verze pro tisk

Tři rady, jak účinně vytápět dům plynovým kotlem

23. prosinec 2014

Vytápíte-li rodinný dům zemním plynem, měli byste vědět, jak docílit toho, aby bylo vytápění efektivní a zároveň vás nestálo zbytečně moc peněz.

Tři rady, jak účinně vytápět dům plynovým kotlemTři rady, jak účinně vytápět dům plynovým kotlem

První radou je samotná volba plynového kotle. Je na místě říci, že plynové kotle mají obecně účinnost kolem 50 – 60 %. Může se to zdát málo, ovšem některé jiné druhy vytápěcích zařízení této účinnosti ani zdaleka nedosahují.

1. Vyberte si účinný kotel

Pakliže chcete mít doma skutečně účinné zařízení, pak zvolte kondenzační plynový kotel. Jde o typ kotle, který má uváděnou účinnost přes 100%. Je to vůbec možné? Ano, využívá se zde totiž spalin, které v případě klasického kotle odcházejí bez dalšího užitku do komína a následně mimo objekt. Spaliny, respektive energie z nich, je však u kondenzačního kotle využita k dalšímu ohřevu užitkové vody, která je následně rozváděna do otopné soustavy, tedy například do radiátorů.

2. Pravidelná údržba

Aby plynový kotel dobře a dlouho sloužil s maximální účinností, je třeba zajistit jeho pravidelnou údržbu. Týká se zejména hořáku, výměníku tepla a také odvodů spalin a vody. Péči o plynový kotel nepodceňujte. Špatný stav zařízení může vést až k požáru v domě, případně unikání spalin do interiéru. Kontrolu by měl vždy provádět odborník.

3. Využívejte termostat

Při vytápění zemním plynem je praktické mít u otopné soustavy nainstalovaný termostat. Ten zajistí stabilní teplotu v domě, díky čemuž nebude docházet ke zbytečnému přetápění domácnosti a logicky s tím spojeným vyšším nákladům na provoz.

A na závěr jeden tip. Pokud chcete investovat do osvědčeného zařízení, které vás vyjde levně a přitom bude sloužit efektivně mnoho let, zvolte značku Junkers. Tento německý výrobce má více než stoletou tradici a i v současné době vyrábí špičkové plynové kotle do domácností i průmyslových hal a podniků.

Komerční sdělení

-sad-

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Účinné čištění vody v septiku a čistírně odpadních vod zajistíte přidáním bakteriálních složek

Účinné čištění vody v septiku a čistírně odpadních vod zajistíte přidáním bakteriálních složek

Pokud vaše domácnost není napojena na obecní kanalizaci, musíte si u domu vybudovat septik, žumpu, případně domovní čističku odpadních vod. Do těchto zařízení se soustřeďují veškeré odpadní vody a splašky, které doma vyprodukujete. Pro účinnější a rychlejší čištění vody je na místě si pořídit speciá…

Nové patrové domy a bungalovy řady HARMONY

Nové patrové domy a bungalovy řady HARMONY

Budete stavět rodinný dům a poohlížíte se po některém z typových domů? Podívejte na limitovanou edici patrových domů i bungalovů řady HARMONY, které splňují veškeré nároky na moderní a úsporné bydlení!


Rady pro výběr kuchyňských nožů

Rady pro výběr kuchyňských nožů

Žádná kuchyně v domácnosti se neobjede bez určitých spotřebičů, nástrojů a pomůcek, jinak by nemohla plnit svoji funkci a byla by v domě spíše jen na okrasu. Každá hospodyňka či každý muž, který má rád vaření, se například neobejde bez kvalitní sady kuchyňských nožů.

Rady pro výběr klimatizace do domu či kanceláře

Rady pro výběr klimatizace do domu či kanceláře

Během letních veder bývá mnohdy doma nebo i v kanceláře prakticky nedýchatelné prostředí, tedy pokud nemáme nainstalovánu kvalitní klimatizaci. Bez klimatizace se dnes během třicetistupňových teplot prakticky nedá žít. A přitom výběr, nákup a montáž klimatizace je otázkou několika hodin, takže probl…
Odkazy