verze pro tisk

Péče o bazén pomocí bazénové chemie

13. září 2011

Máme-li v domě či na zahradě bazén, pak je zapotřebí se o něj alespoň minimálně starat. Bez jakékoliv péče totiž nebude koupání v domácím bazénu nijak příjemnou záležitostí, neboť voda se v bazénu může velmi rychle zkazit a znečistit. Bez použití bazénové chemie a dalších prostředků nám pohled na vodu v bazénu určitě radost neudělá. O bazén je také nutné se starat v závislosti na ročním období, zejména po zimě je potřeba provést mnoho úkonů tak, aby byl bazén připraven na další sezonu.

Péče o bazén pomocí bazénové chemiePéče o bazén pomocí bazénové chemie

Základem péče o bazén je bazénová chemie a přítomnost pískové filtrace

Při péči o bazén nesmíme v první řadě zapomenout na kvalitní filtraci. Základem každého bazénu ( venkovního i interiérového) by měla být dobrá písková filtrace, která bude mít dostatečný a odpovídající výkon. Pokud budeme spoléhat na to, že bazénová chemie nám všechny nečistoty a špínu odstraní, pak jsme na omylu. Ideální je zvolit právě kombinaci kvalitní bazénové chemie a výkonné pískové filtrace.

Kvalita vody se pozná nejen na první pohled, ale také při detailnějším zkoumání, kdy změříme její pH. To můžeme zjistit pomocí kapkových testerů. Kyselost či zásaditost vody, pokud není pH v rozmezí od 7 do 7,4, ovlivní právě bazénová chemie. Hodnotu pH vody v bazénu je dobré kontrolovat alespoň dvakrát týdně, během slunného a teplého počasí pak spíše každý den. Kromě kontroly zásaditosti či kyselosti pečlivě kontrolujme také tvrdost vody.

Prodejce bazénové chemie

Bazénová chemie je k dostání u společnosti Mountfield, známého prodejce zahradní techniky, nářadí a bazénů. Koupí kvalitní bazénové chemie se do značné míry vyvarujete toho, že Váš bazén bude vypadat spíše jako zanedbaná tůně.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Péče o bazénovou vodu

Péče o bazénovou vodu

Ať už máme vlastní bazén na zahradě či uvnitř domu, je nutné se starat o kvalitu vody. Bez potřebného ošetření se voda v bazénu rychle znečišťuje a kazí. Zejména v případě venkovních bazénů je znečištění daleko intenzivnější. Asi žádný člověk se nechce koupat v kalné vodě, která bude zapáchat. Naště…

Plastový bazén od profesionálů: Montáž na míru

Plastový bazén od profesionálů: Montáž na míru

Mít na zahradě vlastní bazén je snem snad každého majitele rodinného domu. Díky jeho přítomnosti se můžete koupat vždy, když to umožňují klimatické podmínky. Jaký typ venkovního bazénu si ale pořídit? Jednou z možností je volba plastového bazénu. Plastové bazény jsou dnes velmi kvalitně řešeny. Kval…


Péče o zahradu na podzim: Jak se starat o stromy a trávník?

Péče o zahradu na podzim: Jak se starat o stromy a trávník?

Bojíte se, že se letošní podzim a zima projeví na kráse vašich stromků, které máte vysazené na zahradě? Není se čeho obávat, stačí jen vědět pár základních věcí, jak se o stromy a potažmo i trávník na zahradě starat.

Nadzemní bazén: Rychlé řešení pro letní koupání na zahradě

Nadzemní bazén: Rychlé řešení pro letní koupání na zahradě

Chcete si v létě dopřát koupání na zahradě, avšak nemáte dostatek finančních prostředků pro vybudování klasického bazénu? Pak je tu pro váš řešení v podobě nadzemního bazénu.
Odkazy