verze pro tisk

Termostaty pomáhají udržovat ideální tepelnou pohodu v domě

1. duben 2013

K lepší efektivitě vytápění poslouží nejen vhodně zvolený vytápěcí systém, k tepelné pohodě v jednotlivých místnostech domu výrazně přispívají také termostaty.

Termostaty pomáhají udržovat ideální tepelnou pohodu v doměTermostaty pomáhají udržovat ideální tepelnou pohodu v domě

Účel termostatů

Termostaty jsou zařízeními, která slouží k regulaci vytápění. Z pohledu laika se dá říci, že toto zařízení slouží k tomu, abyste v místnostech vašeho rodinného domu či bytu měli vždy přesně takovou teplotu, která vám vyhovuje. Pakliže chcete mít v obývacím pokoji například teplotu kolem 23 stupňů Celsia, stačí jen nastavit tento údaj na termostatu, který se pak o vyhřátí místnosti a udržování tepla na této hodnotě postará. Vytápění je díky termostatům efektivnější a také ekonomičtější, neboť interiér není zbytečně příliš vyhřátý. Dobré je, že termostaty dokáží nastavit rozdílnou teplotu v různých částech domu.

Termostaty lze využít téměř ke všem vytápěcím systémům

Termostaty se využívají pro různé druhy vytápěcích systémů. Lze je tak použít nejen pro klasické elektrické topení, ale také třeba pro akumulační kamna, plynové vytápění nebo podlahové topení. Společnosti, které se prodejem těchto zařízení zabývají, dnes běžně nabízejí i regulaci pomocí termostatů, která je určena pro kotle na tuhá paliva, jež jsou v poslední době velmi populární.

Výhodou moderních termostatů je to, že se dají naprogramovat nejen na určitý prostor, ale i pro různé časové úseky. V momentě, kdy tak panuje noc, sníží se automaticky teplota v místnosti, aniž byste složitě museli nastavovat intenzitu vytápěcího systému. Jednoduše zadáte údaje do termostatu, který se posléze sám o vše postará.

Termostaty jsou rozhodně užitečnými doplňky domácností. Nejenže zabrání přílišnému plýtvání energií a tím vám v konečném důsledku ušetří nemalé množství finančních prostředků, ale také dokáží v každé místnosti vytvořit ideální teplotu, jež vám vyhovuje.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Nízkoteplotní tepelné čerpadlo zajistí tepelnou pohodu ve vaší domácnosti po celý rok

Nízkoteplotní tepelné čerpadlo zajistí tepelnou pohodu ve vaší domácnosti po celý rok

Chcete mít doma v jakémkoliv ročním období ideální klimatické podmínky, ale nikoliv za cenu vysokých provozních nákladů? Pak si pořiďte nízkoteplotní čerpadlo Daikin Altherma, které vám ušetří peníze a zajistí dokonalý komfort po celý rok.

Rezidenční klimatizace Daikin vytvoří ideální podmínky ve vašem domě v létě i v zimě

Rezidenční klimatizace Daikin vytvoří ideální podmínky ve vašem domě v létě i v zimě

Trápí vás kolísající teploty v interiérech vaší domácnosti, kdy je v nich v létě nepříjemné vedro a v zimě naopak vnitřní teplota příliš klesá? Pak je na místě si pořídit klimatizaci. Skvělé řešení nabízí rezidenční klimatizace Daikin.


Bezpečnostní vchodové dveře pomáhají chránit váš majetek

Bezpečnostní vchodové dveře pomáhají chránit váš majetek

Z hlediska ochrany majetku, který se nachází v domě, jsou velmi důležité bezpečnostní vchodové dveře. Pakliže vstupu do domu zabraňují nekvalitní dveře, je více než pravděpodobné, že v případě návštěvy si zloději budou razit cestu právě skrz ně. Zkušení zloději se přes obyčejné vchodové dveře, které…

Zažijte pohodu na rozkvetlém balkóně

Zažijte pohodu na rozkvetlém balkóně

Teplé a slunečné dny lákají k posezení a odpočinku na zahradě. Co ale dělat v případě, že bydlíte v bytě v centru města? I pro Vás existuje řešení. Vytvořte z Vašeho balkónu nebo terasy rozkvetlou zahrádku plnou designových prvků a bude se Vám doma krásně relaxovat.
Odkazy