verze pro tisk

Dřevěný zahradní nábytek - to pravé pro vaši zahradu

8. březen 2011

Jaro klepe na dveře, a vy už se pravděpodobně těšíte, až s prvními teplými paprsky usednete na zahradu. Po nutných zahradních pracích si v klidu s knížkou odpočinete. Nebo si rádi posedíte na zahrádce s přáteli? Ať tak či tak, jedno je důležité. Abyste si na zahradě užívali pohodlí a relaxaci, je třeba ten správný a pohodlný zahradní nábytek.

Dřevěný zahradní nábytek - to pravé pro vaši zahraduDřevěný zahradní nábytek - to pravé pro vaši zahradu

Dřevěný versus plastový zahradní nábytek

Dřívějším hitem byl lehký plastový zahradní nábytek. Stůl a židle jste snadno složili, a na sezonu uložili do sklepa. Odolával nepřízni počasí, i rozlitým nápojům. Přesto je v poslední době vytlačován dřevěným zahradním nábytkem. Proč?

Je to jednoduché. Pořizovací cena plastového nábytku není příliš vysoká, avšak tomu také odpovídá kvalita. Plastový zahradní nábytek prostě nevydrží tolik, co dřevěný. Vzhledově také zahradu spíše narušuje, než elegantně doplní. A v neposlední řadě má plastový zahradní nábytek omezení co se týče sortimentu. Dnešní oblíbená polohovací křesla v plastovém sortimentu nenajdete.

Zahradní nábytek- z jakého dřeva

Dřevěný zahradní nábytek můžete pořídit jak z běžných dřevin, jako je smrk, borovice, akát či dub, tak z dřevin exotických. Z těch je nejpoužívanější teakové dřevo, eukalypt nebo tropické dřevo meranti. Dřevěný zahradní nábytek z tuzemských dřevin je levnější, ale také je potřeba ho pečlivěji udržovat. To spočívá zejména v olejování, chránění před nepřízní počasí a také před škůdci.

Teakový zahradní nábytek

Pokud chcete opravdu kvalitní nábytek, zvolte exotické dřeviny. Ideální je teakové dřevo. Díky svým vlastnostem je pro zahradní nábytek jako stvořené. Teakové dřevo je velmi silné, a přitom má téměř stejnou váhu jako naše běžné dřevo. Je velmi odolné vůči přírodním vlivům – nepoškodí ho slunce, déšť, sníh, ani neustálé změny teplot.

Teakový nábytek nenapadá plíseň, ani jiní škůdci. Jeho životnost je tudíž daleko větší, než nábytku z jiných materiálů. Zahradní nábytek z teakového dřeva je také velmi stabilní. Dřevěný zahradní nábytek vyrobený z teakového dřeva navíc vypadá velmi luxusně a elegantně.

Jak pečovat o teakový zahradní nábytek

Aby vám váš zahradní nábytek vydržel dlouho krásně zbarvený, je potřeba ho správně ošetřovat. Prodejce vám pravděpodobně s nábytkem prodá i teakový olej. Teakové dřevo sice není nutné natírat, pokud ale chcete zachovat medovou barvu dřeva, tuhle proceduru neopomeňte. Pokud zahradní nábytek nenaolejujete, ztratí tuto barvu a dostane šedo-stříbrnou patinu. Nečistoty se odstraňují pomocí mýdlové vody a kartáče. Nábytek pak opláchněte čistou vodou.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Zahradní jezírko: skvělý architektonický prvek pro vaši zahradu

Zahradní jezírko: skvělý architektonický prvek pro vaši zahradu

Zahrada u našeho domu by měla být místem, které slouží k odpočinku a relaxaci. Z tohoto hlediska je dobré se zaměřit na její vzhled. Důležitým prvkem je přítomnost vodní plochy. Pakliže nechceme mít na zahradě obyčejný bazén, který se sem nemusí hodit, je dobré prostor zahrady oživit umělým zahradní…

TZ: Aplikace pro venkovní nábytek IKEA: Pře(d)stavte si svoji zahradu

IKEA u příležitosti představení nové kolekce venkovního nábytku v České republice připravila pro své zákazníky speciální aplikaci „Pře(d)stavte si svoji zahradu“, která hravou formou umožňuje zákazníkům vyzkoušet si, jak by vypadala jejich zahrada s venkovním nábytkem IKEA.


TZ: Vhodný zahradní nábytek pro venkovní posezení

TZ: Vhodný zahradní nábytek pro venkovní posezení

Za hezkého počasí trávíme venku spoustu času. V útulných zahrádkách restaurací a kaváren, nebo na vlastní terase, balkoně či zahradě, kde se dá skvěle odreagovat od každodenního stresu a odpočinout si. Není nic příjemnějšího než po rušném dni usednout do pohodlné židle a jen si vychutnávat sladké ni…

Podzimní péče o zahradu s využitím kvalitní zahradní techniky

Podzimní péče o zahradu s využitím kvalitní zahradní techniky

Podzim je obdobím, kdy je potřeba zvýšit úsilí při péči o zahradu. Je nutné se zaměřit především na trávník. Ten by totiž při špatné a nedostatečné péči nemusel přežít následující zimu, kdy bude odolávat nízkým teplotám a sněhové pokrývce.
Odkazy