verze pro tisk

Hydraulické štípačky dříví

29. září 2012

Při sekání dřeva do zásoby na zimní sezonu se už nemusíme trápit s obyčejnou sekyrkou. Síly a také čas při této práci ušetříme v případě, že si pořídíme štípačku dříví. Moderní hydraulické štípačky dříví se dnes prodávají za pár tisíc korun, což je investice, která rozhodně nezruinuje váš rozpočet a opravdu se vyplatí.

foto: levneelektro.czfoto: levneelektro.cz

Typy štípaček na dřevo

Štípačky na dřevo se vyrábějí ve dvou základních provedeních, a to v horizontálním a vertikálním. Obecně se dá říci, že vertikální štípače dříví dokáží zpracovat větší kusy dřeva. Pro domácí potřeby a na zahradu vám však v klidu postačí jednoduché horizontální štípačky dřeva, které jsou levnější, jsou snadnější na ovládání a lépe uskladnitelné. Kromě tohoto základního dělení si při nákupu musíme všímat, na jaký pohon fungují. Prodávají se elektrické a benzínové štípačky na dřevo. V obou případech je však spotřeba paliva ( energií) velmi nízká.

Důvody, proč si pořídit štípačku na dříví

Hlavní výhodou, kterou štípačky dříví poskytují, je snadné štípání dřeva. Zatímco při štípání pomocí sekery se během pár minut zapotíme, u štípačky dřeva se neunavíme. Dalším důvodem, proč si štípačku na dřevo pořídit, je časová úspora. Oproti sekání pomocí sekyrky jsou štípačky na dřevo mnohem rychlejší. Během relativně krátké chvíle nasekáte velké množství dřeva. Stačí pár desítek minut a máte hotové zásoby na celou zimu. Štípačky dřeva jsou zkrátka pomocníkem, který ocení všichni majitelé objektů, v nichž se vytápí dřevem.

Špičkové štípačky na dřevo od známých výrobců můžete pořídit v internetovém obchodě levneelektro.cz. Tento eshop patří mezi nejkvalitnější prodejce elektro zařízení a spotřebičů na českém internetu. Vypovídá o tom mimo jiného i fakt, že se web stal finalistou prestižní soutěže ShopRoku 2012. Kromě toho má eshop i mnoho pozitivních recenzí od zákazníků, kterých do dnešního dne bylo už několik set tisíc.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Pět důvodů, proč se vyplatí topit palivovým dřevem

Pět důvodů, proč se vyplatí topit palivovým dřevem

Během topné sezony se v poslední době nejvíce vyplatí používat palivové dřevo. V tomto článku se dozvíte několik důvodů, proč je vhodné pro domácí použití.

Také kamna a krby potřebují údržbu i péči

Léto je již definitivně za námi, a proto je čas připravit svá kamna a krby na zimní provoz. Většina kutilů se na začátek topné sezony chystala po celé léto a s celou rodinou štípala dříví, aby se zásobila na zimu. Mnozí z nás to však nechali až na poslední chvíli. Jak dát kamna včas do provozu a zaj…
Odkazy