verze pro tisk

Pět důvodů, proč se vyplatí topit palivovým dřevem

12. červen 2016

Během topné sezony se v poslední době nejvíce vyplatí používat palivové dřevo. V tomto článku se dozvíte několik důvodů, proč je vhodné pro domácí použití.

Zdroj: optimtop.czZdroj: optimtop.cz

1. Jde o ekologické palivo

Palivové dřevo, které dnes už běžně pořídíte připravené na paletách, patří k nejekologičtějším palivům. Suché dřevo při spalování produkuje nízké množství zplodin, na rozdíl třeba od černého uhlí. Jeho používáním tak jen minimálně zatěžujete životní prostředí.

2. Není potřeba ho sušit

Pokud si koupíte paletu palivového dřeva, nemusíte už řešit problém s jeho sušením před tím, než je možné jej použít. Běžné dřevo, které například přitáhnete čerstvě poražené domů z lesa, je totiž nutné nechat až 2 roky schnout. Vlhkost by před použitím neměla přesáhnout 20%. V opačném případě se totiž výrazně snižuje jeho výhřevnost.

3. Má dobrou výhřevnost

Pokud dodržíte předpoklad, že bude dřevo dokonale vysušené, „odmění“ se vám tím, že ho při topení tolik nespotřebujete, protože má vynikající výhřevnost. Záleží samozřejmě i na tom, jaký typ dřeva zvolíte. Nejvyšší výhřevnost mají tvrdé dřeviny.

4. Je levné

Prodej palivového dřeva na paletách je stále oblíbenější i z ekonomického hlediska. Za paletu rovnaného či sypaného dříví můžete dát i necelé 3.000 Kč, přičemž jedna paleta vydrží i několik týdnů.

5. Dá se snadno koupit

Dříve byl se sháněním dřeva problém, dnes už je situace výrazně jednodušší. Dá se dokonce koupit přes internet, a to například u společnosti Optimtop.cz. V sortimentu online obchodu najdete celkem 13 dřevin vhodných na topení, ale i grilování a uzení. Při nákupu navíc neplatíte dopravu, a to i tehdy, když si objednáte pouhou jedinou paletu.

U palivového dřeva by se jistě našly i další důvody pro jeho využívání. Výše zmíněné jsou však asi nejdůležitější. Pokud uvažujete o tom, že byste přešli na levné a ekologické palivo, s palivovým dřevem budete zcela jistě spokojeni.

Komerční sdělení

-pla-

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Webmaster

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Montované dřevostavby na klíč: 5 hlavních důvodů, proč se do nich vyplatí investovat

Montované dřevostavby na klíč: 5 hlavních důvodů, proč se do nich vyplatí investovat

V posledních letech se v tuzemském stavebnictví objevil nový trend. Stále více lidí má zájem o koupi takzvaných dřevostaveb. Dá se přitom předpokládat, že nejde jen o „módní“ záležitost. Jde totiž o nízkoenergetické domy, které splňují veškeré současné standardy. Jako budoucí majitelé však na nich o…

Pořízení vlastní sauny se vyplatí z mnoha důvodů

Pořízení vlastní sauny se vyplatí z mnoha důvodů

Součástí moderních koupelen jsou stále častěji vířivé bazény a sauny. Ještě před pár lety byla tato zařízení považována zcela jednoznačně za luxus, který si do domácnosti mohli pořídit jen movitější lidé. Dnes se však ukazuje, že investovat do domácí sauny se vyplatí.


Proč se vyplatí investovat do matrace na míru

Proč se vyplatí investovat do matrace na míru

Přemýšlíte o tom, proč vás neustále bolí záda, krk nebo hlava? Odpověď může být zcela prostá - používáte špatnou postel, respektive nevhodnou matraci. Právě nekvalitní matrace, která nedokáže tělu být při spánku dobrou oporou, je příčinou mnoha zdravotních komplikací. Lidé, kteří si naopak pořídí kv…

5 důvodů, proč si vybrat hliníková okna

5 důvodů, proč si vybrat hliníková okna

Mít v domácnosti kvalitní okna je potřebné jak z hlediska komfortu bydlení, tak i z důvodu finančních nákladů na provoz domácnosti. Pokud okna ve vašem bytě profukují, mají špatné kování a jsou vyrobeny z málo odolných materiálů, je nasnadě, že vám řádně provětrají peněženku. Je tudíž na čase je vym…
Odkazy