verze pro tisk

Nejdostupnější tepelná čerpadla v ČR? Jednoznačně typ vzduch-voda

19. leden 2015

Tepelná čerpadla si v posledních letech získávají stále větší popularitu u majitelů rodinných domů i u developerů, kteří realizují moderní novostavby. A to hlavně z toho důvodu, že kladou důraz na co nejnižší spotřebu energií při provozu domácností. V českých podmínkách jsou vůbec nejoblíbenější ekologická tepelná čerpadla vzduch voda.

Zdroj: ciat.czZdroj: ciat.cz

Výhody tepelných čerpadel vzduch voda

Proč právě tato čerpadla? V porovnání s tepelnými čerpadly voda- voda a země-voda se totiž dají pořídit levněji. Výhodou je také fakt, že při jejich instalaci nemusíte provádět nějak složité stavební úpravy. Tento typ zařízení totiž odebírá teplo přímo z venkovního vzduchu.

Tepelné čerpadlo funguje následovně. Chladivo, které je v čerpadle přítomno, se při kontaktu se vzduchem vypařuje. Vzniklé výpary jsou pak stlačeny pomocí kompresoru. Tím dojde ke zvýšení teploty, která již umožňuje vytápění a ohřev vody. Teplo je předáno topnému médiu a rozvedeno po domě.

Pro každý typ tepelného čerpadla platí to, že jde o ekologicky šetrný způsob vytápění domu a ohřevu užitkové vody. V případě tepelného čerpadla vzduch voda je šetrnost k životnímu prostředí zvýšena právě tím, že není třeba žádných složitých stavebních prací na okolním pozemku.

S tepelným čerpadlem ušetříte

Hlavním důvodem, proč stoupá obliba využívání tepelných čerpadel v soukromých objektech typu rodinný dům, chalupa či chata, je významná úspora energií. Při plném provozu snížíte spotřebu elektrické energie řádově o desítky procent. Vytápění domu a ohřev vody vás vyjdou levněji nežli v případě tradičních řešení. Rychle se vám tak navrátí i počáteční investice do zařízení.

V ČR pořídíte špičková čerpadla z Francie

Mezi nejdostupnější produkty na tuzemském trhu patří tepelná čerpadla CIAT, která se vyrábí již od 70. let minulého století ve Francii. V ČR je zakoupíte v Praze, dodává je společnost CIATIK TRADE, s.r.o. - Tepelná čerpadla Praha. Francouzský výrobce CIAT klade od počátku vývoje důraz právě na ekologičnost zařízení. Neustále svá čerpadla také inovuje a zvyšuje tak jejich účinnost.

Komerční sdělení

-pla-

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Tepelná čerpadla vzduch voda - zařízení pro vytápění domu

Tepelná čerpadla vzduch voda - zařízení pro vytápění domu

Náklady na provoz domácností letos rapidně vzrostly a porostou i v příštích letech. Je to způsobeno tím, že se neustále zvedají ceny plynu a elektřiny. Jen za plyn utratíme za letošní rok o více než dvacet procent více, než kolik jsme platili loni. Na vině je mnoho faktorů. Dobrým řešením, jak do bu…

Tepelná čerpadla od Klima Rapid

Tepelná čerpadla od Klima Rapid

Ke snižování výdajů za energie mohou přispět mnohé moderní produkty, například tepelná čerpadla, pomocí nichž můžeme levně vytápět dům, chatu či chalupu. Slouží také k ohřevu vody v bazénu apod.


Tepelná čerpadla PANASONIC za výhodnou cenu

Tepelná čerpadla PANASONIC za výhodnou cenu

Tepelná čerpadla v současné době bodují. Patří k velmi ekologickým zdrojům vytápění. Teplo získávají z přírody, tudíž životní prostředí neznečišťují. A navíc je jejich provoz velmi ekonomický. Stavíte dům a uvažujete nad pořízením tepelného čerpadla, ale nevíte, kterou značku volit? Navštivte společ…

Tepelná čerpadla

Tepelná čerpadla

Při dnešních cenách energie, které jsou rok od roku vyšší, je ekonomické vytápění jedním ze základních požadavků ze strany majitelů nemovitostí. Využitím ekonomického vytápění domů je možné docílit radikálního snížení nákladů na vytápění a zároveň snížit závislost na monopolních dodavatelích energ…
Odkazy