verze pro tisk

Princip a výhody kondenzačního plynového kotle

23. září 2015

V rámci snahy o úspory při provozu domácnosti se vyplatí investovat do kondenzačního plynového kotle. Před tím, než si jej však pořídíte, je dobré vědět, v čem vlastně spočívají jeho výhody a na jakém principu funguje.

Zdroj: topenivodaplyn.czZdroj: topenivodaplyn.cz

Princip kondenzace

Kondenzační plynové kotle využívají, jak už ostatně z názvu vyplývá, principu kondenzace. Konkrétně tak, že zužitkovávají energii ze spalin, které v případě klasických kotlů odcházejí bez dalšího využití do ovzduší.

Spaliny, které mají teplotu až 120 °C, obsahují až 11% tepla. Kondenzační zařízení tuto energii dokáže využít. Dojde k jejímu ochlazení ve výměníku a následně se teplo předává opět vodě. Právě proto se u kondenzačních plynových kotlů udává celková účinnost přes 100 %.

Pro ohřev TUV i vytápění

Kondenzační kotle se dají využít nejen pro ohřev vody, ale také k vytápění, kdy je ohřátá voda rozvedena do radiátorů. Jde o ekonomické řešení, které vám šetří náklady na provoz domácnosti. Hodí se do rodinných domů, bytových jednotek, ale dají se použít také v komerčních a průmyslových objektech.

Značkové kotle se vyplatí

V případě, že se rozhodnete pořídit si kondenzační kotel, je vhodné dát přednost kvalitnímu značkovému produktu. U něj máte jistotu, že bude fungovat s požadovanou účinností a vydrží řadu let. Máte také jistotu bezproblémového servisu v případě, že dojde k poruše zařízení.

Špičku v této oblasti představují kotle Vaillant, které se dnes vyvážejí do celého světa. Značka Vaillant má ostatně velmi dlouhou a bohatou historii, její počátky sahají už do předminulého století. Dnes vyrábí stacionární i závěsné varianty, které jsou na trhu od roku 1995.

Produkty značky Vaillant zakoupíte v internetovém obchodě topenivodaplyn.cz, který je specialistou na prodej zařízení pro vytápění a ohřev vody. Přímo v obchodě můžete kontaktovat odborníky, kteří vám rádi a ochotně poradí s výběrem konkrétního typu produktu. Při výběru záleží mimo jiné na velikosti vaší domácnosti a spotřebě.

-gia-

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Proč mají kondenzační plynové kotle účinnost přes 100%?

Proč mají kondenzační plynové kotle účinnost přes 100%?

Divíte se tomu, že pro některé plynové kotle výrobci uvádějí účinnost více než 100%? Ano, je to opravdu možné. Jedná se o takzvané kondenzační plynové kotle. Jak je to ale opravdu s výpočtem jejich účinnosti?

Plynové kotle Junkers pro moderní způsob vytápění

Plynové kotle Junkers pro moderní způsob vytápění

K vytápění a ohřevu vody pomocí plynového kotle se dnes vrací stále větší počet domácností. I díky tomu, že v posledních letech došlo k liberalizaci na trhu s energiemi, je plyn v současné době cenově poměrně výhodný. Pokud si pořídíte moderní plynový kotel, můžete oproti jiným způsobům vytápění a o…


Plynové vytápění pomocí kotle je úsporné a efektivní

Plynové vytápění pomocí kotle je úsporné a efektivní

Jedním ze způsobů, jak vytápět domácnost, je použití plynového kotle. Tato možnost je vhodná zejména ve chvíli, kdy nejste napojeni na centrální vytápění. Existuje několik důvodů, proč vytápět právě pomocí kotle.

Závěsné a stacionární plynové kotle: Srovnání výhod a nevýhod

Závěsné a stacionární plynové kotle: Srovnání výhod a nevýhod

Plynové kotle jsou i v dnešní době využívány v mnoha domácnostech, a to nejen k ohřevu vody, ale také k vytápění objektů. Před tím, než si pořídíte nový kotel, je dobré si krom jiných záležitostí ujasnit i to, zda zvolit stacionární nebo závěsné řešení.
Odkazy