verze pro tisk

Plynové vytápění pomocí kotle je úsporné a efektivní

20. duben 2014

Jedním ze způsobů, jak vytápět domácnost, je použití plynového kotle. Tato možnost je vhodná zejména ve chvíli, kdy nejste napojeni na centrální vytápění. Existuje několik důvodů, proč vytápět právě pomocí kotle.

Zdroj: topenivodaplyn.czZdroj: topenivodaplyn.cz

Už na úvod je potřeba zdůraznit, že je tento způsob efektivní teprve ve chvíli, kdy je plynový kotle dostatečně účinný. Klasické plynové kotle se používají spíše jen na ohřev užitkové vody v koupelně. Ve chvíli, kdy chcete vodu rozvést do radiátorů či podlahového topení, zvolte výkonnější zařízení.

Kondenzační kotel – maximální účinnost

V současné době je asi nejlepší volbou kondenzační plynový kotel. Ten má totiž daleko vyšší účinnost nežli klasický kotel, neboť k ohřevu užitkové vody využívá i spaliny, které by jinak odcházely bez využití do komína.

Díky principu kondenzace se zvyšuje účinnost kotle až o několik desítek procent. To v konečném důsledku znamená, že ušetříte nemalé množství finančních prostředků. Spotřebujete totiž méně energií.

Ideální řešení pro domy v malých městech

Plynové vytápění sice dnes není tak levné jako ještě před nějakými deseti lety, ovšem stále lze říci, že se jedná o jednu z nejvýhodnějších variant. Rozhodně je to lepší, než kdybyste místnosti v domě vytápěly například skrz přímotopy. Samozřejmě existují i jiné možnosti, ovšem zejména v malých městech a na vsích je tento způsob opravdu efektivní.

Kotle Junkers

Jak jsem již zmínil, je potřeba zvolit skutečně kvalitní kotel. Z tohoto pohledu doporučuji pořídit plynové kotle značky Junkers. Ty jsou maximálně efektivní. Jejich pořízení je sice jednorázově celkem nákladnou položkou, nicméně investice se během několika málo let bohatě navrátí. Plynové kotle této značky pořídíte v internetovém obchodě topenivodaplyn.cz. Tento e-shop nabízí klasické varianty i moderní kondenzační kotle.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Larae

pondělí, 22. srpen 2022
01:02

If you want to obtain a great deal from this piece of writing then you have to apply such techniques to your won blog.


posted by: Larae [Odpovědět]

Ted

sobota, 11. prosinec 2021
15:32

Appreciating the time and effort you put into your site and in depth
information you present. It's nice to come
across a blog every once in a while that isn't the same outdated rehashed material.

Fantastic read! I've saved your site and I'm adding your RSS feeds to my Google account.


posted by: Ted [Odpovědět]

Čtěte také...

Plynové kotle Junkers pro moderní způsob vytápění

Plynové kotle Junkers pro moderní způsob vytápění

K vytápění a ohřevu vody pomocí plynového kotle se dnes vrací stále větší počet domácností. I díky tomu, že v posledních letech došlo k liberalizaci na trhu s energiemi, je plyn v současné době cenově poměrně výhodný. Pokud si pořídíte moderní plynový kotel, můžete oproti jiným způsobům vytápění a o…

Krbová kamna - efektivní a úsporné vytápění rodinných domů

Krbová kamna - efektivní a úsporné vytápění rodinných domů

Mnoho moderních domů dnes využívá krbová kamna. Jedná se o velmi dobrý způsob vytápění, který má několik zásadních předností. Krby a krbová kamna, která mají kvalitní krbové vložky, jsou pro rodinné domy, chaty a chalupy přímo ideálním produktem.


Proč mají kondenzační plynové kotle účinnost přes 100%?

Proč mají kondenzační plynové kotle účinnost přes 100%?

Divíte se tomu, že pro některé plynové kotle výrobci uvádějí účinnost více než 100%? Ano, je to opravdu možné. Jedná se o takzvané kondenzační plynové kotle. Jak je to ale opravdu s výpočtem jejich účinnosti?

Plynové kotle Junkers pro rodinné domy a do bytů

Plynové kotle Junkers pro rodinné domy a do bytů

Značka Junkers patří k nejvýznamnějším výrobcům plynových kotlů pro domácnosti. Její historie přitom sahá už do devatenáctého století, kdy byla společnost založena Hugo Junkersem. První plynový kotel představila v roce 1912. V dnešní době má v nabídce mnoho variant těchto zařízení, která se používaj…
Odkazy