verze pro tisk

Jaké jsou možnosti zavlažování zahrady

31. říjen 2012

Pakliže nechceme, aby naše zahrada vypadala během letních měsíců a období, kdy je jen minimum srážek, jako vyschlá saharská poušť, kde namísto zelenající se trávy budou jen haldy zeminy a písku, pak ji musíme pravidelně a dostatečně zavlažovat.

foto: mountfield.czfoto: mountfield.cz

Mechanické kropení vody

Zavlažování zahrady se dá provádět různými způsoby. Pakliže máme malou zahrádku, asi si vystačíme s konví plné vody, pomocí níž pokropíme trávník a rostliny, jež potřebují vláhu ke svému životu. Jenže v momentě, kdy máme větší zahradu, je běhání s konví hodně nepraktické, únavné a neefektivní. Je tudíž dobré najít jiný, lepší způsob. K zavlažování můžeme použít hadici, kterou napojíme na vodovod. V tomto případě jde zavlažování ještě rychleji, napojíme-li na konec hadice rozstřikovač. Ani tento způsob zavlažování však není ideální, pořád s ním máme spoustu práce, s hadicí je nutné neustále běhat a ještě dávat pozor na to, abychom s ní neponičili květiny na zahradě.

Automatické závlahové systémy

Nejlepším způsobem, jak dodat naší zahradě dostatečnou vláhu, jsou zavlažovací systémy. Ty se dají rozvést pod povrchem po celé zahradě, na vybraných místech jsou na trubky nainstalovány postřikovače, které pokropí určitou oblast zahrady. Zavlažovací systémy tak naráz obslouží celou zahradu. Moderní systémy na zavlažování navíc obsahují také časové spínače, díky nimž se závlahový systém spouští automaticky, o zavlažování se tak vlastně nemusíme vůbec starat.

Prodejce zavlažovacích systémů

Zavlažovací systémy, hadice, postřikovače a další praktické potřeby na zavlažování zakoupíte v eshopu společnosti Mountfield, tradičního výrobce zahradní techniky, a to na webu mountfield.cz. Díky zavlažovacímu systému od Mountfieldu bude vaše zahrada připomínat oázu klidu, neboť bude v každém, i velmi suchém a parném počasí, plná kvetoucích rostlin a zelenající se trávy, která bude plná života.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Jessie

neděle, 16. leden 2022
02:34

Howdy just wanted to give you a brief heads up and let you know
a few of the images aren't loading correctly. I'm not sure why
but I think its a linking issue. I've tried
it in two different internet browsers and both show the same results.


posted by: Jessie [Odpovědět]

Milford

úterý, 16. srpen 2022
03:55

I quite like reading through an article that can make men and women think.
Also, thank you for allowing me to comment!


posted by: Milford [Odpovědět]

Čtěte také...

Jaké jsou výhody a nevýhody dřevostaveb? Našli jsme ty hlavní

Jaké jsou výhody a nevýhody dřevostaveb? Našli jsme ty hlavní

Pročítáte diskuze a hledáte výhody a nevýhody dřevostaveb? Už nemusíte, posbírali jsme všechny argumenty, které se dřevostaveb týkají a vybrali z nich nejdůležitější.

Možnosti realizace kuchyně

Možnosti realizace kuchyně

Prostor kuchyně je jedním z nejvíce vytěžovaných míst v každé domácnosti. Pakliže rádi a často vaříte, je prakticky nutné, abyste doma měli dostatečně kvalitně zařízenou a vybavenou kuchyni. Existuje několik možností, jak si vybavit kuchyň dle svých představ.


Jak na vytvoření okrasné zahrady?

Jak na vytvoření okrasné zahrady?

Péče o zahradu před domem je časově náročnou záležitostí. Spousta z vás na to nemá čas. Pozemek pak zarůstá plevelem, množí se na něm škůdci a je tak už na první pohled spíše ostudou nežli chloubou. Realizace okrasné zahrady, na kterou budete náležitě pyšní, se dá urychlit tím, že si pozvete zahradn…

Na Střechách Praha 2014 bude Ruukki nadělovat slevy i s možností vyhrát střechu zdarma

Na Střechách Praha 2014 bude Ruukki nadělovat slevy i s možností vyhrát střechu zdarma

Žádný návštěvník veletrhu Střechy Praha v pražských Letňanech by neměl minout stránek finského výrobce ocelových střech Ruukki. Ať už budou návštěvníci hledat jen inspiraci nebo konkrétní střechu pro svůj dům, ve stánku Ruukki najdou obojí.
Odkazy