verze pro tisk

Pěstování ovoce už není jen záležitostí velkých zahrad

13. srpen 2012

Letošní léto se přehouplo do své druhé poloviny, nemusí to však nutně znamenat konec sklizně a oblíbených požitků ze zahrádkaření. Nyní si můžete užívat svých pěstitelských koníčků i ve svých bytech, a to na balkonech a terasách. Jak si vypěstovat nejrůznější od-růdy ovoce doma se dozvíte v prodejnách Hornbach.

Pěstování ovoce už není jen záležitostí velkých zahradPěstování ovoce už není jen záležitostí velkých zahrad

Dejte sbohem kupovanému ovoci, které je často vystaveno nekontrolovatelně silným dáv-kám chemikálií, a pěstujte zakrslé ovoce doma po celý rok. Dopřejete vám i celé rodině přirozenou dávku vitamínů a získáte přehled o původu ovoce, které jíte. Pro pěstování ovo-ce na balkonech a terasách doporučuje Hornbach například odrůdu broskve Bonanza, která bohatě kvete a má velké aromatické plody. Dále je možné pěstovat beztrnný ostružiník „Triple Crown“, maliník „Glen Ample““, beztrnný keř angreštu zvaného „Captivator“ nebo zakrslou švestku.

Abychom sklidili bohatou balkonovou úrodu ovoce, radí Hornbach květináče se zeminou bohatou na živiny umístit na slunné místo. Podstatná je také dostatečná péče o rostliny, což obnáší pravidelné zalévání, hnojení a řezání. U balkonového ovoce provádíme hlavní řezy na podzim, nejen zakrslé bobuloviny řežeme ihned po sklizni, peckoviny na začátku léta a u jádrového ovoce seřízneme letošní výhony pro podporu růstu do září. „Pro optimální péči o zakrslé balkonové ovoce doporučujeme výrobky FloraSelf Nature,“ říká Helena Ševčíková ze společnosti Hornbach.

Výstava trpasličích odrůd ovoce

Výstava trpasličích odrůd ovoce a ovocných keřů, vhodných právě pro váš balkon nebo terasu, probíhá v Hornbachu v oddělení zahrady od 1. 8. do 1. 9. 2012. Navíc vám zde od-borníci poradí, jak pěstovat ovoce přímo u vás doma.

Více informací o termínech předvá-děcích akcí v jednotlivých hobbymarketech naleznou zájemci na http://www.hornbach.cz/balkonove_ovoce.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Realizace zahrad a údržba zeleně

Realizace zahrad a údržba zeleně

Péče o zahradu, ač se tak na první pohled nezdá, je vcelku těžká. To vám určitě potvrdí každý zahrádkář. Jestliže se staráte pouze o zatravněnou plochu bez jakýchkoli okrasných rostlin, tak musíte přinejmenším pravidelně sekat trávu.

Stěhování domácnosti s profesionály může být snadnou záležitostí

Stěhování domácnosti s profesionály může být snadnou záležitostí

Při stěhování domácnosti mnozí lidé řeší velký problém s tím, jak přesunout ze starého bytu do nového všechen nábytek tak, aby nedošlo k jeho poškození či dokonce ztrátě. Zároveň se také potýkají s technickými problémy, stěhování nábytku o větších rozměrech, kdy se nedá využít osobní vozidlo či malý…


V Lysé nad Labem bylo vidět umění, návrhy zahrad i fortel mladých řemeslníků

V Lysé nad Labem bylo vidět umění, návrhy zahrad i fortel mladých řemeslníků

Druhé postupové kolo Soutěžní přehlídky stavebních řemesel SUSO, které proběhlo v půli února v Lysé nad Labem při výstavě Stavitel, nabídlo návštěvníkům zajímavou inspiraci. Kromě klání učňů oborů zedník a truhlář se tu také konala exhibice zahradnické tvorby.

TZ: Kde není vhodné dřevo, tam se dá použít lehká ocelová konstrukce

TZ: Kde není vhodné dřevo, tam se dá použít lehká ocelová konstrukce

Projekt Botium ve švédském Växjö je příkladem, jak úspěšně využívat tenkostěnných ocelových konstrukcí pro výstavbu nízkoenergetických rodinných domů. Tam, kde původně plánovaná konstrukce ze dřeva narazila na omezení tohoto materiálu, projektanti použili systém LINDAB STAVBY z komponentů Lindab z p…
Odkazy