verze pro tisk

Možná je na čase změnit dodavatele plynu

31. srpen 2011

Vytápění domu plynem nepatří zrovna k těm nejlevnějším způsobům. Pokud nehodláme v nejbližší době pořizovat nové vytápění, kdy bychom plyn vyměnili za jiný způsob či jinou energii, pak musíme počítat s vyššími náklady.

Možná je na čase změnit dodavatele plynuMožná je na čase změnit dodavatele plynu

Mnoho lidí nemá tušení, že mohou najít levnějšího dodavatele plynu

Náklady na vytápění domu plynem však nutně nemusejí být tak vysoké jako nyní. Jen je třeba se informovat o tom, zda současný dodavatel plynu je pro nás ten nejvýhodnější. V každém regionu jsou totiž i jiní dodavatelé plynu, kteří mohou nabízet plyn za daleko nižší ceny. Možná o tom ani nevíte, že i k Vám by mohl plyn dodávat někdo levněji.

Současní dodavatelé plynu

Tradiční dodavatelé plynu, jakými jsou například RWE plyn, ČEZ a další, v posledních letech získali značnou konkurenci. Ta samozřejmě prospívá v první řadě spotřebitelům, neboť díky větší konkurenci mají možnost si zvolit pro sebe toho nejvýhodnějšího dodavatele, který bude přivádět do domu plyn levně a spolehlivě. V každém kraji je dodavatelů plynu hned několik, je však třeba mít o nich povědomí a zároveň vědět, kdy a za jakých podmínek se dají dodavatelé plynu změnit.

Kromě již zmíněných dodavatelů plynu lze uvést i některé další, kteří jsou schopni cenově konkurovat a přivést do domácností plyn levně. Vybírat se dá například z těchto společností: E.ON Energie, Centropol Energy, Bohemia Energy atd.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Srovnáním cen plynu zjistíte, zda není lepší změnit dodavatele

Srovnáním cen plynu zjistíte, zda není lepší změnit dodavatele

Platby za plyn v rodinném domě je možné snížit, a to i několik tisíc korun. Porovnání cen plynu, které si uděláte například na internetovém portálu usetreno.cz, Vám totiž napoví, že existují i mnozí jiní dodavatelé plynu, než jen ten, který Vám plyn dodává v tento okamžik. A dost možná, že zjistíte,…

Jak si zjistit nejlevnějšího dodavatele plynu či elektřiny pro rok 2012

Jak si zjistit nejlevnějšího dodavatele plynu či elektřiny pro rok 2012

Od ledna příštího roku budou ceny elektrické energie a plynu zase o pár procent dražší. Avizovala to již většina společností, které se distribucí energií do domácností zabývá. To znamená další nemalé výdaje pro rodiny. Možná je tak na čase si zjistit, zda nebude lepší přejít k jinému dodavateli.


Jak postupovat při změně dodavatele plynu

Jak postupovat při změně dodavatele plynu

Zdražování se výrazným způsobem dotýká mnoha českých domácností. Platí to i v případě zdražování energií. Jen za poslední rok plyn zdražil v průměru o téměř dvacet procent, což je skutečně výrazný nárůst ceny. Jak si zajistit co nejlevnější plyn? To je teď otázka, kterou si klade prakticky každý ma…

Změna dodavatele plynu: Jednoduchý proces, díky kterému ušetříte

Změna dodavatele plynu: Jednoduchý proces, díky kterému ušetříte

Určitě jste si již všimli, že už několik let můžete volně přejít k jinému dodavateli plynu. Změna dodavatele plynu je velmi jednoduchým procesem, který zabere minimum času.
Odkazy