neméně podstatnou roli hraje zcela jistě i stylové provedení.…
Odkazy