verze pro tisk

Moderní trend ve vytápění místností přináší podlahové topení

14. červen 2012

Při rekonstrukcích nebo výstavbách bytů či rodinných domů se v posledních letech projevuje nový trend - majitelé začínají investovat do kvalitního způsobu vytápění, neboť chtějí topit efektivně a zároveň i levněji nežli doposud. Velký zájem je především o podlahové vytápění.

foto: getasystem.czfoto: getasystem.cz

Podlahové topení má dlouhou životnost

Najde se několik dobrých důvodů, které vedou k pořízení podlahového topení. Cena za tento topný systém sice není nejlevnější, nicméně je potřeba zdůraznit, že kvalitní podlahové topení vydrží desítky let. Například v porovnání s klasickými radiátory pak podlahové vytápění dokáže ušetřit spoustu financí, které vydáváme při platbách za energie. Tento druh vytápění interiérů je totiž velmi ekonomický.

I při nižších teplotách nemá člověk pocit chladu

Potřeba energií je snížena tím, že teplo je v místnostech rozváděno naprosto rovnoměrně. Každý z nás zná nepříjemný pocit, kdy radiátory topí naplno, nicméně v určitých místech v pokoji je stejně zima. Tento jev u podlahového topení zcela mizí. Člověk také nemá pocit nepříjemného chladu od nohou a díky tomu, že teplo zde sálá od země, není třeba ani příliš topit.

Podlahové topení nezabírá místo

Podlahové vytápění je výhodné i z hlediska prostoru. Zatímco radiátorové desky mohou zabírat i celkem podstatnou část pokoje ( zejména jedná-li se o malou místnost), podlahové topení díky svému umístění přímo v podlaze nezabírá naprosto žádný prostor.

Nevíří se prach

Další předností podlahového vytápění je to, že při topení nevznikají žádné víry ve vzduchu, nedochází tak k přílišné cirkulaci prachu. Dá se tudíž v klidu říci, že tento druh vytápění je vhodný i pro lidi, kteří trpí alergiemi na prach či pyl.

Teplovodní podlahové topení

Do moderních staveb se asi nejvíce hodí podlahové vytápění teplovodní. Zde je možné systém napojit na různé zdroje tepla. Není tak potřeba topit neustále jen na elektřinu ze sítě, pro podlahové vytápění se bez problémů dají použít například i tepelná čerpadla či energie ze solárních panelů, kotle na tuhá paliva apod.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Pět výhod, které přináší topení dřevěnými briketami

Pět výhod, které přináší topení dřevěnými briketami

Používáte k vytápění domácnosti kotel na tuhá paliva, krb či krbová kamna? Pak vězte, že vás nejlevněji vyjde topení dřevěnými briketami. Kromě nízkých nákladů však tento druh topidla přináší několik dalších zásadních výhod.

Olejové topení patří k nejlevnějším způsobům vytápění

Olejové topení patří k nejlevnějším způsobům vytápění

Volba vytápěcího systému do domu může být zásadní nejen z hlediska prvotní investice, ale zejména také z pohledu nákladů, které pak budeme muset za vytápění vynaložit. Jako velmi výhodný systém se jeví topení pomocí topných olejů.


Plynové kotle Junkers pro moderní způsob vytápění

Plynové kotle Junkers pro moderní způsob vytápění

K vytápění a ohřevu vody pomocí plynového kotle se dnes vrací stále větší počet domácností. I díky tomu, že v posledních letech došlo k liberalizaci na trhu s energiemi, je plyn v současné době cenově poměrně výhodný. Pokud si pořídíte moderní plynový kotel, můžete oproti jiným způsobům vytápění a o…

Výběr podlahy do místností

Výběr podlahy do místností

Výběr podlahy do bytu je třeba si pořádně promyslet. V úvahu přitom musíme brát vhodné typy podlah pro jednotlivé místnosti. Zejména prostory, jako jsou koupelna či kuchyně budou potřebovat rozhodně jiný povrch a druh podlahy, nežli například obývací pokoj, neboť jsou na ně kladeny zcela jiné nároky…
Odkazy