verze pro tisk

Pět výhod, které přináší topení dřevěnými briketami

25. únor 2015

Používáte k vytápění domácnosti kotel na tuhá paliva, krb či krbová kamna? Pak vězte, že vás nejlevněji vyjde topení dřevěnými briketami. Kromě nízkých nákladů však tento druh topidla přináší několik dalších zásadních výhod.

Zdroj: optimtop.czZdroj: optimtop.cz

1. Vysoká výhřevnost

Topení dřevěnými briketami se řadí k těm nejúčinnějším. Například oproti hnědému uhlí je výhřevnost zhruba o 50% vyšší, v porovnání s běžnými nasekaným dřevem je pak rozdíl asi třetinový ve prospěch briket.

2. Nízké pořizovací náklady

Balené dřevěné brikety vás nevyjdou nijak draze. Balení o hmotnosti 1.000 Kg v současné době pořídíte v cenách jen lehce převyšující 5.000 Kč. Tuna briket vám přitom pohodlně vystačí na několik měsíců. Sami si tak jistě spočítáte, že jde o levné řešení.

3. Ekologický materiál

Dřevěné brikety jsou vyráběny lisováním dřevních pilin a odštěpků. Nepřidávají se do nich žádné chemikálie a pojiva, tudíž při jejich spalování nedochází k zatěžování životního prostředí a ovzduší.

4. Minimální vlhkost

Při topení dřevem hraje velkou roli to, jak je vlhké. Čím vyšší je vlhkost, tím nižší je výhřevnost a tím pádem se zvyšuje spotřeba. U dřevěných briket je velkou výhodou minimální vlhkost, která se pohybuje pod 10%.

5. Možnost dalšího využití popela

Popel, který vznikne spálením briket, nemusíte bez dalšího využití vyhazovat. Díky tomu, že je bohatý na dusík i další látky, hodí se například jako hnojivo na zahradu, které zmíněné látky předává půdě a pěstované rostliny jsou pak vitálnější.

Dřevěné brikety s vysokou výhřevností zakoupíte u společnosti OPTIMTOP, a to prostřednictvím webu www.optimtop.cz. K dostání jsou zde balení od 480 kg. Už od pouhé 1 objednané palety přitom neplatíte za dopravu. Vybrané produkty navíc obchod nabízí v rámci pravidelných akcí za zvýhodněných podmínek. Topení dřevěnými briketami tak pro vás bude ještě zajímavější a cenově příznivější.

Komerční sdělení

-pla-

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Moderní trend ve vytápění místností přináší podlahové topení

Moderní trend ve vytápění místností přináší podlahové topení

Při rekonstrukcích nebo výstavbách bytů či rodinných domů se v posledních letech projevuje nový trend - majitelé začínají investovat do kvalitního způsobu vytápění, neboť chtějí topit efektivně a zároveň i levněji nežli doposud. Velký zájem je především o podlahové vytápění.

Výhody, které přináší zastřešení bazénu

Výhody, které přináší zastřešení bazénu

Zahradní bazény jsou využitelné nejen v hlavní sezoně, tedy v létě. Díky zastřešení lze bazény využívat i v době, kdy venku nepanuje zrovna ideální počasí.


Jak ušetřit za plynové topení?

Jak ušetřit za plynové topení?

Velké množství českých domácností je vytápěno plynem. Jedná se hlavně o starší bytové zástavby, plynové topení je tradičnější spíše ve městech. V mnoha obcích totiž prakticky ani není možné, neboť tamní domácnosti nejsou napojeny na plynové přípojky. Topení plynem však v dnešní době není zrovna levn…

Závěsné a stacionární plynové kotle: Srovnání výhod a nevýhod

Závěsné a stacionární plynové kotle: Srovnání výhod a nevýhod

Plynové kotle jsou i v dnešní době využívány v mnoha domácnostech, a to nejen k ohřevu vody, ale také k vytápění objektů. Před tím, než si pořídíte nový kotel, je dobré si krom jiných záležitostí ujasnit i to, zda zvolit stacionární nebo závěsné řešení.
Odkazy