verze pro tisk

Proč mají kondenzační plynové kotle účinnost přes 100%?

14. červenec 2014

Divíte se tomu, že pro některé plynové kotle výrobci uvádějí účinnost více než 100%? Ano, je to opravdu možné. Jedná se o takzvané kondenzační plynové kotle. Jak je to ale opravdu s výpočtem jejich účinnosti?

Zdroj: topenivodaplyn.czZdroj: topenivodaplyn.cz

Jak fungují kondenzační kotle?

Kondenzační plynové kotle jsou moderními zařízeními, která využívají spaliny, jež jinak u klasických kotlů odcházejí bez dalšího využití do komína, odkud putují mimo objekt. Následně dochází k tomu, že jsou tyto spaliny spolu s vodní párou vyvedeny do tepelného výměníku. Zde předávají své teplo otopné vodě.

Výpočet účinnosti kondenzačního plynového kotle

Výpočty účinnosti kondenzačních kotlů jsou udávány z celkové výhřevnosti zemního plynu. Vezmeme-li v úvahu fakt, že ta činí 100%, je účinnost kondenzačního plynového kostel navyšována o 11%, což je hodnota kondenzačního tepla. Z výsledného čísla se pak už jen odečte ztráta, která vzniká v důsledku spalování. Ta je však pouze v řádech jednotek procent. Proto pak výsledná účinnost činí přes 100%.

Kondenzační plynové kotle jsou vhodné ve chvíli, kdy otopnou vodu rozvádíte do radiátorů či podlahového vytápění. Díky vysoké účinnosti jimi minimalizujete spotřebu plynu, počítejte ale s tím, že jsou o něco dražší nežli běžné kotle na zemní plyn.

Kotle Junkers

Plynové kotle na tomto principu se rychle stávají běžnou součástí vybavení rodinných a bytových domů, případně i rekreačních objektů. Vyrábí je kupříkladu německá firma Junkers. Kotle této značky u nás pořídíte v internetovém obchodě topenivodaplyn.cz, který se specializuje na prodej plynových kotlů a k nim potřebných příslušenství. Na výběr máte z několika desítek variant, nechybí zde stacionární ani závěsné kotle.

Komerční sdělení

-sad-

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Plynové vytápění pomocí kotle je úsporné a efektivní

Plynové vytápění pomocí kotle je úsporné a efektivní

Jedním ze způsobů, jak vytápět domácnost, je použití plynového kotle. Tato možnost je vhodná zejména ve chvíli, kdy nejste napojeni na centrální vytápění. Existuje několik důvodů, proč vytápět právě pomocí kotle.

Plynové kotle Junkers pro moderní způsob vytápění

Plynové kotle Junkers pro moderní způsob vytápění

K vytápění a ohřevu vody pomocí plynového kotle se dnes vrací stále větší počet domácností. I díky tomu, že v posledních letech došlo k liberalizaci na trhu s energiemi, je plyn v současné době cenově poměrně výhodný. Pokud si pořídíte moderní plynový kotel, můžete oproti jiným způsobům vytápění a o…


Závěsné a stacionární plynové kotle: Srovnání výhod a nevýhod

Závěsné a stacionární plynové kotle: Srovnání výhod a nevýhod

Plynové kotle jsou i v dnešní době využívány v mnoha domácnostech, a to nejen k ohřevu vody, ale také k vytápění objektů. Před tím, než si pořídíte nový kotel, je dobré si krom jiných záležitostí ujasnit i to, zda zvolit stacionární nebo závěsné řešení.

Plynové kotle Junkers pro rodinné domy a do bytů

Plynové kotle Junkers pro rodinné domy a do bytů

Značka Junkers patří k nejvýznamnějším výrobcům plynových kotlů pro domácnosti. Její historie přitom sahá už do devatenáctého století, kdy byla společnost založena Hugo Junkersem. První plynový kotel představila v roce 1912. V dnešní době má v nabídce mnoho variant těchto zařízení, která se používaj…
Odkazy