verze pro tisk

Jak na vytvoření okrasné zahrady?

28. listopad 2014

Péče o zahradu před domem je časově náročnou záležitostí. Spousta z vás na to nemá čas. Pozemek pak zarůstá plevelem, množí se na něm škůdci a je tak už na první pohled spíše ostudou nežli chloubou. Realizace okrasné zahrady, na kterou budete náležitě pyšní, se dá urychlit tím, že si pozvete zahradního architekta.

Zdroj: zahradadvoracek.czZdroj: zahradadvoracek.cz

Spolupracujte s odborníky z oboru zahradnictví

Zahradní architekti vám pomohou vytvořit ze zahrady příjemné místo, kde budete moci odpočívat, pěstovat rostliny, zeleninu a ovoce. Nejprve vám vytvoří návrh s cenovou kalkulací. Ta je zpravidla zcela zdarma a je započtena do výsledné ceny teprve tehdy, dojde-li k realizaci samotné zakázky.

Zrealizují zahradu od založení trávníku až po výsadbu rostlin

Projekce zahrad zahrnuje kompletní práce. Nejdůležitější je samozřejmě zakládání trávníku, ať už výsevem nebo pokládkou travního koberce. Pěkný trávník je základem každé zahrady. Kromě něj vám však zahradní architekt pomůže navrhnout a zrealizovat také výsadbu rostlin, keřů a stromků tak, aby byly na vhodném místě a nekazily celkový dojem z prostoru.

V případě potřeby zahrnuje projekce zahrad také instalaci závlahových systémů, které jsou nezbytné pro udržování trávníků a zavlažování rostlin, které jsou na zahradě vysazeny. Díky nim pak nebudete muset běhat s konví či hadicí, moderní závlahové systémy mají automatické režimy, které se spouštějí dle potřeby.

Ušetříte čas i peníze

Vytvoření okrasné zahrady by vám svépomocí zabralo spoustu času. Pokud si však pozvete odborníky, kteří mají v oboru zahradnictví potřebné vzdělání a zkušenosti, ušetříte tím nejen čas, ale i peníze, neboť budete mít jistotu, že realizace půjde tak, jak má. Vyvarujete se tak metody „pokus- omyl“. Zahradní specialisté vám také poradí, jak se o exteriér vaší domácnosti v budoucnu starat, aby si udržela svoji příjemnou tvář.

Komerční sdělení

-fil-

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Nastává čas pro zazimování trávníku a zahrady: Jak na to?

Nastává čas pro zazimování trávníku a zahrady: Jak na to?

Říjen je měsícem, kdy už venkovní teploty atakují bod mrazu, zejména v nočních hodinách. Příroda se tak pomalu ukládá k „zimnímu spánku“. Před tím, než zima udeří naplno, je potřeba, abyste na ni připravili zahradu u svého domu.

Zimní zahrady a plastová okna od českého výrobce

Zimní zahrady a plastová okna od českého výrobce

Moderní dům zcela jistě potřebuje mít také kvalitní okna, která budou dobře utěsněná a nebude tak skrz ně unikat zbytečně mnoho tepla. Ideální je volba plastových oken. Plastová okna totiž splňují všechny parametry, které se od produktů tohoto typu dají očekávat. Moderní plastová okna lze vyrobit v …


Jaké jsou možnosti zavlažování zahrady

Jaké jsou možnosti zavlažování zahrady

Pakliže nechceme, aby naše zahrada vypadala během letních měsíců a období, kdy je jen minimum srážek, jako vyschlá saharská poušť, kde namísto zelenající se trávy budou jen haldy zeminy a písku, pak ji musíme pravidelně a dostatečně zavlažovat.

TZ: Chloubou každé zahrady je venkovní bazén

TZ: Chloubou každé zahrady je venkovní bazén

Venkovní bazén tvoří dominantu každé zahrady. Při jeho realizaci je však třeba vedle klíčových vlastností a technických parametrů dbát také na povrch, který umístíme do jeho okolí. Ideální povrch by měl být nejen estetický, ale i funkční, a to zejména po stránce odolnosti, bezpečnosti a snadné údržb…
Odkazy