verze pro tisk

Realizace zahrad a údržba zeleně

23. duben 2012

Péče o zahradu, ač se tak na první pohled nezdá, je vcelku těžká. To vám určitě potvrdí každý zahrádkář. Jestliže se staráte pouze o zatravněnou plochu bez jakýchkoli okrasných rostlin, tak musíte přinejmenším pravidelně sekat trávu. Pokud však máte záhony a jiné okrasné květiny, tak je péče o něco složitější.

Realizace zahrad a údržba zeleněRealizace zahrad a údržba zeleně

Činnosti kolem zahrady jsou poměrně časově i fyzicky náročné. To potvrzuje sekání trávy, při kterém se nadřete podle toho, jakou máte sekačku a terén na zahradě. Ani prořezávání stromků či zastřihování živého plotu není jednoduchou záležitostí a navíc jsou při těchto pracích indisponováni lidé menšího vzrůstu.

Realizace zahrad

Pokud se někdy rozhodnete zahradu oživit či právě zakládáte novou, tak jistě oceníte služby profesionálů. Zřízení skalky se sice může zdát na první pohled jednoduché, ale později zjistíte, že nevíte, co s tím. Právě v takových případech se můžete obrátit na realizace zahrad Kroměříž, což je firma, která vám s rekonstrukcí pomůže. Nabízí úpravu terénu, stavbu zídek, zřízení skalek či záhonů, výsadbu trávníku a další zeleně a jiné úpravy týkající se zahrad.

Platí, že jedině upravená zahrada může být krásná, proto byste neměli starost o ni podceňovat. Údržba zeleně vyžaduje čas a hlavně potřebné nástroje, aby vám nepřerostla přes hlavu. Když si pořídíte zahrádku, tak jistě každý předpokládá, že vás péče o ni baví. Může však přijít doba, kdy nebudete schopni se o ni postarat a ona začne zarůstat. Uvidíte, že vaši sousedi z toho nebudou nadšeni. Přesně v těchto chvílích se můžete obrátit na specializované firmy, které vám s údržbou zahrady pomohou. Není pro ně problém posekat, ale ani zastřihnout živý plot či prořezat stromky.

Služby těchto firem ocení hlavně ti, kteří mají svou zahrádku rádi a nechtějí se jí zbavit, ani když se o ni nemohou z časových nebo zdravotních důvodů postarat.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Možnosti realizace kuchyně

Možnosti realizace kuchyně

Prostor kuchyně je jedním z nejvíce vytěžovaných míst v každé domácnosti. Pakliže rádi a často vaříte, je prakticky nutné, abyste doma měli dostatečně kvalitně zařízenou a vybavenou kuchyni. Existuje několik možností, jak si vybavit kuchyň dle svých představ.

Venkovní dřevěné terasy a jejich údržba

Venkovní dřevěné terasy a jejich údržba

Na nadarmo se říká, že na zahradu patří dřevo. Pakliže by prostor před domem byl jen betonovým prostranstvím, asi nikdo by zde nechtěl trávit svůj volný čas. V případě, že však dům obohatí venkovní dřevěné terasy, altány či pergoly, hned zahrada vypadá mnohem přirozeněji a zároveň také útulněji.


V Lysé nad Labem bylo vidět umění, návrhy zahrad i fortel mladých řemeslníků

V Lysé nad Labem bylo vidět umění, návrhy zahrad i fortel mladých řemeslníků

Druhé postupové kolo Soutěžní přehlídky stavebních řemesel SUSO, které proběhlo v půli února v Lysé nad Labem při výstavě Stavitel, nabídlo návštěvníkům zajímavou inspiraci. Kromě klání učňů oborů zedník a truhlář se tu také konala exhibice zahradnické tvorby.

Dodavatel zelené energie

Dodavatel zelené energie

Jednou ze společností, která funguje jako dodavatel energií pro domácnosti, podnikatele i velkoodběratele, je firma ST ENERGY, s.r.o. Ta získala licenci na prodej elektřiny a zemního plynu v roce 2010. V současné době se zaměřuje především na prodej takzvané „zelené energie“, což je energie, která j…
Odkazy