verze pro tisk

Pravidelné sekání trávy pomáhá hustotě trávníku

21. únor 2011

Každá zahrada potřebuje pravidelnou péči po celý rok. Základem péče je pak sekání trávy. Při správném a pravidelném sekání trávníku zamezíme nevratnému poškození kořenů trávy a vyhneme se případnému nevzhlednému vzezření celé zahrady.

Pravidelné sekání trávy pomáhá hustotě trávníkuPravidelné sekání trávy pomáhá hustotě trávníku

Odstraní se plevel

Pokud budeme sekat trávu, nevylepšujeme tím jen vzhled zahrady, dochází rovněž k významnému ovlivňování hustoty trávníku, tvorbě nových výhonků a odnoží. Zároveň dochází k odstraňování plevele, který se v trávě tvoří a znesnadňujeme tvorbě plevele nového.

Jak správně sekat trávník

Každý typ travnatého povrchu je potřeba jinak sekat. Sekání trávy by mělo v ideálním případě probíhat tak, že původní výšku trávníku snížíme maximálně o jednu třetinu. Není tedy dobré vysokou trávu okamžitě sekat na minimální výšku.

Moderní sekačky

Pro sečení trávy dnes můžeme využívat moderní stroje. Zatímco dříve jsme používali klasické kosy, dnes si můžeme pro naši zahradu pořídit sekačky. Výrobci nabízejí hned několik druhů sekaček - rotační sekačky, strunové sekačky, vřetenové sekačky, bubnové sekačky případně křovinořezy.

Moderní sekačky na sečení trávy jsou ponejvíce benzínové nebo elektrické. Pokud máme na starosti větší zahradu, je vhodnější k sečení trávy využít zahradní traktory, s nimiž jde práce mnohem rychleji a sečení trávy se tak stává poměrně příjemnou zábavou pro volné chvíle.

Nenechte lenošit vaši sekačku zbytečně v kůlně. Nezapomeňte, že o trávu je třeba se starat pravidelným sečením. Pohled na zahradu plnou hustého a zdravého trávníku přeci stojí za to.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

TZ: Jak zaplnit holá místa v trávníku?

TZ: Jak zaplnit holá místa v trávníku?

Těšíte se, až se váš trávník po zimě opět probudí a zazelená? Některá místa se však nemusí zazelenat vůbec a místo celistvého porostu uvidíte holé plochy, se kterými si neporadí ani slunce nebo jarní déšť. Jak postupovat, aby se vaše zahrada mohla zase pyšnit kompaktním pažitem?

Nastává čas pro zazimování trávníku a zahrady: Jak na to?

Nastává čas pro zazimování trávníku a zahrady: Jak na to?

Říjen je měsícem, kdy už venkovní teploty atakují bod mrazu, zejména v nočních hodinách. Příroda se tak pomalu ukládá k „zimnímu spánku“. Před tím, než zima udeří naplno, je potřeba, abyste na ni připravili zahradu u svého domu.


Nezapomeňte na pravidelné čištění komínů

Nezapomeňte na pravidelné čištění komínů

V případě, že čas od času neprovedeme vyčištění či alespoň kontrolu komínu, vystavujeme se riziku, že dojde k zahoření. Komín v tomto případě popraská a nebude se moci dále využívat, což nás bude stát nemalé peníze. Daleko horší vizí pak je to, že vzniklý oxid uhelnatý nebude vycházet přímo komínem,…

Výběr zahradní sekačky na trávu

Výběr zahradní sekačky na trávu

Sekání trávy na zahradě před domem je činností, která nás nemůže minout tehdy, chceme-li, aby prostor před naším domem nebyl zpustlý a tráva zde nerostla ledabyle. Nemusíme mít zrovna dokonalý anglický trávník, který připomíná golfové hřiště, trávník může vypadat přirozeněji. Je však nutné jej pravi…
Odkazy