verze pro tisk

Radiátory do podlahy - efektivní a levné vytápění

24. květen 2011

Při zařizování domu někdy zjistíme, že klasické radiátory by nemusely zapadnout do všech místností, a to nejen z estetického hlediska, ale také z funkčního. Na řadu pak přichází problém, jaký jiný způsob topení zvolit.

foto: licon.czfoto: licon.cz

Radiátory do podlahy jsou úsporné

Výbornou alternativou ke klasickým radiátorům se mohou stát radiátory do podlahy, někdy také nazývané konvektory. Radiátory do podlahy jsou už jen z hlediska designu pro mnohé majitele domů příjemnější. Daleko podstatnějším faktem však je to, že radiátory do podlahy jsou také úspornější a efektivnější.

Rychleji vytápějí místnosti

Konvektory dokáží mnohem rychleji vyhřát každou místnost. Proudí v nich totiž mnohem menší objem vody, což způsobuje její rychlejší ohřátí na požadovanou teplotu. Konvektory tak dokáží pružněji reagovat na změny teploty v interiéru. Kromě toho radiátory do podlahy zajistí konstantní teplotu po celé místnosti. Klasické radiátory mají tu vlastnost, že na některých místech v pokoji je nižší teplota, například u zdí či oken. Konvektory však fungují tak, že k ohřevu místností využívají proudění vzduchu, nikoliv sálání jako v případě běžných radiátorů. Cirkulace vzduchu pak zajistí onu stálost teploty v každém místě pokoje či haly.

Výrazným pozitivem, které mají konvektory, je menší spotřeba energií k ohřevu místnosti, což je dáno již zmíněnou menší potřebou objemu vody v těchto radiátorech do podlahy. Voda je totiž obsažena pouze v trubkách výměníku a nikoliv v samotné ploše radiátoru.

Základ moderního vytápění domu

Radiátory do podlahy skvěle vytápějí místnosti a zároveň šetří peníze, které je nutné vynaložit na topení. Díky tomu tak dochází k mnohem větší efektivitě. Moderní bydlení je dnes založeno právě na co největší úspoře energií a díky konvektorům toho můžeme lehce dosáhnout.

Fan-coily

Novinkou jsou pak fan-coily, konvektory do podlahy s ventilátorem a optimalizovanou konvekcí, které mají ještě vyšší účinnost a navíc jsou méně hlučné při provozu.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Plynové vytápění pomocí kotle je úsporné a efektivní

Plynové vytápění pomocí kotle je úsporné a efektivní

Jedním ze způsobů, jak vytápět domácnost, je použití plynového kotle. Tato možnost je vhodná zejména ve chvíli, kdy nejste napojeni na centrální vytápění. Existuje několik důvodů, proč vytápět právě pomocí kotle.

Krbová kamna: Levné a výkonné vytápění v moderním bytě

Krbová kamna: Levné a výkonné vytápění v moderním bytě

Potřebujete levné a výkonné vytápění vaší chalupy, domu nebo bytu? Pak je na čase začít přemýšlet o možnosti pořídit si krbová kamna. Dnes je nabídka krbových kamen poměrně široká, a to jak z hlediska designu, tak z hlediska funkčnosti a ceny.


Krbová kamna - efektivní a úsporné vytápění rodinných domů

Krbová kamna - efektivní a úsporné vytápění rodinných domů

Mnoho moderních domů dnes využívá krbová kamna. Jedná se o velmi dobrý způsob vytápění, který má několik zásadních předností. Krby a krbová kamna, která mají kvalitní krbové vložky, jsou pro rodinné domy, chaty a chalupy přímo ideálním produktem.

Trendy 2012: Podlahy budoucnosti jsou podlahy s historií

Trendy 2012: Podlahy budoucnosti jsou podlahy s historií

Žijeme v době, pro kterou je typické zrychlení, stres a život v městských zástavbách. Města se rozrůstají a s nimi i počet lidí v nich žijících. Svět ovládá globalizace, v jejímž důsledku je čím dál těžší zachovat si tradice, historii a unikátnost místa, ve kterém žijeme. To se odráží i v přemýšlení…
Odkazy