verze pro tisk

Tepelná čerpadla: Výrazná úspora financí při vytápění domu

27. říjen 2011

Úspor při vytápění domu lze dosáhnout několika způsoby a jejich kombinací. V první řadě je potřeba dům, pokud je starší, řádně zrekonstruovat, což znamená mimo jiné vylepšit jeho tepelnou izolaci, vyměnit stará okna za nová a provést i další nezbytné práce. poté může přijít na řadu i změna způsobu vytápění. Dobrým řešením se jeví použití tepelných čerpadel.

foto: tepelna-cerpadla-pzp.czfoto: tepelna-cerpadla-pzp.cz

Druhy tepelných čerpadel

Tepelná čerpadla jsou zařízení, která dokáží vytápět celý dům, vhodná jsou však také například pro ohřívání užitkové vody, kterou v domácnosti spotřebujeme. Tepelné čerpadlo s vyšším výkonem je schopno vytápět celý rodinný dům, někteří majitelé jej pak využijí například pro ohřev vody v bazénu.

Při koupi tepelného čerpadla máme na výběr ze tří základních druhů.

Teplo ze vzduchu

V prvním případě jde o tepelné čerpadlo vzduch/voda, kdy je zdrojem tepla venkovní vzduch. Toto tepelné čerpadlo, respektive jeho výkon, je závislý na venkovních podmínkách ( teplotě vzduchu), v období mrazů klesá topný faktor, nicméně kvalitní tepelná čerpadla si dnes s tímto problémem dokáží poměrně dobře poradit a změna výkonu tak není příliš znatelná. Tepelná čerpadla vzduch/voda jsou považována za vůbec nejekologičtější.

Teplo ze země a z vody

Druhým typem jsou pak tepelná čerpadla země/voda, která využívají teplo získané ze země, tedy tzv geotermální teplo. To je přiváděno přes zemní kolektory do výparníku pomocí teplonosné kapaliny.

Posledním typem je tepelné čerpadlo voda/voda, které čerpá energii z vodní plochy, tedy například z přilehlého rybníku na pozemku nebo ze studny.

Tepelná čerpadla PZP

Mezi přední výrobce a dodavatele tepelných čerpadel v České republice patří společnost PZP. Ta působí na místním trhu již od roku 1994 a dodává všechny zmíněné typy čerpadel, a to jak do rodinných domů, tak i do veřejných a průmyslových budov. Tepelná čerpadla PZP mají vysokou kvalitu, což je potvrzeno i ziskem mnoha ocenění a certifikátů.

Používáním tepelného čerpadla se výrazně sníží náklady na vytápění objektu. Jedná se řádově až o desetitisíce korun ročně v případě rodinného domu.

Komerční sdělení PZP

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Tepelná čerpadla vzduch voda - zařízení pro vytápění domu

Tepelná čerpadla vzduch voda - zařízení pro vytápění domu

Náklady na provoz domácností letos rapidně vzrostly a porostou i v příštích letech. Je to způsobeno tím, že se neustále zvedají ceny plynu a elektřiny. Jen za plyn utratíme za letošní rok o více než dvacet procent více, než kolik jsme platili loni. Na vině je mnoho faktorů. Dobrým řešením, jak do bu…

Tepelná čerpadla Vaillant umožňují získat až 75% energií na vytápění domu zdarma

Tepelná čerpadla Vaillant umožňují získat až 75% energií na vytápění domu zdarma

Vytápění rodinného domu není levnou záležitostí. Zejména tehdy, pokud používáte zastaralé systémy, které jsou dostatečně účinné. V případě, že chcete výrazně snížit náklady na vytápění objektu, pořiďte si moderní tepelná čerpadla Vaillant. Ta dokáže získat až 75% energií zdarma z okolního vzduchu či…


Tepelná čerpadla Stiebel Eltron

Tepelná čerpadla Stiebel Eltron

Produkty, jakými jsou tepelná čerpadla, jdou dnes doslova na dračku. A to zcela oprávněně. Nejenže tepelná čerpadla mají tu vlastnost, že dokáží zcela nahradit zastaralé kotle na vytápění či jiné produkty sloužící k ohřevu vody a vytápění domů, ale jsou velmi šetrná k životnímu prostředí, protože vy…

Tepelná čerpadla od Klima Rapid

Tepelná čerpadla od Klima Rapid

Ke snižování výdajů za energie mohou přispět mnohé moderní produkty, například tepelná čerpadla, pomocí nichž můžeme levně vytápět dům, chatu či chalupu. Slouží také k ohřevu vody v bazénu apod.
Odkazy