verze pro tisk

Péče o zahradu na podzim: Jak se starat o stromy a trávník?

29. srpen 2014

Bojíte se, že se letošní podzim a zima projeví na kráse vašich stromků, které máte vysazené na zahradě? Není se čeho obávat, stačí jen vědět pár základních věcí, jak se o stromy a potažmo i trávník na zahradě starat.

Péče o zahradu na podzim: Jak se starat o stromy a trávník?Péče o zahradu na podzim: Jak se starat o stromy a trávník?

Podzimní péče o stromy

Základní péče o stromy během podzimních měsíců spočívá v jejich prořezání a přípravě na tuhou zimu. Nikdy totiž nevíte, jak silné mrazy udeří. Prořezání stromů se v tomto ročním období provádí především kvůli snaze odstranit seschlé či staré větve, které by jim jinak odebíraly sílu, již během zimy budou potřebovat.

K prořezání každého stromu se dá použít klasická motorová pila, u menších větví pak postačí ruční pilka. Staré a suché větve odřízněte co nejblíže u hlavní větve, ránu pak pro jistotu ošetřete.

Pak použijte drtič větví. Díky němu je snadno rozemelete na malé kousky, které se pak dají využít jako stelivo k rostlinám a dřevinám, jež ochrání jejich kořeny před velkými mrazy. Stejně se ale nadrcené větvičky dají vložit na kompost.

Ve chvíli, kdy odříznete větší kusy větví, případně zlikvidujete rovnou celý strom, který už spíše vypadá jako souška, pak jej zpracujte pomocí sekyrky. Jako alternativa poslouží štípačka na dřevo, která vám notně usnadní práci.

Péče o trávník

Ani na podzim nezapomeňte na péči o trávník. Dokud je pěkné počasí, je třeba jej pravidelně sekat. Pro větší zahrady je praktické mít k dispozici zahradní traktory, případně alespoň kvalitní sekačky na trávu.

Trávník se během podzimu zcela jistě zaobalí listím, které spadne za stromů. To je potřeba důkladně shrabovat a likvidovat, jinak může zapříčinit budoucí zhoršení kvality a vitality trávníku, potažmo dokonce i tvorbu plísní a plevele.

Na podzim není údržba zahrady tak složitá jako například po zimě, práce jsou spíše monotónního charakteru. Určitě je ale proveďte, jinak vás jarní pohled na zahradu zrovna dvakrát nepotěší.

Komerční sdělení

-hje-

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Podzimní péče o zahradu s využitím kvalitní zahradní techniky

Podzimní péče o zahradu s využitím kvalitní zahradní techniky

Podzim je obdobím, kdy je potřeba zvýšit úsilí při péči o zahradu. Je nutné se zaměřit především na trávník. Ten by totiž při špatné a nedostatečné péči nemusel přežít následující zimu, kdy bude odolávat nízkým teplotám a sněhové pokrývce.

TZ: Trávník bez plevele

Hnojiva obvykle nerozlišují mezi pěstovanou rostlinou a plevelem a k naší škodě podporují růst obou. To však neplatí pro TRAVIN. Toto moderní hnojivo z řady FLORIA je vyvinuto speciálně pro udržení trávníku v bezplevelném stavu. Kromě živin obsahuje i selektivní herbicidy, které likvidují dvouděložn…


Péče o bazén pomocí bazénové chemie

Péče o bazén pomocí bazénové chemie

Máme-li v domě či na zahradě bazén, pak je zapotřebí se o něj alespoň minimálně starat. Bez jakékoliv péče totiž nebude koupání v domácím bazénu nijak příjemnou záležitostí, neboť voda se v bazénu může velmi rychle zkazit a znečistit. Bez použití bazénové chemie a dalších prostředků nám pohled na vo…

Péče o bazénovou vodu

Péče o bazénovou vodu

Ať už máme vlastní bazén na zahradě či uvnitř domu, je nutné se starat o kvalitu vody. Bez potřebného ošetření se voda v bazénu rychle znečišťuje a kazí. Zejména v případě venkovních bazénů je znečištění daleko intenzivnější. Asi žádný člověk se nechce koupat v kalné vodě, která bude zapáchat. Naště…
Odkazy